Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kandúr macskát ivartalanítás...

Kandúr macskát ivartalanítás után is megverhetik más kandúrok?

Figyelt kérdés
Van egy 8 hónapos kis kandúrom, aki kinti-benti életet él. Napközben az udvaron van estére meg a lakásban. Van egy kifejlett óriási kandúr a környéken, aki többször összeverekedett a cicámmal, mindíg valami sérüléssel jön haza. Ez a mocsok nagy dög itt kolbászol nálunk és állandóan cseszteti a macsekomat. A kérdés tehát, ha ivartalaníttatnám a cicámat, akkor a kandúr még mindíg ellenfélnek tekintené, vagy utána békén hagyná?
2010. ápr. 29. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem lesz "fiú" szaga ezért nem valószínű hogy bántani fogja továbbra is!
2010. ápr. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Nekünk három ivartalan macskánk van, meg jó pár ivaros a környéken, de eddig még egyiket sem verték meg a mi cicáink közül. Gondolom, hogy úgy nem vetélytárs. Na meg a tied is ivarérett, szóval nem ártatlan, attól, hogy kisebb. Töketlenül kötekedni sem fog.
2010. ápr. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Persz, én nem is állítom, hogy ártatlan :) Még a kutyával is kikezd, abból is volt már problémája :) Csak azért kérdeztem, mert én is úgy gondoltam, hogy ha ivartalan, akkor nem vetélytárs, jó hogy ebben megerősítettetek. Köszönöm a válaszokat.
2010. ápr. 29. 11:33
 4/9 anonim válasza:
9%
még szép
2010. ápr. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicám is ivartalanítva van, de ami furcsa, még mindig ugyan úgy jelöli a területét.Viszont verekedni nem hallom, meg nagyon sokat van mostmár bent velem a házban.Ha jövök haza, ott vár a kapuban, mint egy kutya és olyan, mint egy gyerek, mert egyből azt lesi, hogy mit hoztam neki.
2010. ápr. 29. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amióta az én kandúrom ivartalanítva van, abszolút nem foglalkozik a többi kandúrral, ők se vele. Békésen heverészget, napozgat a nőstényekkel, viszont azt nem fogadja el, ha valamelyik az ő területére lép. Nem harcol, de elkergeti őket.

Előtte mindig verekedett, néha sajnos vesztesen került ki, ugyanez volt a bajom, mint neked, van egy agresszív dög a környéken amelyik mindig bántotta.

Nem rögtön múlt el a harci kedve kasztrálás után, kb fél évbe telt mire teljesen lenyugodott.

2010. ápr. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Enyémet szokták kergetni. És régen volt egy nőstény ivartalanított macskán is, azt nagyon sokszor bántották.
2010. ápr. 29. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A jelölgetésre: én úgy tudom, hogy ha már elkezd jelölni, akkor ez egy berögzült szokássá válik nála, és ivartalanítás után is megmarad ez a szokás. Ezért szokták javasolni, hogy 6 hónapos koráig ivartalanítsák a kandúrokat. Sajnos erről én is lecsúsztam. :)

2010. ápr. 29. 13:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én cicám is nyolc hónapos kandúr, én már ivartalaníttattam, pont ezért. (ne menjen el, ne verekedjen) Nem is megy el, kedves lett, nem karmolászik, harap. Viszont nálunk is van egy orbitális méretű kandúr és ugyanúgy bántja, mint azelőtt. Nagyon szomorú is vagyok emiatt.
2010. ápr. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!