Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 3 hónapos cicám minden nap az...

3 hónapos cicám minden nap az ágyra pisil, erről hohyan tudom leszoktatni?

Figyelt kérdés

1 hónapja van nálunk, fiú cica. Rendesen használja az almot, de naponta 1x egy konkrét ágyra pisil. Próbáltam tanítgatni, hogy nem szabad, de hiába. Az alomtálcája rendszeresen tisztítva van. Próbáltam több féle almot venni. Most egy vízhatlan takaróval terítem le az ágyat, így nem kell mindent mindig kimosni. De persze ez így se jó.

Attól is félek, hogy ha az adott helyről el is űzöm, másikat talál magának, amit nehezebb tisztítani.

Van valakinek tapasztalata ilyen gondnál?

Egyébként szerintem lelki oka lesz a dolognak, mert nap közben egyedül van sokszor, ha dolgozunk. Szerintem ez biseli meg, de ezen nem tudok változtatni.

Vajon elég ha türelmes vagyok, vagy kezdjek el nevelni ezerrel??


2016. nov. 20. 12:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Elnézést a félregépelésért.
2016. nov. 20. 12:24
 2/4 anonim ***** válasza:
Van macskariasztó spray ...de ha nem vagytok otthon, vagy alszotok akkor ki kell zárni az előszobába. Legyen ott egy kényelmes vacka, víz, táp, alom és a játékai, hogy ne unatkozzon.
2016. nov. 20. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Amikor nem vagyunk otthon, nem mehet be oda. Tehát akkor vannak a balesetek, amikor otthon vagyunk, de sose tudom tetten érni, mindig csak a foltot látom meg. :(

Ilyen sprayt vettem, csak eddig nem mertem használni. Mert itt viszonylag könnyen ki tudom mosni a takarót, de ha átszokik a kanapéra vagy a szőnyegre, nagy gondban leszek. Erre van esély?

2016. nov. 20. 12:36
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is volt bepisilős cica. Szerintem nem tudja, hogy oda nem szabad. Ha tetten éred és rászólsz, majd rögtön elviszed az alomra, az célravezető lehet. Utólag értelmetlen lenne büntetni. Mivel kicsi még, szerintem alvás után, amikor pisilnie kell, kényelmesebb és gyorsabb neki a puha ágyra pisilni. Lehet, hogy egy ideig jobb lenne, ha nem engednétek be egyáltalán a hálószobába.
2016. nov. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!