Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskám alsó fogai legelöl...

Macskám alsó fogai legelöl kiestek?

Figyelt kérdés

Tegnap vettem észre, hogy a 2 éves macskám legelső fogai alul kiestek. Nagyon megijedtem:( az ínyén alul kis fekete pöttyök is vannak, ez normális?:(

2 ünnep között viszem is orvoshoz, kell is mindenkepp, mert most lett decemberben 2 eves, es az evi kontrollra elviszem mindig a macskaimat.

Egyébként a viselkedésén egyáltalán nem látszódik semmi betegség, ugyanolyan, mint eddig. Eszik, alszik, mozog, boldog stb :(


2016. dec. 25. 10:27
 1/2 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ingyulladása van s attól estek ki. Enyémnek is ingyulladás vitte ki az alsó hat pici örlő fogát. Milyen anyagu tálból eteted?
2016. dec. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Cicám alsó és felső fogai közül is estek ki (4 éves). Dokihoz vittem. Nála az a gond, hogy még nedvesen, pár percesen hagyta ott az anyja a pincénkben, cumiztattuk, és a tejfogai nem jól nőttek, alatta a csontfogak sem úgy fejlődtek, ahogy kellettek, így kipotyogtak (van, ami meg ki is fog hullani). Doki azt mondta, amíg nem fogy, jó az étvágya, addig nincs gond, az első fogakat nem igen használják, így nem hiányzik neki. A többi már nagyobb gond lenne. Ami még következmény, hogy sokszor alvás közben folyik a nyála, de ezt megoldom úgy, hogy hetente mosom a párnáit :)
2016. dec. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!