Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mi lenne a helyes döntés...

Mi lenne a helyes döntés ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Van egy nagyon aranyos macskánk,már több éve.De viszont egy korcskeverék kutyánk is van másfél éve,amolyan 30-35 centi marmagasságú.Nem is lenne ez baj,csak hát a kutya a macskánkat állandóan kínozza.Ezt úgy kell elképzelni,hogy elkapja a macskát,a nyakát harapdálja,és aztán meg úgy vonszolja a földön,mint a dögöt.Tegnap is rajtakaptam az udvaron,de mivel ráordítottam(a nevén szóllítva),azonnal elengedte,de aztán amikor csak módja van,megint kezdi előről.Nem merem már a macskát se kiengedni miatta,fogalmam sincs,miért csinálja ezt?Ellenben egy kollegám azt mondta adjam neki a kutyát,őneki úgysincs macskája,és akkor többé nem, tudja bántani.Pedig rendesen van etetve,chip,oltási kiskönyve is van.De ez akkor sem mehet így tovább!Egyáltalán csoda,hogy a macskánk még életben van.A nyaka tiszta seb,meg varas,a kutya miatt.Ha vállalja a kutyáért a felelősséget,akkor odaadom neki.

2016. jan. 21. 15:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Jézusom, remélem ez kamu kérdés. Ha nem voltatok képesek összeszoktatni őket, illetve amint látszik a kutyátoknak sem tudtok parancsolni, vagy legalább elkülöníteni őket, igen a legjobb lenne ha elkerülne tőletek a macska minél előbb. Csoda hogy még életben van szerencsétlen. Semmilyen állatot ne tartsatok...
2016. jan. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
48%

Nézd,a választásod adott!Én biztos élnék a lehetőséggel,és ha a kollegád tényleg akarja a kutyádat,akkor neki adnám..Azt én se hagynám,hogy a cicámat harapdálja csak úgy ,szórakozásból.És egyáltalán mióta csinálja a kutyátok ezt a barbár módszert a cicátokkal?Tenni kell ellene,élj a lehetőséggel,amid a kollegád felajánlott.Előtte azért menj el hozzá,és nézd meg,hogy milyen körülmények között óhajtja tartani.Ha nem bízol meg benne,akkor irány a menhely.Elmondod az ottani dolgozóknak ,miről van szó,meg fognak érteni.

Lehet,hogy számítanod kell olyan válaszokra,hogy:Bezzeg a te gyerekeddel is ezt tennéd,ugye?Ha rossz,akkor intézetbe adnád,Ez nem egészen így van,mert a szülőnek a gyereke mindennél fontosabb,ő az első.

2016. jan. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Ez nem kamu,gyerekként nekünk is volt ilyen eszement,hülye kutyánk.Pontosan úgy viselkedett az is a macskáinkkal,ahogy a kérdező leírta.1973-at írunk.Na én se tűrtem ezt tovább,és a tettenérés pillanatában jól elvertem a pofáját!Hihetetlen,de megtanulta a leckét,amiért a verést kapta. Többé nem merte őket bántani!
2016. jan. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyes válaszoló!Ez egyáltalán nem kamu kérdés,hanem a valóság!Milyen alapon jössz te ahhoz,hogy szabaduljunk már meg a macskától,és hogy semmilyen állatot ne tartsunk?Ezt hagy döntsük el már mi,oké?És már döntöttem a kutyát illetően.Fájdalom,de ha neki az a kedvenc foglalkozása,hogy macska harapdálás-vonszolás,akkor nállunk nincs helye!A cicánk már különben is idősebb mint a kutya.Nagyon szeretnivaló állat,és másik kutyát fogok beszerezni,amelyik nem ilyen macskakínző féle.Azt ne mondjátok már,hogy ti ezt annyiban hagynátok!?
2016. jan. 21. 16:31
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ha vállalja a kutyáért a felelősséget,akkor odaadom neki."

Akkor mi is a kérdésed? (:

Na jó, azért a kollégát illene kifaggatni az állattartási kultúrájáról, mert elég sok a balfék, aki jó, ha annyit tud a kutyákról, hogy elöl ugat, hátul szarik.


"fogalmam sincs,miért csinálja ezt?"

"Pedig rendesen van etetve,chip,oltási kiskönyve is van." Mindez nagyon szép és jó, csakhogy a kutyákat NEVELNI is kellene. Ha nem magyarázod el neki, hogy a cicákkal finoman szabad csak játszani, ő magától NEM fogja tudni.

(Mi most pont ugyanezzel szenvedünk, csak fordítva: a cicvarekok annyira kutyabarátok, hogy simán belemásznak az új kutyánk arcába, illetve az egyik merő barátságból rá is ugrik, úgyhogy most nekik magyarázom, hogy az új kutya félős és törékeny.)


"és másik kutyát fogok beszerezni,amelyik nem ilyen macskakínző féle."

Sajnos az nem fog segíteni. Neked kell megtanulnod összeszoktatni a két fajt.

2016. jan. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem csak akkor vegyél új kutyát ha össze tudod szoktatni a macskával. (Egyébként a régi kutyával se lenne lehetetlen ha meg tudnád nevelni,persze ez így már bonyolultabb hogy el lett rontva.) De egyébként a kutyát add neki ha normális ember (gondolom az :D).

És bocsi de nem értesz a kutyákhoz,ez az igazság. A macskákhoz lehet de a kutyákhoz nem... A kutyákkal jó neveléssel szinte bármit el lehet érni. Ha te vagy a főnök és kimutatod felé hogy a macska,gyerek,hörcsög vagy bármi szent nem fogja bántani. Ha nem mutatod meg neki akkor vagy szerencséd van mert olyanok személyisége vagy nincs és így lesz a macskagyilkos kutya. Olvass el pár könyvet,nézz utána...

2016. jan. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A kutyak is lehetnek makacsok, akik csak az osztoneikre hallgatnak a macskakkal szemben (= ellenseg a macska). Lehet a kerdezo akarmi masban meg tudja nevelni, de ez olyan eros nala ez az oszton, hogy ebben nem hallgat ra. Vannak ilyenek macskakban is, akik meg a kutyaval nem hajlandoak osszeszokni. Ez van. Ilyenkor nem szabad oket egy helyen tartani, ugyhogy en is az ajanlom, hogy ajandekozd el a kutyat, ha a kollegadnak nem, akkor masnak.
2016. jan. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Valóban nem értek a kutyákhoz,de mégis hogyan neveljem?Vágjam pofon?Vagy netán tanítsam meg beszélni?Azt ismerem,hogy elhajintok egy botot neki: Hozd ide!Erre gondoltatok?És mégis hogyan foglalkozzunk vele,amikor itt nálunk a ház körül sok a haszonállat?Azokat is el kell látni,ahogyan hazajöttem a munkából,segíteni kell otthon.Aztán örülök,ha az este eljön végre.Ha pedig valaki arra kíváncsi,miért nekünk ennyi haszonállat?Hát azért,mert azt az íztelen bolti klónozott tápos húst egye meg aki akarja,de mi nem!Ezért van otthon disznó,kacsa,pulyka,csirke,túkok,hogy legalább takarmányon nevelt húst együnk.Mi ennek élünk,ezért dolgozunk!Sok munka van nálunk,a kutya csak jelzett,ha jött nálunk valaki.Foglalkozni vele nincs idő,az majd megtudná,ha abban a cipőben járna,mint én.De már akkor se foglalkoznék vele,ha volna időm,mert tegnap este odaadtam a kollegának.Ő alapból utálja a macskákat,tehát ott jó dolga lesz.Én lemondtam rólla,az oltási kiskönyvét is odaadtam,most már ő felel érte,én mosom kezeimet!
2016. jan. 22. 15:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!