Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiszökik a macskánk az utcára....

Kiszökik a macskánk az utcára. Megoldás? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Van egy féléves fiú cicánk.Sokat van a házban.(falun élek) Amikor picilnie kell ki kéreszkedik,és napközben a ház körül játszadozik,meg egereket fog.A probléma az,hogy amikor apunak kinyotom a nagykaput,hogy elmenjen autóval az orvoshoz,vagy bárhova,akkor a macska kiszalad az utcára.De nem csak ez a baj,hanem nem tud visszajönni :-/ Régebben bemászott a vaskerítés résén,de már azon nem fér be... Legutóbb is kétségb esve miákolt,és járkált a kerítés mellett.Ki kellett mennem,és az oldalkapun beengedni...Az a helyzet,hogy jelenleg apuval vagyok itthon,de ez nem lesz mindíg így...Apum mozgás sérült és nem tud a macskának így segíteni.És igen aggódom a macska életéért mert kövesút van előttünk,és elüthetik :-/ A kerítésre meg nem szokott felugrálni,és így nem tud bejönni.Szóval ez a gond... Nagyon aranyos kismacska,és kis hízelgő,nagyon hozzánk szokott.Gyakorlatilag nem is megyen magától a nagykapu felé.Csak akkor amikor én kinyitom a kaput.Hogyan lehetne rá szokatni hogy ugordja átba kerítést ? Hogyan lehetne belebnevelni,hogy tartsa távol magát a kövesúttól ? Ebben kérek segítséget,és hasznos tanácsot.Javaslatot.Segítségeteket előrre is köszönom szépen !

2016. dec. 8. 18:03
 1/7 A kérdező kommentje:
elnézést kérek a helyesírási hibákért
2016. dec. 8. 18:07
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Csináljatok valami nagyobb rést,ahol ö befér csak akkorát és tanítsd meg,hogy ott tud bemenni,plusz ívartalanítassátok, mert elöbb utobb ki fog járni rajta csavarogni.
2016. dec. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, valami rés kellene, akár a vaskerítés egyik fokának az alsó fél méteres részét lefűrészelni (de mérd ki először, h átfér-e rajta a cica), vagy egy teljes kerítésfokot kiemelni a helyéről.


Bár talán egyszerűbb megoldás lehet -amennyiben nem túl magas a kerítés-, ha valami lépcsőzetes elrendezésű emelvényt alakítotok ki, pl ráhegesztve a kerítés két, bizonyos fokára, gyakorlatilag mint az "A"-alakban kinyitható fém létrák esetén: egyre kisebb mértékben kilógó 2-3 fokkal, bár ezt talán esztétikailag kicsit zavaró lehet.

2016. dec. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen,ez a kerítésen kivágni egy kis rész az jó ötlet és megoldható.Tenyérnyi széles lapokból van a kerítés és közte kb 10-12 centi rés,és az a rés már kevés neki...Nyáron az autókat nézte a kerítésen belülről,távolról,de nem igazán érzi a veszélyt.Azért zavar ez a probléma mert a szemközti szomszéd kismacskáját a nyáron elütötték.Idős kis nénikéjé volt 74-éves nénié.Volt egy 15-éves ivartalanított macskánk az idén örökre elaludt,és az után lett ez a kis cica.De az a macska átugrotta a kerítést,ez a kis picúr meg nem ugorja át.A kerítés kb 170 centi magas.Úgy látszik muszáj lesz ivartalanítatni is,csak nem tudom vajon mennyi lesz...
2016. dec. 8. 19:17
 5/7 anonim ***** válasza:
Kora tavasszal nagyon sok rendelő hirdet ivartalanítási akciót, mert ilyenkor indul a cica "szezon". Érdemes lenne a környéken érdeklődni, mert ilyenkor jóval olcsóbban meg lehet úszni a műtétet. A kandúr ivartalanítás egyébként 10 e Ft körül szokott lenni. Mindenképpen érdemes rászánni a pénzt, mert kisebb valószínűséggel csavarogna el, mint ivarosan, amikor hajtják a hormonok. Rést hagyni a kerítésen jó ötlet.
2016. dec. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem most kéne ivartalanittatni fél évesen a leg ideálisabb.én pesti vagyok de még itt is 5 max 7 ezer szokott lenni a kandúroknál.
2016. dec. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ott van még az a lehetőség is, hogy egyáltalán nem engeded ki, és a házban elhelyezel egy alomtálcát. Vagy csak olyankor engeditek ki, ha kint vagy az udvaron és szemmel tudod tartani.

Illetve azt nem tudjátok megtenni, hogy mielőtt kaput nyittok, a cicát bezárod a házba?


Az ivartalanítást feltétlen tedd meg, mert a szerelmes macskának nem működnek jól a reflexei, se lát, se hall, és sokkal könnyebben autó alatt vagy kutya szájában végzi, mint a "józan" ivartalanított cica.

2016. dec. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!