Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem fogékony a helyes,...

Miért nem fogékony a helyes, felelős macskatartásra itt hazánkban az emberek nagy része?

Figyelt kérdés
Ugy érzem hiàba jàrtatom a szàm, egy bizonyos réteg csak nevet rajta és azt hiszi hülyeségeket beszélek( pl ivartalanítàs fontossàga, védő oltàsok, megfelelő tàplàlàs) Szerintem a médiàban többet kellene ezekről beszélni, hisz sokaknak nincs net de tv mindenhol van.

2016. nov. 27. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek veled!Sajnos a macskát sok helyen nem tartják értékes állatnak,úgy vannak vele hogy darab-darab ,ha elpusztul vagy elveszik akkor majd hoznak másikat.

Én az általad leírtak alapján tartom a cicust,de az állatorvos is mondta ,hogy sajnos ez nem jellemző,alig van valaki rajtam kívül a faluban aki rendszeresen oltatja és ivartalanítja.

2016. nov. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon jó kérdés! Sokszor azok is felelőtlenek, akik elvileg szeretik a macskákat. De inkább etetnek egy falka macskát, mint hogy csak egyet vagy kettőt tartanának, és azt ivartalaníttatnák, oltanák. Aztán meg sajnálkoznak, hogy hullanak, mint a legyek.

A kedvencem az, amikor azzal jönnek, hogy ha mindenki ivartalaníttatna, akkor kihalnának. Őrült messze vagyunk ettől, iszonyú sok kóbor macska van, akik szenvednek.

2016. nov. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Pont azért, amiért az összes többi állat tartásával szemben sem fogékonyak.

Lehet, hogy te csak a macskát tapasztalod, de ez a jéghegy csúcsának is a töredéke.


Sokat gondolkodtam az okon, nem egyéni problémákat nézve, hanem globálisan, és arra jutottam, hogy egyszerűen ilyen téren egy elmaradott, primitív nép vagyunk.

Ez az igazság, még ha fáj is.

Aki ezt tagadja, az egyszerűen nem látja át.


A megoldást én nem a médiában látom, mert a régebbi generációk által felnevelt emberek már nem fognak sokat változni, ugyanúgy hiába tépnék a szájukat, mint te.


A mostani generáció hajója már elment, az is siker lenne, ha a jövő generációnak nem adnák át ezt a rettentő kártékony, sokszor kínzásig fajuló állattartási módszereket.


Én az iskolát tartom megoldásnak.

Egyszerűen gyerekkorba, államilag jóváhagyott, és megkövetelt tanrend szerint meg kéne tanítani a hobbi állattartás alapelveit általánosságban, hogyan kell tervezni, ideális helyet kialakítani, szaporodást szabályozni, kinek milyen habitusú állat való (pl hüllő, madár, emlős)...


Aztán sorra venni a legnépszerűbb hobbi, és esetleg néhány alap haszonállat tartását, alap anatómia, egészség fenntartó tartás, alap állatpszichológia általánosságban, és adott fajra nézve.


Ezerszer többre mennének vele, mint bemagolni , hogy Chile hány tonna barna kőszenet bányász évente, vagy mi az uralkodó széljárás az Atacama sivatagban, meg hadd ne soroljam a többi pofátlan időpocsékolást, amit hülyeségekre használnak.


Heti 2 órával számolva, 2 hónap alatt olyan információ mennyiség áramolhatna erre fogékony, el nem rontott kíváncsi gyerek fülekbe, amivel 1 emberöltő alatt egy sokkal érettebb, felelősebb országot alkothatnánk.

Még akkor is, ha csak a töredéke infó realizálódik a gyakorlatban!

2016. nov. 27. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ugyanaz igaz a kutyatartásra is (és még sok házi kedvencre, halak, madarak, hüllők, kisemlősök). Az emberek buták, tudatlanok, egy nagy részük ráadásul nem ismeri ezt fel, hanem azt gondolja magáról, hogy ő aztán jól tudja. Vagy egyszerűen csak önző, egoista, felelőtlen és leszarja a másik élőlény igényeit.
2016. nov. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

az utolsó nagyon jó ötletet írt..

a sok lexikális dolog bemagolása helyett kivételesen taníthatnának olyat is,aminek hasznát veszi majd az életben.

mivel kb minden háztartásban van valamilyen állat, nagyon jó lenne,ha képben lennének a tartásukkal az emberek(legalább a fiatalabb generáció).

tényleg nem csak a macskákat tartják rosszul. szinte minden otthon tartható állatot rosszul tartanak.

jellemző,hogy kis helyen tartják őket és nem nekik való táplálékot kapnak. gondolok itt arra pl,hogy egy hörcsögöt betesznek egy 20x30cm-es ketrecbe és a legolcsóbb,leghízlalóbb táppal tömik, mellé kap egy kis csokit,csipszet..

de más állatoknál is megvan ez. ami még jellemző,hogy a szociális állatokat egyedül tartják, a magányos,területvédő állatokat meg párban.

további jellemző dolog ,hogy nem gondolnak bele,hogy egy ivaros lány és egy ivaros fiúból kicsik lesznek.. a pontot az I-re az teszi fel,hogyha ezek a szülők testvérek is..

nagyon sok borzalom megy.

állatos csoportokban napi szinten rakják ki a megkínzott állatokat. és akkor írják,hogy mennyire szeretik.. de arra nincs igény,hogy normálisan tartsák..

macskáknál/kutyáknál is sok csúnya dolog megy.

a legtöbb embernek sajnos nem való állat. szobanövényt sem bíznék rájuk.

tényleg jó lenne ezt oktatni, hogy minden emberhez eljusson legalább,hogy nagyjából hogy kell őket tartani.

2016. nov. 27. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as szerintem teljesen jól leírta. Én vidékről hoztam el a cicám, egy ismerősöm macskájának tudjahanyadik almából, mert megsajnáltam szegényt, biztos, hogy ott elpusztult volna. Volt egy pár körös orvosi látogató szegény macsekkal, annyi baja volt, szerencsére most már jól van. Amikor megkérdeztem, hogy miért nem ivartalanítják az állatot, azt felelték, hogy vidéken ez nem fontos, mert vagy befogadja valaki a kiscicákat, vagy amikor eléri a felnőtt kort világgá mennek és elüti egy autó. És azt hinnétek egy tudatlan suttyó, pedig tényleg iskolázott és tájékozott család, de ez az egy mondat így bőven leírja a vidéki állattartást. És szerintük az is teljesen rendben van, hogy az anya macska feje tömve volt kullanccsal, mert majd "megoldja magának".


Ezek az emberek ezt komolyan elhiszik, ebben nőnek fel, ez lesz normális. Anyám szerint az én macskámat amúgy is kínzom, mert nem engedem ki felügyelet nélkül a belvárosi utcákra csatangolni, mondván egy macska csak akkor boldog, ha kint sétálhat.


Egyszerűen szörnyen semmi fogalmuk nincs az embereknek a macskák természetéről, ha pedig tájékoztatod őket róla, akkor csak divatos városi ficsur vagy és felesleges baromságokra költesz pénzt (pl oltás meg kaparófa).


Nem csak ezen a területen vannak elmaradások sajnos...

2016. nov. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
#6 igen én is ezt tapasztaltam, hogy még engem szólnak le, hogy minek ennyi hülyeségre pénzt ki adnom mint oltàsok stb. Túlzàsba viszem, nem vagyok normàlis ha minőségi tàpot veszek, mert a macskàknak bőven jo a maradék egy kis tejjel. Szuper!
2016. nov. 28. 17:22
 8/11 anonim ***** válasza:
61%

Nem mondom, hogy nem valós a probléma, de ennél jobbat mondok:

Gyereke is bárkinek lehet, a legtöbben teljesen almalmatlanok a gyereknevelésre. És ezzel kapcsolatban sincs semmilyen oktatás, aztán csodálkozunk, hogy milyenek a gyerekek meg a fiatalok.

2016. nov. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak épp nem ez volt a kérdés, és ebben a kategóriában a kutya nem kíváncsi erre.
2016. nov. 28. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bocsánatot kérek. :(
2016. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!