Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az emberen megmaradnak a...

Az emberen megmaradnak a bolhák ha a macskáról ráugrik?

Figyelt kérdés
2016. nov. 16. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:

De még hogy! Csak győzd kiírtani!


Nekem érdekes módon a lábszáramat szeretik. Valószínűleg oda tudnak felugrani, amikor járkálok a lakásban. Korábban be voltak engedve a pincébe, ott hónapok múlva is éreztem, ahogy amint megálltam, már pattant is rá a tucatnyi bolha.


Ez mondjuk azért jó, mert a kádban jó meleg vízzel le tudom őket zuhanyoztatni. Ha egyet-egyet elcsípek, akkor sem elroppantani próbálom (ami nehéz, esetleg elugrik), hanem megy a csap alá, jó gyors meleg víz viszi a lefolyóba.


Ha pedig elszapordnak akkor sincs veszve minden, bár az internet hajlamos eltúlozni a problémát - profi írtó kell, örökké együtt kell vele élned, el kell gázosítani, fel kell gyújtani a házat, neked véged.


A valóságban kis költséggel és viszonylag kevés munkával meg lehet tőlük szabadulni. A lényeg: ne az első szupermarketben, vagy kisállatboltban vegyél bolhaírtót 1500 Ft-ért 4-5 decit! Menj el az állatorvoshoz és kérjél tőle 1-2 ampulla NEOSTOMOSAN-t.


Ezt aztán hígítsd fel egy spriccelős palackban (profiknak kézi pumpás kis egykezes permetezőbe) és jó alaposan fújd le ne csak a macska helyét, hanem az egész lakást. Főleg a szőnyeges részeket, a réseket (bútor mellett, fal mentén). Köves, linóleumos helységekben fel is moshatsz az oldattal.


Természetesen a macskát is fürdesd meg benne! (Lehetőleg először a macska, utána moss fel a vízzel, fordítva kicsit maszatos lesz csóri cicó... :) )


A felmosás-porszívózás-NEOSTOMOSAN-spriccelést 2-3 naponta megismételheted, 1-2 hét alatt felszámolod vele a fertőzést. Az elején, meg a vége felé érdemes szépen lassan körbejárni a lakást, megvárni, míg rád is felugrálnak a bolhák... aztán ezekre a helyekre külön odafigyelni, extra alaposan takarítani.


Ha az ágy környékén is sok van, akkor érdemes még a BIOKILL nevű szert is beszerezni. Ez kicsit drágább, van vagy 2000 Ft egy flakon, de az ágyat talán jobb ezzel kezelni. A NEOSTOMOSAN meg kb. 300-350 Ft/ampulla, amivel simán csinálhatsz 5 liter oldatot is.

2016. nov. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Rajtam nem, az első fürdéssel eltűnnek. Mondjuk macskáról még sosem jött rám, pedig több évtized alatt láttam bolhás macskát eleget, néha a sajátunk is az volt. De egyszer beleléptem egy bolhafészekbe... A fürdés elintézte. Jó, ez nem nagy tapasztalat, az igaz.
2016. nov. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tegyél magadra egy bolhanyakövet...ha a macskádon nincs...
2016. nov. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen. A macskabolha pl nem érdeklődik az ember iránt. Én egy iszonyatosan bolhás macskát fogadtam be utcáról, és simán ölben tutujgattam, és a bolhák köszönték, még a ruhámra se óhajtottak átmászni.


Később persze én is olvastam, hogy a bolhás macska elhozza magával az apokalipszist, és többet az életbe nem szabadulsz tőle, ez nálam a gyakorlatban azt jelentette, hogy kapott egy fél adag spot on bolhairtó cseppet (a másik felét véletlenül félrenyomtuk a földre, úgyhogy konkrétan meg se kapta a teljes adagot), ami után 3 nap múlva hűlt helyük volt. Egy darabig találtam a padlón döglött bolhákat, de azóta se.


Szóval a macska-bolha biztos, hogy nem marad meg rajtad.

2016. nov. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!