Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szeretnék egy macskát, de van...

Szeretnék egy macskát, de van egy papagájom. Hogyan tudom őket összebarátkoztatni?

Figyelt kérdés

Csak ha kicsi és a madárral nő fel, akkor lehetséges? Vagy nagy macskáknál is? És ha vele nő fel akkor biztos nem fogja bántani? Vagy van erre valami módszer?

Előre is köszi



2016. nov. 27. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ez egy kifejezetten hulye otlet, mar amennyiben nem macskakajat akarsz csinalni a madarbol. Sosem fognak osszebaratkozni, a macska osztonosen vadaszni fog ra.
2016. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Semmi garancia nincs arra se, hogyha kicsinek esetleg nem bántja nem fog úgy dönteni egy nap, hogy mégis megeszi.

Mondják hogy fiatal korban összeszoktathatóak más állatokkal, hát az én tapasztalatom erről, hogy a 3 hónapos pici cica egy mozdulattal harapta el a fűegerem torkát. Még a doki is meglepődött, hogy ilyen fiatalon így reagált...

Annyit tehetsz, hogy a kalitkát tabuvá teszed

2016. nov. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem akváriumom van tele hallal és hozzá hoztuk a macskát már vagy 7 éve. Eleinte ott legyeskedett körülöttük, de ma már abszolút nem érdekli még ha odaviszem megmutatni a halakat neki. Sőt amikor kipucolom az akváriumot, akkor sem zavarja. Szóval szerintem nyugodtan lehet macskád, de kölyök cicust vegyél és a papagájt pedig mindenképp zárd kalitkába vagy valami.
2016. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Kalitkában van de egy macska mancsa beférne a rácsokon.
2016. nov. 27. 22:18
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha kalitkàban van s elég magason akkor oké, de össze nem fognak haverkodni. Nekem négy évem ment rà az össze szoktatàsukra kalitkàn kívül. Ha ott voltam velük egészen cimbinek tüntek, de idén a jelenlétem ellenére megölte.
2016. nov. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Hát...120 cm-es a kalitka, amiből 30cm a lába :/
2016. nov. 27. 22:43
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs rá módszer. A macskának a madár és a rágcsáló zsákmányállat. Vannak macskák, akikben nem olyan erős a vadászösztön, talán olyat volna érdemes választanod, de ezt kicsi korban nehéz felismerni. Az én benti cicám minden mozgó célpontra ugrik. Ha kint lát egy madarat, akkor is vadászállásba helyezkedik, pedig üvegen keresztül nehéz volna levadászni.

De ahogy előttem írta valaki, van olyan cica, akit az akváriumi halak sem érdeklik.

2016. nov. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Először is nem mindegy mekkora a papagáj, mert nem mindegy hogy egy hullámos vagy egy Jákó a madár.Nekem hullámosaim vannak és van cicám is de kinti! Mert becserkészi a madarakat ,és ha hagynám le is vadászná őket!Szóval csak óvatosan.Bár én inkább párt vennék a helyedben a papagájnak.
2016. nov. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Ez minden macskánál egyèni de 99% hogy megfogja próbálni elkapni. Nekünkvolt kèt macskánk ( az egyik sajnos a nyáron elhunyt ) de ő aki meghalt nagyon èrtelmes ès szerető cica volt. Nem bántott egy másik háziállatot sem, sőt vigyázott rájuk. Ahonnan elkaptuk 3 èves korában ott teljesen kinti cica volt, nálunk meg akkor volt bent amikor csak akart. Volt hörcsögünk, tengerimalacunk is de egyiket sem bántotta, szószerint jóban voltak. Ha bent volt kiengedve a malac vagy a höri akkor kölcsönösen játszottak egymással, ha kint akkor is, sőt vigyázott hogy el ne szökjenek. Aztán vettünk kèt hullámost, de őket sem bántotta, elmagyaráztuk neki hogy nemszabad meg hogy eztánt is ugyanúgy szeretni fogjuk őt is. Tesóm pl úgy simogatta hogy közben az ujján ült a madár. Aztán meg taxiztatta a madarat, úgy sètált a házban hogy ült a hátán a madár. A kutyánkat is addig őrizte a műtètje után ( meg minket is mikor volt valami bajunk ) mèg teljesen fel nem èpült. Szóval százból vagy ezerből ha egy ilyen van. De ha nem ilyen akkor nagyon vigyázni kell vele. A másik cicónkra aki mèg èl, nem lehetne rábízni semmilyen apró jószágot mert egyből levadászná.
2016. nov. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én szerintem képtelen lennék ilyesmit megtanítani a macskámnak, ha meglát valami tollas dolgot egyből igyekszik szétszedni. Nagyon imád vadászni, pici kora óta, pedig a lakásban sok madarat nem láthatott. Ha bogarak jönnek be, azokat is kinyírja egy perc alatt.
2016. nov. 28. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!