Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Milyen fajtát? És hogyan?

Milyen fajtát? És hogyan?

Figyelt kérdés

Meggyőztem papát hogy náluk is legyen valamilyen szőrös állat :) A macskába (cicába) egyeztek bele és hosszab szőrüt szeretnék nem nagyon hosszú csak éphogy de írhattok rövid szőrüt is. Aza kérdésem hogy egy kinti-benti macskának milyen dolgok kellenek pl.: etető tál kaparófa stb.


És hogy melyik olfalon érdemes eladó vagy menhelyes cicát venni.


Helyes írás bocsi

Válaszokat Köszönöm!



#macska #egér #kaparófa #cica #etető #nacska #macska tartása
2016. nov. 21. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem menhelyrol, foleg ha nincs konkrét fajta amit szeretnél.
2016. nov. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm,valami hosszabb magyarázat?
2016. nov. 21. 17:12
 3/12 anonim ***** válasza:
OF: Ha csak "meggyőzésre" vállalták, lehet,nem lesz jó vége. Egy állatot az ember úgy vesz magához. hogy Ő akarja, nem az unoka erőszakoskodására, csak hagyja már abba a nyaggatást. ON
2016. nov. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Illatos úti gyepmesteri telepet figyelmedbe ajánlom ott is vannak kiscicák de sajnos csak 14 napig kötelesek életben tartani őket azután elaltathatjàk. A kinti benti cicának elméletileg nem kell kaparófa intézi kint a dolgokat de gyakorlatilag bent is szetetnek kaparàszni. Persze kell etető tàl a tàpnak plussz a nedvesnek és egy vizes tàlka. Almos tàlca sem árt mert eleinte gondolom főleg bent lessz. Jàtéknak elég egy madzag is. Dokival nézesd meg. Féreghajtàs 3 havonta oltàsok sem àrtanak, de az ívartalanítàs tàn a legfontosabb amit fél éves korban màr el kéne végezni. És rengeteg szeretet. Ui: a gyepi telepről màr oltàsi kiskönyvel adjàk ki, parazita mentesítve, és életet menhetsz vele, ha onnan fogadsz be kis vagy nagy cicàt.
2016. nov. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Bármelyik menhelyen, vagy az Illatos úton is fogadhatsz örökbe cicát. A lakóhelyed környékén menj el személyesen a menhelyekre, és nézz körül.

Cicának szükséges 2 tálka, víznek és ételnek. Kaparófa, csak ha nem járhat ki, akkor muszáj. Ha bent is lesz, akkor legyen egy alomtálja macskaalommal. Valami fekhely, kefe. Kell egy macskahordozó box is, amiben biztonságosan tudod szállítani pl. állatorvoshoz.

Ezenkívül szükséges számára állandó bolha és kullancs elleni védekezés, negyedévente féreghajtó, oltások, ivartalanítás. Legyen félretéve egy nagyobb összeg állatorvosra, hirtelen jött betegség vagy sérülés esetére.

Etetni jó minőségű (magas hústartalmú, lehetőleg gabonamentes, vagy kevés gabonát tartalmazó, taurint is tartalmazó) száraz táppal érdemes. Ezenkívül kaphat még húst (csirke, marha, kacsa, pulyka, nyúl, halak), havi 1 tojást nyersen.

2016. nov. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a maine coon fajta tetszik.azt hiszem így van
2016. nov. 21. 18:24
 7/12 anonim ***** válasza:
Nem tartom jó ötletnek mert egy Main coon cicàt én biztos nem engednék ki, és nem két forint, de hàzi cicàban is vannak nagy bundis keverékek, menhelyeken, gyepi telepeken is. Az én cicàm kóbor volt és main coon küllemü, van egy màsik kóborom ő meg brit cica keverék.
2016. nov. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Akkor bent fog lakni :)
2016. nov. 21. 19:58
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A 6-os válaszoló elmondott mindent, amire szükséged lesz.

Annyit azért még kérdeznék, hogy a papád tudja, hogy mibe egyezett bele? A benti cica nagyon sok plusz elfoglaltsággal jár, pláne egy hosszúszőrű pl. maine coon. (Nekem MC van)

Fésülgetni kell, mert ha nem tesszük, akkor összefilcesedik a szőre és ez nem csak csúnya, hanem rosszat tesz a bőrének. Mi hetente 1-2 alkalommal fésüljük a ne úgy képzeld el, hogy az ember mosolyogva fésülgeti a kis kedvencét! Mi ketten kellünk a művelethez. Egyikőnk fogja, másik fésüli. Biztosan van olyan cica, aki szereti, ha fésülgetik, de az általam ismert összes MC ki nem állhatja. Fúj, harap és karmol közben. (És ne felejtsük el, hogy ez pl. a mi esetünkben egy 7 kg-os macska, kb. a sima házicica háromszorosa)

A hosszúszőrű cicának a fenekén is hosszú a szőre. Ha kicsit puhábbat kakil, olyan lesz a szőre. Mi rövidre vágjuk a popóján a bundáját.

Minden nap porszívózok, takarítok, a lakásban minden szobában van egy ragacsos szőrfelszedő henger, amivel a ruháinkat, takarókat stb. meg tudjuk szabadítani a szőrtől.

A macskaalomból naponta többször ki kell venni a pisit-kakit, ill. 1-2 hetente újat tenni bele, kifertőtleníteni az edényt stb.

És még sorolhatnám...

Ha kinti cicáról van szó, az egészen más. Viszont egy maine coon-t az ember tényleg nem szívesen enged ki.

Beszéld meg a papáddal, hogy mit tud bevállalni.

Ne érts félre, én nagyon szeretem a cicámat és kibírom a vele járó teendőket, de ezeket mindet tudatosan és szívesen vállaltam. Csak azért írtam le mindezt, hogy tudjátok, mivel jár egy hosszúszőrű benti cica tartása.

2016. nov. 22. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Maxitabi ***** válasza:

Csatlakozván tízeshez, nekem is mc-m van, bár én annyira nem küdök a fésülésnél- csak kicsit..:))

De: tényleg mindenhol szőr van, ma takarítottam popsit.. Mivel nagytestű fajta, többet eszik, többet pisil, többet kakil= több alom, nagyobb alomtálca, nagyobb hordozó-box, nagyobb kaparófa kell! Nagyobb az orvosi költség is-ivartalanítás, altatás esetében.

És az ára: 120-150 ezer Ft körül, hobbi célra, ivartalanítási kötelezettséggel-normális tenyésztőtől. Viszont akkor azt kapod,amit akartál: egy jól szocializált cicát!

Kijárósnak azért nem szabad, mert két perc alatt ellopnák. Ő meg kíváncsi, és inkább kutya,ezért el is menne szinte bárkivel. Persze imád kinn lenni a kertben, de csak felügyelettel.

Nálunk több vizesedény van a lakásban, és több cserép macskafű,azt nagyon szereti rágcsálni. És le kell néha fárasztani-játékkal!

Keverék cicáért pedig ne adj pénzt-ha ingyen elvihető,akkor jófogáson is néha vannak ilyenek, vagy a menhelyeken is!

2016. nov. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!