Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine Coon vélemények?

Maine Coon vélemények?

Figyelt kérdés

Erről a cica fajtaról szeretnék minnél többet megtudni,azaz a véleményeteket,tapasztalatotokat kérni,mert úgy néz ki hogy ilyen macskám lesz.

Pl.:hogy jön ki kutyával?tényleg nehezen bírja-e a pár óras egyedülléletet?Kint alszik-e?



2016. dec. 1. 23:27
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
A keresztapám barátnőjének van egy. Nagyon jól kijön a kutyával, nem nagyon zavartatja magát. Nem nagyon szeret egyedül lenni, de azért kibírja. Nem, nem alszik kint, inkább benti macska.
2016. dec. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Maxitabi ***** válasza:
60%

Mármint kijárós mc?? 120ezres macskát 2 egész perc alatt lopnak el... ezért nem tartjuk kint...

Amúgy inkább kutyának érzi magát-követ mindenhová, beszélget állandóan, és nevelni is kell. Sőt foglalkozni is vele-igényli is. Másik állattal összeszoktatható-nevelés kérdése. Ha jó tenyészetből veszed, akkor szocializálva van, nem lesz gond vele. De kertbe csak felügyelettel menjen!!

2016. dec. 2. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
75%

Az enyém szeret egyedül lenni, nagyon jó cica. A kutyákkal jól kijön, mosdatja őket :)

Szeret a közelemben lenni, mindenhová követ a lakásban, de ha otthon hagyom egész napra, az sem jelent neki gondot.

Az enyém kijár, de csak a kertbe (nem is megy a kapun kívülre) és csak ha itthon vagyunk. Ha elmegyünk, természetesen bent van.

Ha el akarnák lopni, az nem menne egyszerűen, mert az idegeneket nagyon nem szereti, meg sem tudná senki közelíteni, akit nem ismer.

Nem szereti, ha babusgatják, nem szereti a simogatást, de néha kénytelen elviselni, mert annyira cuki :D

Gyakran kell fésülni, mert ha el van hanyagolva a szőre, akkor filcesedik. Az összetapadt csimbókokat nehéz kifésülni.

Általában a kandúrok bújósabbak, a lányok meg kényes királykisasszonyok :) az enyém lány és valóban egy királykisasszony.

2016. dec. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
75%
Szia! Nekem maine coon-om van szintén. Két éves kandúr cicus. Iszonyú nagy a helyigénye, eleve nagy macska is. Nekem 7 kg-os lett, de még mindig gyarapodik a súlya. Nekünk szerencsénk van, mert zárt az udvarunk, úgyhogy kb 300 m2-en osztozik még egy házi macskával és kettő kutyával. A kutyákat szereti, jól kijön vele. A házi macskát állandóan gyepálná, szegény fél tőle. Reggel kirakjuk a cicákat az udvarra, ott vannak egész nap, télen-nyáron, du-n engedjük be, ha hazaértünk a munkából. Az enyém sem szereti, ha simogatom, babusgatom, ölemben egyáltalán nem marad meg, kiugrik, viszont állandóan ott van mellettünk, a közelünkben. Iszonyú beszédes fajta, egyfolytában kommunikál velünk, tudatja ha éhes, ha valami kell neki :) A szőrét tényleg ápolni, fésülni kell, sajnos nálunk nem szereti, úgyhogy igazi küzdelem a fésülése... Nagyon aranyos cicafajta, nagyon okos, jól idomítható, játékos, szerethető. Nagyon nem bántam meg, hogy ilyen macskát vettem. Ha nem lenne zárt az udvarunk én nem engedném ki azt biztos!!!
2016. dec. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!