Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit csináljak vele?

Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Szokott átjárni hozzám a szomszédból egy pár hónapos hosszúszőrű cica enni és inni. Egyszer próbáltam megsimogatni (nagyon félek a hosszúszőrű macskáktól) és éreztem hogy tiszta gubanc a szőre. De nagyon durván, alig van köztük egy kis hely szinte bárhová nyúlok mindenhol tiszta csomós. Szeretnék rajta segíteni, de nem tudom hogy, nem hiszem hogy ezt ki lehetne fésülni. Le kéne vágni a szőrét? Alig hagyja hogy hozzáérjek, eléggé fél tőlem és hát én is tőle. Átjön, nyávog, kap cicakaját és vizet aztán megy is tovább. Hogyan tudnék segíteni rajta? A gazdája tesz rá magasról.
2016. dec. 28. 00:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Befogod és elviszed dokihoz, vagy beszélsz a szomszéddal hogy adja neked, kezelteted ha baja van, utána keresel neki új gazdit vagy megtartod. Beszélhetsz menhelyekkel és állatvédőkkel is de úgy hallottam hogy csesznek sem segíteni.
2016. dec. 28. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerimtem is vidd el kozmetikushoz..
2016. dec. 28. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Állatorvoshoz el tudom vinni, ez jó ötlet, ő fog valamit csinálni vele vagy csak tanácsot ad? A szomszéd azt mondta korábban hogy el fogják ajándékozni, de még mindig itt van szegényke.
2016. dec. 28. 00:44
 4/8 anonim ***** válasza:
A szőrét valószínűleg le kellene nyírni, de minimum a csomókat kivágni. Ezt kozmetikus meg csinálja (nyilván állat kozmetika) bár sok gazdi is megtudná. Miért félsz? Nem bánt...
2016. dec. 28. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Jó lenne kozmetikushoz vinni. Nem tesz jót a bőrének, ha sokáig ilyen állapotban van a szőre.

Új gazdit találni is egyszerűbb a cicának, ha ki van csinosítva.

Ha ennyire filces a szőr, már nem érdemes házilag próbálkozni.

Miért félsz a hosszúszőrű cicáktól? Pont olyanok, mint a sima házimacskák :)

2016. dec. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tenyleg jo lenne el vinned kozmetikushoz. Nekem az egyik cicamnak hosszu szore van de nagyon erdekes fesulom naponta de a nyaka alatt nagyon utalja ott sosem engedi es olyan szintel ossze tud allni hogy egyberagad szinte a borevel szoval vidd el kozmetikushoz es o ilyen geppel elnyirja ami nem serti fel s boret. Olloval semmi fele keppen ne probald meg annyira egyben van a szor hogy bizros belevagnal a cica borebe. Amugy meg beszelj errol a gazdaval mert ha mar ennyit teszel erte meg kene tartanod ha o magasrol tesz a cicara. :(
2016. dec. 28. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
De minek kozmetikushoz menni? Hogy jól lehúzzon? Egy állatorvos is simán megnyírja ha megkéred, nekem pont tegnap vágott ki 2 csomt a kutyám bundájából.
2016. dec. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolso , en kerdeztem az allatorvosom le tudna e a cicanak vagni (perzsa cica) es nemet mondott . a kozmetikus ket cicat 2400 ert csinalt. Na most ha azt nezem milyen szep volt es 6-7honapig rovid volt es nem is kellett fesulni siman megeri az a penz. Nem hiszem hogy minden allatorvos vag cicat mert tenyleg olyan kis erzekeny boruk van hogy geppel kell es ha be van csomosodva akkor nem eleg ha most 4-5 foltot levag, hogy nezne ki szegeny cicus:D .
2016. dec. 28. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!