Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két három napja kaptam egy...

Két három napja kaptam egy macskát, azóta bent van a házban de kint szeretném tartani, mert szerintem a macska nem a lakásba való, hogyan szoktassam hozzá az új helyhez hogy ne szökjön meg a háztól?

Figyelt kérdés

Vagy hogy van ez ? Nem szeretném ha kitenném és aztán nem jönne vissza....

Hogyan csináljam?


2013. febr. 1. 00:29
 1/8 anonim ***** válasza:

A macskák lakásba valók, nem tudom honnan kaptad, de menhelyeken például kifejezetten CSAK lakásba adnak macskát.

Ha ivartalaníttatod, oltatod jobbak az esélyei kint, különben ő is a kinti 2-3 év átlagéletkorú macskákhoz fog tartozni.

Ha kiteszed és nem jön vissza, nem biztos, hogy azért van, mert nem akart visszajönni, érheti baleset is, de az is lehet, hogy valaki befogadja, és bent fogja tartani a lakásban.

2013. febr. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Fokozatosan szoktasd hozzá, minden nap egyre többet lehet kint, eleinte csak felügyelettel. Etesd azon a helyen az udvaron ahol később is fogod, majd vidd be a házba. Így jó eséllyel hamarosan megismeri a környezetét és tudni fogja, hogy hol várj majd a kaja és a víz.


Hozzátenném hogy én sem engedném ki, mert nagyon nagy a fertőzésveszély, a balesetveszély, ha nem ivartalanított főleg nem mehetne ki. Nekünk eddig egy kivételével az összes régi macskánkat autó ütötte el 1-2 éven belül, épp ezért a saját macskáimat nem engedtem ki.

2013. febr. 1. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nekem muszáj lesz kitennem, mert csak a hálószobámban tarthatnám, én viszont nem bírom a macskaszőrt.. ma kitettem, elmászkált, visszajött, már órák óta kint van, játszik a kertben meg üldögél, kialakítottam neki a teraszon egy helyet, ott etette megm csináltam neki meleg fekhelyet, de éjszakára majd azért behozom.
2013. febr. 1. 15:28
 4/8 anonim ***** válasza:

Ha ivarosan tetted ki, akkor vagy meghal, vagy megsérül, vagy előbb-utóbb a kölykei halnak meg és sérülnek meg...

Ivarosan semmilyen macskát nem szabad kiengedni a gazdijának.

Ivartalanítottnál annyi a különbség, hogy nem lesz szaporulata, de ugyanúgy meghalhat és megsérülhet...

2013. febr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Sok macskánk volt már, igaz én akkor még kisebb voltam, és mind vígan eléldegélt kint, egyik sem volt ivartalanítva, évekig velünk voltak. Én megértem amit írtok, hogy a cicának biztonságosabb bent, de ugyan már, tud ő annyira vigyázni magára. Ráadásul a teraszon, az emeleten csináltam neki helyet, az egész 2*2 nm-es terasz az övé, beborítottam egy jó nagy részt meleg fekhellyel, oda tettem friss almot, enni-inni, még játékot is. Közvetlen ott van mellette az alacsonyabb házunk padlása, oda előszeretettel bemászik. Ha akar, le is tud mászni a tetőről... Nem hiszem, hogy a cicának olyan rossz dolga lenne. Most éjjelre behoztam, de sajnos az én egészségi állapotom miatt nem lehet bent mindig, és mivel csak a hálószobába tehetem, ezért csak éjjelre tudom behozni...
2013. febr. 2. 00:39
 6/8 A kérdező kommentje:

És egyébként a legfőbb indok amiért kitettem, az nem az volt, hogy én nem bírom a szőrét, hanem az, hogy szegénykém az ablakban ült egész álló nap, és csak kaparta az ablakot és nyávogott de keservesen, még a függönyre is felmászott, mert úgy vágyott ki.... Ez lehet csak a párzási időszak miatt? Eddig is kinti macska volt, és már nem pici cica, lehet azért nem akarta elfogadni a bentlétet. Nem volt hajlandó alomba pisilni és kakilni sem, talán 1* 2* csinálta oda, aztán szanaszét pisilt-kakilt a szobában.... ez sem normális.

És az ivartalanításra minél előbb sort kerítek, célszerű ezt télen elvégezni?

2013. febr. 2. 00:46
 7/8 anonim ***** válasza:
Az ivartalanítás nagyon fontos, az jó, hogy megcsináltatod. Persze lehet télen is, akár most is, mert már elkezdődött a párzási időszak, nehogy baja essen.
2013. febr. 2. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
szerintem, ha kinti volt, akkor azért akart kimenni, ahhoz szokott. de olyan egy hétig még azért én is bent tartanám, felügyelettel engedném csak ki, hogy szokja a környéket, meg a szagokat, hogy tudja, hova jön haza.
2013. febr. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!