Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyi az esély arra, hogy...

Mennyi az esély arra, hogy apámnak orosz kék macskája volt?

Figyelt kérdés

Mielött írnátok: Nem, nem én írtam az elöző orosz kékes kérdést, csak arról jutott eszembe.


A macskát autó pályán találta 1986 körűl magyarország teületén, nagyon betegen... Ekkor 2 hónapos se volt (tehát nem nagyon választotta volna el az anyjától egy tenyésztő).

Állitólag minden állatorvos azt mondta neki, hogy fajtatiszta orosz kék, s apukám a mai napig ragaszkodik hozzá, hogy az is volt. Ő nem igazán szokott még füllenteni sem és a személyisége sem olyan, hogy egy fajta tiszta macskát jobban értékel egy sima házimacskánál.

A cica 2004ben halt meg. Nem tudom 80' és 00' között volt e magyar kennel ebből a fajtából egyálltalán, de én úgy tudom hogy napjainkban nincsen. És különben is mennyit ér egy ilyen macska? Ki az aki kidobná?

Szerintetek mennyi az esély rá, hogy valóban fajta tiszta volt? Vagy, hogy minden állatorvos hülyeséget beszélt?


Előre is köszi!



2016. dec. 18. 15:59
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen kizárt.

Kicsit kevesebb az eselye ugy barmikor egy fajtatiszta orosz kéket találni random, mint egy fajtatiszta abeszint.

Es ez utobbi is kb a lottofonyeremenynel ritkabb.


Egyszer meg kellene tanulni, hogy a (egy) allatorvos nem fajtaszakerto, es nem is allatpszihologus.

(Sot, amikor olvasom a "az állatorvos sem tudta megmondani" kerdeseket, akkor mast is ketsegbe vonok)

2016. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%
Van olyan színű házicica, mint az orosz kék. Olyan kék színű. Láttam már olyan hirdetést, amiben az "oroszkék" (így egybe) még valószínűleg a hirdető szerint is a színre vonatkozott (bár én ettől frászt kapok, de mindegy). Szerintem nem valószínű, hogy az a cica fajtatiszta volt. De ez mit sem von le az eszmei értékéből. De minden további nélkül lehetett valamilyen fajtatiszta őse, és ettől lehetett még egyedibb, különlegesebb.
2016. dec. 18. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%
A sulimban van egy fészer rész, oda fialt le nyár végén egy kóbor cicus. A három kiscicából az egyik ugyanúgy nézett ki, mint egy orosz kék, pedig nyilván nagyon nem az volt. Amúgy aranyos kiscicák voltak, az iskola gondnoka etette meg féreghajtózta őket, amíg elég nagyok nem lettek, utána diákok hazavitték a cicákat. :)
2016. dec. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!