Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyiben más az ivartalanítot...

Borasasuke kérdése:

Mennyiben más az ivartalanított kandúr és az ivartalanított nőstény macska?

Figyelt kérdés
Nemsokára veszek egy cicát, a tenyésztőnél is voltam már. Viszont akadt egy kis gondom...a tenyésztőnek már csak egy lány cicája van, meg sok kandúr. Én eddig nőstény cicát szerettem volna ,mert anyukám csak azt engedte ,mivel a fiúnak büdös a pisije meg kevésbé barátságos (állítólag).Jövő héten kell eldöntenem ,hogy melyik macskát szeretném, és arra gondoltam ,azt választom amelyik szimpatikus, a nemét csak utána nézem meg . De anyukámnak nem nyerte el a tetszését az ötlet (a fenti okok miatt). Igaz ha a kandúr macskát ivartalaníttatom ,olyan lesz mintha lány macskám lenne (viselkedés szempontjából), vagy inkább válasszam a nőstény cicát? (Egyébként benti cica lesz)

2016. júl. 4. 00:09
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Korai ivartalanítással 4 hónapos kora előtt, de inkább már 3 hónapos korában érdemes ivartalanítani. Az ilyen kandúroknak nincs semmilyen "kandúr jegyük" büdös pisi, jelölés, kóborlás és verekedés, illetve magánakvalóság. Ez az eljárás ma már nem veszélyes, az összes cicám 10-12 hetes korában lett ivartalanígva, és remek személyiségük van, békések, és kedvesek. ( amúgy én pont kandúr párti vagyok) én azt javaslom, azt a cicát hozd el, aki szívesen veszi a simogatást, békésen el van ölben nemtől függetlenül, ha bújós cicát akarsz, ezek felnőve nagy eséllyel továbbra is kedvesek és emberszeretőek lesznek.
2016. júl. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ivartalanitva van meg a nemi erese elott, akkor emlitettek, semmi "kanduros" nem lesz benne, raadasul en azt tapasztaltam, hogy a kandurok bujosabbak, baratsagosabbak. (Jellemzoen a "harcok" amikben megkemenyednek, hogy nem lesznek baratsagosak, stb. )

Szoval, szerintem valaszd az, amelyik tetszik, es 6honapos kor elott legyen ivartalanittatva, es nem lesz vele semmi gond, sot.

2016. júl. 4. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Salx Narval ***** válasza:
100%
Nem kell anyukádnak tartania ettől, az 5-6 hónapos korban ivartalanított kandúr nem jelöl és a vizelete sem büdösebb a nőstényénél. Az enyém kicsit később 8 hónapos korában lett ivartalanítva de nála sem alakultak ki a jelölés ösztöne, viszont csavarogni szeret bár messzire és hosszabb időre nem megy el. Ha benti cica lesz akkor a csavargás is kizárható. Válassz kedved szerint.
2016. júl. 4. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

a mi cicánkat sajnos csak most tudjuk még ivartalanítani vinni. már egy éves múlt. még nem jelöl,de sokat csavarog,hajtja a nőstényeket. úgyhogy nagyon muszáj már ivartalanítunk. sajnos lekéstünk róla, mi is kb fél éves kora körül akartuk.

de tényleg olyanok az ivartalanított kandúrok, mint a nőstények kb. nem csavarognak annyit, nem verekednek, nem kergetik a nőstényeket,nem jelölnek stb..

de szerintem tenyésztő alapból ivartalanítási kötelezettséggel adja el a cicát. legalábbis én ilyenekkel találkoztam.

ha lányt veszel is célszerű ivartalanítani. szóval mindegy. a fiú ivartalanítás olcsóbb kicsit és kevésbé kockázatos. de persze rutin műtét

2016. júl. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem nőstény Brit cicám van fél évesen lett ivartalanítva. Hát az enyém verekedős lány létére, bár sose látott eddig a költözésig más macskákat vagy csak igen ritkán messziről. Párom bolondsága miatt azaz azért akart lány cicát hogy ne legyen olyan túl nagyranőtt felnőttként :D hát a lány cicánk is 6 évesen egyáltalán nem kis termetű :) és még a bundája is nagyon tömött ,vastag ettől néz ki igazán ducinak pedig nem túlsúlyos.

A másik igen a jelölés ezért sem akartunk kan cicát bár aztán már visszanézve ez mindegy hisz én is úgy tudom ivartalanítás után nem jelöl, de hallani eseteket amikor ez a szokás megmarad de a jellegzetes szag már nincs meg.

2016. júl. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én kandúrom fél éves kora előtt lett ivartalanítva. Nem jelöl, nem büdös.

Viszont kicsinek is elég vad volt és ez az ivartalanítással sem változott. Nem egy bújós cica.

2016. júl. 4. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A személyiségétől függ hogy milyen bújós, barátságos lesz. A neme lényegtelen, ha ivartalanítva lesz. A fiú sem büdös.
2016. júl. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Nos igen én azért javasolom a 3-4 hónapos kor közötti ivartalanítást, mert 4-5 hónapos kortól kezd a cica mondhatni serdülni. Ilyenkor még nem képes párzásra, de elkezdhet már jelölni, vagy egyébb tipikus kandúros tulajdonságot mutatni. Ha a cicát 6 hónapos kora után ivartalanítjuk, van rá esély, hogy még a hormonok kiürülése után is megtarthat 1-2 ivaros szokást, a gazdi legnagyobb elkeseredésére. Általában viszont megszűnnek az ivaros viselkedési jegyek, akkor is ha később ivartalanítjuk. Nekem minden cicám kicsinek lett ivartalanítva, 5en élnek együtt, 4 kandúr egy lány, és nincs verekedés, vagy bármi kellemetlenség, mind kezesbárány:)

És ahogy az előttem író is írta, kicsinek is vadabb önállóbb cicája felnőttként sem lett egy tipikus ölcica, ez szinte mindig így is van, ezért javaslom, hogy a számodra legkedvesebb cicát válaszd, nemtől függetlenül :)

2016. júl. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Akkor azt fogom választani amelyik bújósabb :)
2016. júl. 4. 20:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem ivaros kandúrom van lakásban, csak benti cica. Nagyon bújós és nem is jelölget. Idegenekkel szemben is kedves, érdeklődő és hozzájuk az első pillanattól bújni próbál.
2016. júl. 8. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!