Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol érdemes venni Perzsa macskát?

Hol érdemes venni Perzsa macskát?

Figyelt kérdés
Vagy örökbe fogadni / venni olcsón hosszúszőrű macskát. Az interneten semmi érdemlegeset nem találtam!
2016. dec. 13. 19:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Olcsón, szaporítótól perzsa utánzatot kaphatsz. Tenyésztőt keress, aki garancia arra, hogy a cica az ami.
2016. dec. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Az utánzat is cuki, nem? Nekem végülis csak annyi a lényeg hogy hosszúszőre legyen, meg olyan cuki nyomi képe
2016. dec. 13. 19:50
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
De az utánzat nem perzsa, pont ez a lényeg. Mivel törzskönyve nincs, bármilyen őse lehet, a szaporítók általában magasról letojják, hogy rokonok-e a szülők tehát az kölykök beltenyésztettek, ideggyengék lesznek, hogy alkalmasak egyáltalán a szülők a továbbtenyésztésre, csak hozzátesznek két hasonló macskát, azért hogy hasznot húzzanak belőlük, és a kölyköket eladják 20-30 ezerért a jófogáson. Ne támogass szaporítót, ha perzsát akarsz, akkor vegyél tenyésztőtől, törzskönyvvel, vagy ha nem szánsz rá ennyi pénzt, keress fel menhelyeket, perzsa fajtamentőket.
2016. dec. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
*összetesznek
2016. dec. 13. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy "utánzat" vagy valódi perzsa. Egy macska nem csak annyiból áll, hogy cuki. Gondolom, te sem akarsz egy megbízhatatlan forrásból származó, beteges, perzsára csak köszönőviszonyban hasonlító macskával otthagyni százezreket az állatorvosnál. Mivel a szaporított "utánzatoknál" erre van esély.


Ennyi erővel egy sima, menhelyi európai rövidszőrűt (házi cicát) vigyél haza. Keverékek között is találhatsz hosszabb szőrű cicát, de az ilyenekért, felelőtlenül szaporító embereknek ne adj ki 20-30 ezreket.

2016. dec. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 gömbicica ***** válasza:
100%

én megkérdeznék állatorvost.

vannak fajták, amik betegségekre nagyon fogékonyak, állatorvosi költségei magasabbak.


nagyon aranyos normál házicicákat lehet beszerezni (hozzánk most csapódott 8.nak egy gyönyörü cirmos lány cica, őszi alomból)


sőőőőt! ha elmész menhelyre biztosan találsz olyan cicát, amit kidobtak, találtak, és jó gazdája lehetnél.


[link]


nem tudom hol laksz, ezt csak példának mutatom.


ééééés! az állattartás nem olcsó feladat, és felelősséggel is jár!!


ráadásul hosszuszőrü macskával alapjáraton sok a gond.



De ha Neked van rá, időd, és kellő anyagi háttered is, akkor érdemes beszerezni egyet.


én mindenképpen valahol menhelyen néznék körül.

ráadásul ott ivartalanitott cicákat adnak ki, ez is 10-15 forint spórolás, és megmentettél egy kedves cicaéletet :)

2016. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Amugy volt szerintem nekem egy perzsa utanzatom, 14 evig elt, imadni valo volt, 8 ezerert vette apam :D... Lehet csak mazlim volt vele akkor! Maine Coonon is gondolkodtam, de abbol a normalis 100 ezerert megy, nekek az tul sok :D bar kitudja, lehet megerne gyujteni ra :) az nagy kedvenc mar regota! Meg a nyomipofis perzsa :)
2016. dec. 14. 05:43
 8/16 anonim ***** válasza:

Szerencséd volt az előző cicáddal. Én is kaptam ajándékba egy szapis perzsát egyszer-nem volt őszinte a mosolyom, de ha már így adódott, gondoskodtam róla. Szerettem is, mert nagyon cuki volt, de ami perzsákra jellemző betegség csak létezik, az nála mind megvolt. Sajnos nem élt sokáig.

Az állatorvoshoz hordtam a fizetésemet, mert folyton volt neki valami baja.

Most maine coonom van-tenyésztőtől. Sajnos ő táplálékallergiás, de ezen kívül nincs baja. Megfelelő táppal teljesen rendben van. Nem nagyon járunk vele orvoshoz.

A múltkor az éves oltáskor mondta a doki, hogy a maine coonok emésztőrendszere elég érzékeny. Ő egy sima házimacskát tart a legjobb választásnak, mert azok általában kevésbé fogékonyak a betegségekre.

Én nem bántam meg, hogy ilyen cicát választottam, de ma már nem érzem annyira a jelentőségét, a fajtának.

Nagyon szeretem, pont annyira, hogy lehetne akár egy félfülű, háromlábú házimacska is.

Szóval szerintem vagy gyűjtsd össze a pénzedet és vegyél normális helyről cicát, vagy fogadj örökbe egyet.

2016. dec. 14. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Nekünk most házink van, egyszer nem volt oltva meg semmi, kutya baja, bár még csak lassan 1 éves lesz, most fogjuk ezeket pénzhiány miatt elkezdeni :)
2016. dec. 14. 11:50
 10/16 A kérdező kommentje:
A mi előző perzsa macskánk is mindenféle betegséggel küzdött, de jól viselte :) főleg a takony meg szemfolyásával volt gond
2016. dec. 14. 11:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!