Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam LE erről a...

Hogyan szoktassam LE erről a macskáimat?

Figyelt kérdés

Több macskám van, egy ideje kinéztek maguknak egy pá házzal arrébb lévő házat az utcában, és előszeretettel ott tanyáznak, sőt be is osonnak néha a lakásba.Akik ott laknak, azok külföldiek, idősebbek, látom néha raknak ki kaját is a macskáknak, de nekem ez eléggé kellemetlen, hogy oda járnak a cicák, attól tartok előbb utóbb elegük lesz a helyzetből.Nem tudom, hogy miért mennek időnként át oda egy-egy délutánra, mindenük megvan, az egyetlen amire gondolni tudok az az, hogy ott elég sok árnyékos fa van, nálunk egy sincs pl. meg van egy teraszuk, ilyen különböző ágyakkal stb. és odafekszenek, nekünk nincs teraszunk, de ettől függetlenül van rendes fekhelyük stb.

A lényeg az, hogy hogyan szoktathatnám LE őket, hogy oda menjenek, nem szeretném, hogy ott ólálkodjanak másoknál, én is egy idő múlva megunnám sztem ha mások állatai járkálnának hozzánk állandóan.

Köszönöm a válaszokat!


2010. máj. 4. 21:53
 1/10 A kérdező kommentje:
Egyébként néha lopkodnak is kajákat a szomszédságból, amit aztán meg sem esznek sokszor, sztem csak az élmény miatt viszik el, rendesen vannak etetve stb..ez is elég kellemetlen.
2010. máj. 4. 21:58
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
te, ah raknak ki kaját nekik, szerinted miért mennek oda? :D
2010. máj. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sehogy nem lehet leszoktatni őket, nem lehet nevelni sem őket, a macskák öntörvényűek, és az aktuális gazdájuk mindig az, akinél épp a finomabb falatok vannak.
2010. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugi, emiatt ne érezd magad kellemetlenül. Macskából vannak, szeretik az extra kényelmet. Azok az emberek meg nyilván örülnek a szőrös vendégeknek, különben már rég elzavarták volna őket, nem pedig kajával várnák őket.
2010. máj. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

:DD....mondjuk ez igaz, kézenfekvő :)

De hogyan mondhatnám meg akkor nekik, h NE rakjanak ki,mert tudom, hogy kedvességből teszik, de hát....néha olyasféle maradékokat tesznek ki, amit nem hiszem hogy meg kéne enniük.....nem akarom megsérteni őket, de valahogy le kellene ezt állítani.Mondjuk a fő probléma, hogy nem tudnak magyarul, külföldiek, németek.

2010. máj. 4. 22:04
 6/10 anonim ***** válasza:
Beszélj velük hogy ne etessék a macskáidat mert odaszoknak. Ha nem tudnak magyarul akkor németül vagy angolul biztosan.
2010. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az nem igaz, hogy a macska CSAK a kaja miatt van valakinél. Láttad nem, hogy rendesen eteti őket. Az enyémek is esznek másnál, darás tésztát (!), amit én az életben nem adtam nekik, és falják, mintha két hete nem ettek volna. Pedig az én macskáim biztos, hogy jól vannak tartva. Újdonság nekik, kaland, ennyi. A kérdezőnek: szerintem leszoktatni nem tudod őket, max. körbekeríted az udvart, h ne tudjanak kimenni. Sajna ez van.
2010. máj. 4. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
adj nekik jobb kaját mint a szomszédok és visszaszoknak. nekem így lett cicám. szomszéd nem bánt vele jól így ide csábult hozzám, most már egyáltalán nem megy haza.
2010. máj. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A macsekok öntörvényűek..,oda mennek ahova akarnak,még akkor is ha nem lesz ott kaja!Max. odajárnak néha bulizni és hazamennek kajálni:D
2010. máj. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hmm mondjuk az megnyugtatna, ha valahogy biztosítanának róla, hogy tényleg nem zavarja őket, de sajnos se magyarul, sem angolul, sem bosnyákul, horvátul nem tudnak....mindent próbáltam már...németül viszont meg én nem tudok :P
2010. máj. 4. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!