Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek fürdessem meg?

Szerintetek fürdessem meg?

Figyelt kérdés
A macskám hátán a farka felé sok bolha ürülék van és ehez a helyhez közel elég nagy területen ki van tépve a szőre. Gondolom viszket neki csak dagi és nem éri el. Becsepegtettem bolha ellen 2 napja és az lenne a kérdés hogy jobb lenne megfürdetni? Mert azok a piszkok még mindig ott vannak. Nem szoktuk fürdetni amúgy. Egyszer volt akkor is azért mert pisi szaga volt.
2016. nov. 29. 00:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Ne fürdesd meg, az a csepp hatékonyságát is rontja. Töröld meg nedves ronggyal, de ne hagyd vizesen, töröl is szárazra. Vagy használhatsz valami irritáció elleni folyadékot vagy krémet az állatpatikából. Ha a bolhák kipusztulnak, akkor ürülék sem lesz. De figyelni kell, hogy tényleg hatásos-e a bolhairtó, mert lehet másikat kell alkalmazni.
2016. nov. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én biztos, hogy megfürdetném és nem hagynám rajta a bolhakakit. De kérd ki az orvos, vagy kisállat kozmetikus véleményét, talán van valami remek ötletük.

Nem tudom, hogy bejárós cica-e, de bolha ellen az egész környezetét kell kezelni. Értsd, a lakást, udvart, mindent.

2016. nov. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A bolha irtó csepp után minimum két napig nem tanácsos fürdetni. Ez rontja a szer hatását. Utána oké.
2016. nov. 29. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Bejárós cica és azért is akartam még fürdetni mert egyrészt szét hordja bent is a bolhát meg mivel viszket neki csomókban tépi ki a szört és hullajtja el. Van még bolhaírtó szóval utána is be lehetne cseppenten? Meg nem teljesen akarom fürdetni csak az altestét.
2016. nov. 29. 11:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól írták az előzők, a fürdetés rontja a szer hatékonyságát, és egyébként is hatalmas stressz a cicának.

Viszont: én megnézetném egy állatorvossal, mert a bolhásság nem szokott szőrtépést, kopaszodást okozni. Inkább valamilyen atka okozhatja, vagy bakteriális fertőzés, ami lehet a bolhák miatti vakarózás következménye, illetve a bolhák maguk is hordoznak kórokozókat, ami az elpusztulásuktól függetlenül tovább fertőz. A doki most még egy egszerű szerrel megállíthatja ezt, de ha sokáig vársz, akkor csak egyre nehezebb lesz megfékezni, és a cica is szenved. Milyen cseppet tettél rá, egyébként? Mert elég sok bóvli van, ami a kifejlett bolhákat ugyan elpusztítja, de a hatása nem tart hosszan, így a bolhapetéket már nem. Állatorvos tud neked hatékony szert adni.

2016. nov. 29. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Repulsif insectes. Valami dm-es cucc vagy mi. Azért írom így mert nem én vettem.
2016. nov. 29. 16:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Hááát... nem vennék rá mérget, hogy ez hat is. Szerintem állatpatikában vagy állatorvosnál érdemes élősködőirtót venni. Én is jártam már meg bevásárlóközpontos cuccal, semmit nem ért.
2016. nov. 29. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!