Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Törzskönyvvel kapcsolatban ez...

Törzskönyvvel kapcsolatban ez reális elvárás a tenyésztő részéről? Illetve mi alapján válasszak állatorvost? Mit érdemes már az elején tisztázni?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy, áprilistól lesz egy Maine Coonom. Kinéztem a tenyésztőt, van egy egyhetes alom, amit leghamarabb márc. végén-ápr. elején ad oda (a tenyésztő honlapja szerint 12-14 hetesen adja oda őket, ami ugye alap).


Viszont valamennyi tenyésztőnél fel van tüntetve a honlapon, hogy törzskönyvet (hobbitartásra vásárolt cicánál) csak az ivartalanítás igazolását követően ad oda. Ez mind tiszta sor, hiszen a szerződésben ivartalanítási kötelezettség szerepel, de mégis picit bizonytalan vagyok. Amolyan "mi lesz, ha mégsem..." alapon tartok ettől. Nem szeretnék úgy járni, hogy megveszek egy amúgy megbízható(nak tűnő) tenyésztőtől 120-130 ezerért egy macskát, és fajtajellegű keverék marad, mert a tk-t "elfelejti", még az ivartalanítás bizonyítása után is.


Legyetek szívesek, nyugtassatok meg, hogy ez egy bevett protokoll a normális tenyésztőknél.


..


A másik kérdésem, hogy mi alapján érdemes állatorvost választani? Ugye már az elején, amikor a cicus megérkezik, felvenném a kapcsolatot egy állatorvossal a környéken (Szegeden lakom, itt a Vezér Állatorvosi Kp. van a legközelebb hozzám). Milyen kérdéseket érdemes már az elején tisztázni?


Illetve amellett, hogy alapvetőnek gondolom a félretett pénzt egy esetleges váratlan állatorvosi kiadásra, tartok tőle, hogy ha a cicának neadjég valami komolyabb baja lenne, csak részletfizetéssel tudnám megoldani a dolgot. Tehát jó lenne olyan dokihoz menni, aki erre alkalomadtán nem fog rossz szemmel nézni. (Bár remélem, hogy ilyenre nem kerül sor.)


Milyen állatorvost javasoltok Szegeden? Mi alapján választotok?


A válaszokat, tanácsokat előre is köszönöm.



2017. jan. 10. 05:58
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Annak idején a neten néztem állatorvost, az első (:-( ) rögtön meg is tetszett, a honlapján láttam, hogy minden van a rendelőben, mindennel felszerelt. Később kiderült, hogy eléggé szereti a pénzt, de az ellátással sosem volt gond, csak a körítéssel. Egy másikkal megismerkedtem, a rendelő patikájában voltam benn, most hozzá járunk. Közben pedig beszélgettem macskásokkal, ajánlottak is.

Amit viszont ajánlok, ezt itt olvastam, hogy sosem elég egy: legyen talonban olyan, akinél van hétvégi ügyelet, gépek, állatkórház. Ne legyen rá szükség. Meg van a másik, akihez szeretsz járni.

2017. jan. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Platypus ***** válasza:
100%
Nyugodtan kérj egy fénymásolatot a törzskönyvről. Általában adnak is a cicával együtt, és csak az eredetivel várnak az ivartalanításig. De akár meg is nézheted az erdetit még átvételkor. A rendes tenyésztőknél ilyen helyzetben megvan időben a törzskönyv, éppen csak nem adják oda, amíg nem teljesíted a szerződésben foglalt feltételeket.
2017. jan. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Ezekre oda fogok figyelni, és remélhetőleg, nem lesz gond.
2017. jan. 10. 15:40
 14/14 SzMHZs ***** válasza:
Sejtem, melyik tenyésztőről van szó, ha az, akire gondolok, akkor ne aggódj :) Privátban esetleg megírhatod, ha gondolod, szerintem tőle van nekem is a maine coon-om. Szeged mellett lakok, a Vezér Állatorvosi Kp-tal jó tapasztalataim vannak, de tudok másik jó dokit is javasolni, akit vész esetén el lehet érni.
2017. jan. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!