Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicust szeretnék de nagyon...

Cicust szeretnék de nagyon kezdő vagyok. Lenne néhány kérdésem?

Figyelt kérdés

Menhelyről szeretnék hozni egy szép fekete cicát (odáig vagyok a fekete cicákért :3 )

Mielőtt bármibe belevágnék szeretnék tájékozódni


1., Szükség lesz macskabútorra? Ha igen, milyenre?

2., Nyitott vagy zárt alomtálcát érdemes venni?

3., Milyen márka lenne az ideális alom?

4., Melyik táp a legmegfelelőbb? Csak ne legyen nagyon drága...

5., Fiú vagy lány cicát érdemes elhozni?

6., Kb. Mennyi foglalkozásra van szüksége egy nap?



2017. jan. 3. 22:49
 1/5 misshutcherson válasza:

1. Egy kaparofara mindenképpen, ha szereted a bútoraidat

2. En a zartat javaslom, privátabb, nehezebben jon ki a szag...

3. Shah (aldis)

4. Van egy Fressnapfos tap, nem jut eszembe abeve, de egy sárga zacskó rajta roszastin csíkkal.. Megkeresem majd.

5. Ha játékosát szeretnék,akkor fiú

6. Napi 0.5-1 óra játék, simi es a tied😂


Egyébként vannak jo oldalak a neten, ahol leirjak, hogy mit hogyan mennyit, keresgess!

Sok sikert a cicuhoz!

2017. jan. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1. Nem árt valami kaparó neki amin a körmét koptathatja. Ha nincs akkor a bútorok látják a kárát.

2. Zárt alomtálca jobb, mert így nem érezni a szagát ha mondjuk 2-3 naponta takarítod

3. Mindegy, amelyik bejön, vagy amelyiket a macskád bír. Nekem pl: a legolcsóbb aldis alom van. Elégedett vagyok vele.

4. Macskafüggő. Amit a macskád megeszik. Nekem törzskönyvezett brit rövid szőrű cicám van(whiskas cica) , és a whiskas terméket utálja. Viszont imádja a Felix, gourmet és Shéba termékeket.

5. Én fiú párti vagyok, mert ivartalanítás után nagyon nyugis, simulékony. De ezt is neked kell eldöntened.

6. Macska függő. Vannak macskák akikkel sokat kell foglalkozni mert nagyon aktívak. Vannak macskák amelyek kevés foglalkozást igényelnek, mert természetükből adódóan lustálkodóbbak. Te döntésed, hogy aktív vagy nyugis cicát választasz. A brit rövid szőrűek "lusta" cicák, sajnos az ölbe ülés, nyomulás sem az ő tulajdonságuk. Ha akarja simogathatod, ha nem akarja akkor nem.

2017. jan. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

1. A cica benti, vagy kijárós cica lesz? Ha benti akkor mindenképpen érdemes legalább egy kaparófát beszerezni, nekünk viszont kijárós cicáink vannak és van nekik kaparófájuk, de soha nem használták.

2. A szagok miatt zártat.

3. Aldis

4. Nekünk eddig a Josera, Arion, Snabelle és Smilla márkák jöttek be. Az áruk is megfizethető.

5. Nekem a nőstény cicákkal, jobb tapasztalataim vannak, szerintem kedvesebbek, nyugisabbak.

6. Egyedfüggő.

Sok szerencsét a cicázáshoz! :) Majd írd meg hogy van a cica.

2017. jan. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. Kaparófára mindenképp, ami magasabb, mint a macska nyújtózkodva. Ha nem, nem fogja használni, mert nem esik neki "kézre". Érdemes mondjuk egy drágább tornyot venni, amin van ágyikó a tetején, az alsó részén meg kaparófelület, így letudtad egyben. Ilyet kapsz körülbelül egy tízesért, ami már pofás.

2-3: A szagot az alom és nem a tálca fogja meg. Nekem először nyitott volt és full szagmentes (sanicat alommal), csak a macsek rászokott arra, hogy kerti locsoló jelleggel mindenhova szétkaparta az almot, így vettem egy zártat.

4. Ezen ne spórolj sokat, mert később fizetsz rá. Érdemes olyan tápot venni, amiben magas a hústartalom, ha pedig kiscica akkor kiscicás kiadásban. Lehetőleg ne cukros és ne gabonás termékeket, ezekre nincs szükségük. Én pl royal canint veszek nagy tételben, havi szinten így a száraz táp kb 1000Ft az alutasak meg 3000ft.

5: sztem mindegy, én csak azért hoztam lányt, hogy ne jelöljön. Később tudtam meg, hogy a lány is jelölhet és ivartalanítás után a fiúk se szoktak. Cserébe végig szenvedtem vele egy tüzelést. :) azóta már ivartalanított ő is.

6:macska függő, plusz az ő kedvétől is függ. Az én macskám általában fél óráig játszik velem aztán elmegy aludni. Viszont akármit csinálok otthon, azt neki is néznie kell, különben hisztizik. (pl összes házimunka, a beágyazást különösen imádja)

2017. jan. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2017. jan. 4. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!