Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kaptam egy macskát, mit...

Kaptam egy macskát, mit csináljak vele? (többi lent)

Figyelt kérdés

Elég sok mentális betegségem van, nem vagyok beszámítható, 6éve járok terápiára, pszichiátrián is kezeltek, nem akarok állatot tartani, mert az csak szenvedni fog mellettem.

Megmondtam a családomnak is, hogy nem akarok állatot tartani, de a dokim kitalálta, hogy ez a legjobb terápia, meg az anyukám és párom is azon a véleményen vannak, hogy egy szőrös kis állat majd meggyógyít, ezért vettek nekem egy macskát, ami ráadásul jó drága volt, mert fajtatiszta. És persze jó drága neki a prémiumkaja, a szilikátos alom, az oltások, az ivartalanítás, az összes macskaholmi... nem vagyok milliomos, nincs munkám a betegségeim miatt és még tb sem jár nekem, amiből a gyógyszereimet meg tudnám venni normális áron. Persze mindent megveszek a cicának, csak így semmi másra nem jut. Párom meg a szülők finanszíroznak mindent és persze megy a dobálózás, hogyha már ilyen drága állatot kaptam, igazán kereshetnék egy kis pénzt. (szóval erre ment ki az egész, mi? ha állatom van meggyógyulok és majd lesz munkám??)


A kisállat még 1 hónapja sincs nálam, de máris sokkal rosszabbul vagyok, az első héten hiába csináltam bármit, belekakilt az alomba de nem mosdatta le a fenekét és mindent összekent. Minden reggel erre ébredtem, már azt hittem megőrülök, 10esével szedtem be az 1mg-os frontint, mert éreztem, hogy úgy megy fel bennem a pumpa, hogyha nem higgasztom le magam, akkor a macska ki lesz vágva az ablakon... de nem tettem semmit, csak kizártam a szobából amiben voltam, amíg nem hatott a gyógyszer. Én tényleg imádom az állatokat, de ez nem felelős állattartás!

Mostmár szerencsére a kaki dolog egyre kevesebbszer van, mert végre megtanulta, hogy ne lépjen bele meg mosakodjon. Most meg kezdi a következő hülyeséget: mindent szétszaggat, ami kedves nekem. Van mászókája, kaparófája, még akadálypályát is építettem neki a nappali közepére (nehogy már jó legyen a közérzetem és legyen egy kis önértékelésem, hogy renddel és tisztasággal fogadom a páromat) mindenhová madzagok vannak felakasztgatva, kismillió papírgalacsin meg összecsomózott rossz zokni, szívószálak, rossz tollak, játékegerek vannak mindenfelé, hogy azokkal játsszon, de fittyet hány rá. A 46ezer forintos függönyt miszlikbe aprította, az anyukámtól kapott szép szatéplepedőmet is szétszakította, tönkretette a székem háttámláját, a plüssmacimat, amivel aludtam és a páromtól kaptam a szülinapomra. Mindent, ami fontos nekem! Simogatni sem lehet, mert azt hiszi játszok vele, a körmét nem dugja ki, de harap, mint a veszedelem. Tiszta véres harapásnyom a kezem, attól is félek, hogy nem hiszik el nekem, hogy a macska csinálja és majd megint jön a l*cseszés, hogy "persze a macska, mi? Vagy inkább megint elkezdted magad szúrkálni!!"


Már próbáltam megebszélni ezt a párommal és a szüleimmel, de csak jól lekiabáltak, hogy még egy macskára se tudok vigyázni. Teljesen kivagyok idegileg, ami eddig jó volt azt mind elrontotta a kiscica és egy szavam se lehet, semmi és még retteghetek is, hogy mi lesz, ha nem tömöm magamba a nyugtatót, akkor a cicával se tudok többé kedves lenni, hanem kitekerem a nyakát. Tudom, hogy nem szándékosan teszi tönkre az életemet, de egyszerűen utálom, hogy ittvan! Miért nem bírták megérteni, hogy nekem nem való kisállat?



2016. nov. 30. 08:56
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

De miért pici cicát adtak neked? 1 éve hozzánk is került egy kiscica, és még engem is kiakasztott néha úgy, hogy van egy 10 éves cicám és imádom őket, de a picik olyanok, mint emberben is a kisgyerekek. Nagyon sokat kell velük foglalkozni.


Nem tudsz egy picit várni vele? Lehet ha felcseperedik, és nyugodtabb lesz a cica is, akkor már máshogy fogod látni? Mert tényleg nagyon sok szeretet tudnak adni, és úgyis csak aludni fog egész nap, kaksizni sem fog csak napi 1X

2016. nov. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Platypus ***** válasza:
100%
A cicc törzskönyvében megtalálod a tenyésztő adatait. Őt keresd fel először. Minden normális tenyésztő visszafogadja a macskát ilyen helyzetben, sőt sok esetben még a szerződés is arra kötelezi a vevőt, hogy a tenyésztőnek kell visszaadnia és nem adhatja át harmadik félnek. Mivel fajtatiszta cica, ha meghirdeted garantáltan jelentkezni fognak rá szaporítók, és némelyik teljesen hitelesen elő tudja adni a jóindulatú macskarajongót. Plusz a random felelőtlen idióták is meg fognak találni, akik sajnálják még a szaporítós árakat is kiadni egy macskáért.
2016. nov. 30. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Nem egy érző lényt szeretnék felhasználni a gyógyulásomhoz. Nagyon szeretem az állatokat, az kinek lenne jó, ha bántanám? Nekem biztos nem segítene. Ez a doki csak nyár óta kezel, még nem ismer, szerintem ezért mondott ilyesmit.

Megszerettem nagyon, de ettől még állandóan rettegek, hogy mi lesz, ha bántani fogom? Még kicsi, izgága és olyan dolgokat is tönkretesz, ami nagyon a szívemhez nőtt. Nem tudom kontrollálni az érzelmeimet, és így a haragomat és a szomorúságomat sem. :( Amikor a páromtól kapott plüsst tette tönkre bele kellett nyomnom a fejem a hidegvízbe és bezártam magam 1 órára a fürdőszobába, nehogy csináljak valamit. Talán valóban kihívás és valóban segítene nekem, hogy legalább okom legyen fékezni magam, de egy kiscica élete a tét, ez nagyon nagy felelősség! Nem bírnám elviselni, ha történne vele valami miattam!


A tenyésztőt ismerem, anyukám barátnője, gondolom innétt jött az ötlet, hogy fajtatiszta cicám legyen, fel tudom vele venni a kapcsolatot. Biztosan csalódott lesz, ő is úgy ismer, mint aki imádja a cicákat. Gyerekkoromban állatmenhelyet akartam nyitni. Minden girhes kóbormacskát bevittem a szobámba titokban ott etettem meg fürdettem őket, akkor még semmi bajom sem volt :(

Holnap fogok találkozni a dokimmal, elmondom neki mi a helyzet, ő biztosan tud jó megoldást mondani. Eddig vele nem is beszéltem erről, mert amikor éreztem, hogy baj van felhívtam valakit. Páromat, anyát, párom szüleit. Párom anyukája pl. nem dolgozik és szívesen át is jön amikor nem éreztem magam jól, a szomszéd házban lakik, így ez nem nagy távolság. De nekik nem adnám oda a cicát, nem úgy gondolkodnak róla, mint én. Nekik a macska csak egy állat, szerintem egy macska az már majdnem olyan, mint egy kisgyerek. Szerető, stabil, kedves gazdira van szüksége, nem olyanra, aki bezárja magát a fürdőszobába....


És mi van, ha senki sem ér rá, hogy felvegye a telefont vagy átjöjjön, ha baj van? Mi van ha elfogynak a nyugtatóim? Legszívesebben levágnám a kezemet, nehogy valami rosszat csináljak, azt nem bírnám ki :(

2016. nov. 30. 13:20
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Hát én idézhetném az összes szöveget, amit írtál, próbáltam keresni egy-egy mondatot. Te egy nagyon kedves ember vagy, és törődsz azzal a macskával, és jól is bánsz vele. Tudod, mindenem a macskám, de ilyen király akadálypályát építeni, amit te itt leírtál, még nem jutott eszembe. Azt hiszem, hogy ezek a kis csintalanságai bosszantanak téged főleg, meg nem az a fő bajod, hogy az a macska létezik. Olyan, mint egy kisgyerek. Rá kell szólni, hogy "nem", "nem szabad". Miért bántanád? (Azt írod, hogy félsz, hogy bántani fogod, ártani fogsz neki). Máris azt írod, hogy gyakorlatilag minden helyzetben uralkodsz magadon, semmint hogy a macskát bántsd a kellemetlenségekért!

Ne bosszankodj már ezeken! Próbáld meg élvezni, hogy van egy cicád, és hogy milyen kedves, kis puha szőrgombóc, hogy milyen szép, milyen kecses, milyen furi, milyen aranyos.

Elhiszem, hogy az, hogy a bútort, függönyt tépi, nem kellemes, a plüsst nem tudom, szétkapta-e úgy, mint egy kutya tenné, nem lehet megjavítani?

Mutasd meg neki a kaparófát úgy, hogy te is megkapargatod a körmöddel, meg megfogod a pracliját, és ha sikerül az övével is megkaparod. Őszintén nekem falra szerelhető volt az első, nekem akkor úgy tűnt, hogy a cica egyszerűen nem látja, hogy ott van.

Nevelgetni, törődni úgy kell vele, mint egy kisgyerekkel, én szépen türelmesen voltam, de amúgy volt, ami nekem is sok volt. Ez az időszak nem tartott sokáig, volt vagy két hónap, aztán egyre jobban látszott, amit megtanítottam neki. Nagyon megéri. Igen, kiskorában engem is karmolt.

Ez hogy "nem vagy beszámítható", ez se semmi. Szerintem aki nem beszámítható, az nem tudja magáról, főleg nem tudja vállalni mások előtt.

Én inkább egy kis önbizalomhiányt érzek itt. Meg tudod csinálni! :-)

2016. nov. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!