Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lenne egy kérdésem és szeretné...

Lenne egy kérdésem és szeretném, ha elmondanátok a ti tapasztalataitokat ezzel kapcsolatban. Van egy 7 éves (decemberben lesz 8) ivartalanított nőstény cicám. Szerintetek van rá esély arra, hogy egy 8 hetes cicakölyköt elfogadjon? (kandúr)

Figyelt kérdés
A nőstény cicát nagyon régen hoztuk ide egy másik ivartalanított nőstény mellé, de sajnos egyedül maradt, a másik már nem él 3 éve. Most, úgy döntöttünk, hogy hozunk melléje egy társat, de elbizonytalanodtam, hogy a 8 hetes nem-e túl fiatal-e. Annyi véleményt olvastam a neten - vki azt írta, hogy nem, mert hogy túl eleven és idegesíteni fogja, valahol meg azt olvastam, hogy minél fiatalabb annál jobb, mert hogy még nem akarnak a territórium miatt veszekedni és így gyorsabban, könnyebben elfogadja a régi, mivel a kicsi az alárendelté válik. Nektek mi a tapasztalatotok? Szerintetek - így látatlanba - hibát követhettem el v. esetleg lehet némi esélyem? Alkalmazom az elkülönítést és már a törülközőkkel is próbálkozom - egyet már letettem az idősebb cica kajás táljai alá a fiatal szagával és hát fordítva is. Természetesen majd a hétvégén lesz etetési kísérlet is az ajtó mögött, csak érdekelne, hogy kinek mi a tapasztalata ezzel kapcsolatban. Nagyon köszönöm!
2016. nov. 10. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Barátnőmnél hasonló felállásban a 8 éves tíz kilós óriás kandúr halálra rémült a 2 hónapos törpe nőstény cicától. :D


Azóta is a kiscsaj az úr. Jó ez egy vicces eset, de náluk amúgy nem volt nagy gond, most már szeretik egymást. Nem nagyon játszik a kicsivel, de nem bántja, vagy ilyesmi.

2016. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én 4 hónapost hoztam a 6 éves mellé. Nemigen foglalkozott vele, mikor a kicsi beleevett a tányérjába, arrébb húzódott.Eleinte nem akart vele játszani sem, de a kicsi addig macerálta, míg kergetőzésre bírta.Most már 2 éve vannak együtt,és jót is tesz az öregnek, mert sokat mozgatja, hívogatja játszani. Kicsit duci volt az öreglány, abból is adott le. Alomtálca kettő van, de érdekes módon használják: egyikbe csak pisilnek, másikba csak kakilnak.
2016. nov. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, akkor ezek szerint van még esély, csak én parázom túl a dolgot :)
2016. nov. 11. 07:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!