Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy fél éves macska túl éli a...

Egy fél éves macska túl éli a -20 fokot?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen korú (Júniusi születésű) cicánk és kint lakik. Még anno idehozatta anya valamikor Augusztusban, bár nem értem mire fel, mikor be engedésről szó sem lehet. Volt hogy már megsajnáltam és beengedtem, de akkor engem és a macskát is megvert. Nem tudok róla, hogy van ahova be bújna. Anyát nem érdekli, ha megdöglik. Túléli?

2017. jan. 7. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Pokróc, takaró, rongyokbol egy kis vacok neki, jó anyadnak meg egy büdös nagy pofon.
2017. jan. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Legyen kint egy szélvédett, száraz hely, ahol meg tud húzódni. Netes segítséggel te is tudsz neki építeni valamit, szalmával béleld ki, hungarocellel/kartondobozzal szigeteld. Enni mindenképp döbbet kapjon, mint
2017. jan. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, folytatom: szóval enni többet kapjon, mint nyáron, úgy könnyebben visszanyeri a fűtéshez felhasznált energiát. A vizét gyakran cseréld, vihetsz ki neki langyosabbat is.

Szegény cica, nem értem anyudat :( 14/L

2017. jan. 7. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Száraz hely , szalma rongyok fedett helyen , száraztáp eleség . A víz 2 perc alatt tutira befagy sajnos . Sok nyomi van életben , azok is elfagyhatnának a kullancsokkal egyetemben .
2017. jan. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Uram isten... Az én anyám is iszonyodik a macskáktól és anno mikor volt ő is kizavarta nyáron!!!! De télen még bent is aludt. Én sem értettem, de mégiscsak sajnálta. Most pedig mivel már nagyobb vagyok behozhatnám a saját szobámba is, de sajnos elütötte egy autó. :(

Szóval amit tenned kell. Kell egy doboz, ami nem sokkal nagyobb mint a macska, kellenek régi ruhák és pokrócok és kibéleled jó alaposan. Az a legjobb ha a doboznak mind a 6 oldala megvan és csak egy lyuk van amin ki-be jár és ezt jó szélvédett helyre tenni (ól, garázs). Adj neki meleg vizet, melegített zsíros kalóriadús kajákat mert kell neki az energia. Ha nincs otthon anyukád néha engedd be felmelegedni kicsit. Ha mindezeket megteszed valószínűleg túléli, ha persze nem szökik el a verés után ugyanis a macskák nem maradnak olyan helyen ahol verik. Szóval ne száraz kenyéren és jeges vízen éljen a betonon hanem bélelt 6 oldalú doboz meleg víz kalóriadús kaja. Anyukád pedig többet remélem nem emel kezet rád. Próbáld valahogy empátiára bírni.

2017. jan. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ideiglenesen megteszi egy kartondoboz kibélelve szalmával (ha tudsz szerezni, mert tényleg jól melegít) és pár pokróccal, törölközővel.

De gondolom, ha kertes házban raktok, akkor van még valami kinti helyiségetek, nem? Fáskamra, garázs? Oda nem mehetne be?

Ha van kint áramforrás, akkor vehetsz a cicának infralámpát is.

Ilyenre gondolok, ez melegít :

[link]

az is elég, ha csak fentről lelógatod, csak figyelj rá, hogy ne legyen túl közel azért a macskához, mert úgy égeti a szőrüket egy kicsit.

2017. jan. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
nem fazik, ez csak egy macska, megszokja, jo helyen van az kint.
2017. jan. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!