Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica tartás, alomtálca....

Cica tartás, alomtálca. Tudnátok tanácsokat adni?

Figyelt kérdés
Nem volt még cicánk, viszont lehet, hogy a közeljövőben lesz, ha minden úgy megy. Előre jóval szeretnék felkészülni mindenre amire csak lehet, első sorban alomtálca meg ilyenek. Brit rövidszőrű kislányt szeretnénk. Az alomtálcát valószínűleg a fürdőbe tudnánk tenni, olvastam, hogy van szilikát, csomósodó, nem csomósodó, bentonit, bio...zárt, nem zárt. Szóval választék, lehetőség az van bőven, mit ajánlotok? Sajnos a környékünkön nem igazán lehet szellőztetni, főleg télen ezért jó lenne, ha nem lenne nagyon büdi az egész fürdőben :) van két kinti kutyánk egy németjuhász és egy labrador, mindkettő viszonylag jól viszonyul más állatokhoz

2017. jan. 8. 19:12
 1/5 anonim válasza:
Én is 3 hónapja kaptam szobacicát és én is gondban voltam az alom kérdéssel. Úgy voltam vele, hogy kipróbálok egyet és ha nem válik be akkor próbálkozom tovább. Először a BIOLUX macska almot próbáltam ki, amelyik árban is megfelelő volt. Nekünk nagyon bevált. Rögtön körülveszi az ürüléket és a pisit és gyorsan magába szívja. Elég jól szagtalanít, amikor kakil azt lehet kb fél óráig érezni, utána teljesen szagmentes lesz. Úgy hogy ezt csak ajánlani tudom. :)
2017. jan. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hat en azt tudom javasolni hogy vegyel lehajthatos zárt almot igy nem büdös.

Illetve ha epp latod hogy bemegy a fürdőbe kakalni akkor vedd ki belőle azonnal.

2017. jan. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kinek melyik alom szimpatikus. Nekem az Aldis Shah alom vált be, ez csomósodó, jó, és olcsó is. Azért kaka után mindenképpen érezni lehet a szagot, a megoldás, hogy minél hamarabb ki legyen szedve az alomból.

6 hónapos kor körül ivartalanítani is kell majd a kisasszonyt, és akkor a pisije sem lesz olyan erős szagú, mint ha ivaros maradna.

2017. jan. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Arra figyelj, hogy a szilikátos almot nem jó a fürdőszobába tenni, mert magába szívja az ott lévő párát, nedvességet. Aztán a másik, ezzel kapcsolatban, hogy nem kell "eldugni" az alomtálcát (mosógép mellé, meg ilyen dugi helyekre), tehát adjuk meg a méltóságot a macskának is, meg a korrekt helyet és lehetőséget, természetesen tudom, hogy a lakásnak is vannak határai.

Nekünk szilikátos van, enyhén illatosítot, én elfelejtettem, hogy valaha is éreztem itt szagokat. Amúgy mikor éreztem 40 fok volt (pluszban, ez manapság nem mindegy) és bentonitos alom. Van egyébként alom illatosító cucc is, kapható, nem ajánlják tanácsadó oldalakon, hogy zavarja a macskát. Túl erős illat mindenesetre ne legyen. (A mienket nem érzem a mindennapokban, esetleg, ha kibontom a zacskót, és direkt megszagolom, szóval nem erős).

A zárt alomtálcát nem mindegyik cica szereti, és szereti meg. Úgy lehet megszerettetni, ha először nincs rajta a teteje, de van aki aztán még az ajtót se teszi fel rá. Ja, a szilikátost azt hiszem nem ajánlják zártba, ennek nézz utána (nekünk nyitott van).

2017. jan. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem brit(ivartalanított) nőstényem van, zárt wc-t használ és szilikonos almot. Egyáltalán nincs szaga még a kakinak sem. Ahonnan hozod a cicát ott biztos megszokott már valamilyen almot. Először szerintem ugyanolyat vegyél, a tenyésztő elmondja milyet használnak.
2017. jan. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!