Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért mondják sokan, hogy a...

Miért mondják sokan, hogy a macska nem tud szeretni?

Figyelt kérdés
Nekem 3 van, és szerintem szeretnek. :D Sok ismerősöm azonban azt mondja, hogy csak a kaja miatt.
2010. máj. 1. 17:01
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Azért szeret minden állat mert eteted, foglalkozol vele, simogatod, stb. Ebből tudja hogy szereted őt.

Ezzel nincs is semmi gond szerintem. Így van ez kutyával, macskával, mindennel.

2010. máj. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
A macska odamegy ahol a kaja van. Nem gazdafüggő. Egy kutya üres gyomorral is követi a csövest napokig, mert kitart vele jóban-rosszban. Láttál már olyat hogy a macska loholt a csöves után? Mert én még sosem. Ettől függetlenül biztos tudnak szeretni, nem mondom hogy nem, de egy macska addig dörgölődzik hozzád míg meleg helyen van meg kap ételt. Engedd ki az utcára, ne adj neki 3 napig semmi kaját. Többször nem látod a macskádat.
2010. máj. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
Hálátlanok is tudnak lenni:( Ide szokott hozzánk egy anya 3 kölykével. Hajnalban mentem ki enni adni nekik, majd felbuktam bennük. Ezt megismételtem még 3x egy nap. 2 kölyköt sikerült elpasszolni, az anya elment, szerintem megdöglött, mert nagyon betegnek nézett ki. A legkisebb vakarékot meghagytuk. Minden épeszű azt gondolná, hogy ahhoz vonzódik, aki heteken át etette. A frászt! A férjembe szerelmesedett bele. Az ő ölében végig nézi a filmet, tőlem egy simogatást visel el, s keresi a menekülés útját. Persze ha kaját kell kunyrálni, akkor bedobja a háton hempergőst. Az állattól nem lehet szeretetet kunyerálni. De hogy mi alapján választ? A férjem kezdetben még zavarta is őket, én osontam ki kajáltatni őket.Szóval engem eltűr, de a férjemet szereti:((
2010. máj. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
20%
A macska egy undorító érdekállat... Teljesen hülyére veszi az embert. Nem te irányítod őt, ő téged! Semmi haszna, csak akkor vagy jó neki, ha kiszolgálod... Mellesleg ostoba mind... Be vannak sz@rva tőled, ha már mész feléjük, kifutnak a világból, és olyan idióták, hogy sorra ugrálnak ki az autó elé... Gyűlölöm az összeset...
2010. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:
Amúgy köszi a válaszokat. Utolsó: szerintem nincs igazad.
2010. máj. 1. 18:24
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
szerintem sincs!
2010. máj. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%
A kajas dolog hulyeseg en is szeretem a macskakat es ok is engem van egy ojan aki ejel nem hagy aludni mert dorombol es dorgolozik .... a macskak nem galambok hogy ck amig van kajad adig szeretnek
2010. máj. 2. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Akinek cicája van, az tudja, hogy a cicák igenis szeretnek.
2010. máj. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt igazából azok értik meg, akiknek van macskájuk. Egy macska önálló egyéniség, nem feltétlenül teszi azt, amit akarsz és valljuk be: az emberek szeretnek irányítani. Egymást, a gyerekeiket, az állataikat. Akit nehezen vagy egyáltalán nem lehet szabályozni, azt bizony kevésbé kedvelik. Ilyen állat a macska is. Tud szeretni, persze, hogy tud. Értelmes állatról van szó, nem egy egysejtűről. Akinek van macskája, az értékeli azt, hogyha a macskája egy fáradt nap után az ölébe telepszik és dorombol, vagy ha kinti cica, akkor munka/iskola után elénk szalad, a lábunkhoz dörgölőzik. Akinek nincs macskája, annak a látványos mutatványok és világraszóló csaholás jelenti a "mutatványt" és nem feltétlenül értékeli az apró gesztusokat egy apró állattól.

Az emberek állandóan hasonlítgatják a kutyát a macskához, és amíg világ a világ, így is marad. Kevesen értik meg, hogy akkora butaság ez, mintha egy kígyót hasonlítanánk a papagájhoz.

Nekem is van kutyám és macskám, de eszembe nem jutna őket egy lapon említeni. Két külön faj, külön egyéniségek. Mindegyik olyan, mintha egy kicsit a gyerekem is lenne. :)

2010. máj. 3. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Utolsó lennék: a macska-ellenes válaszát csak utólag olvastam... de úgy látszik ez a válasz is engem igazol.
2010. máj. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!