Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Egy macskát is lehet nevelni?

Egy macskát is lehet nevelni?

Figyelt kérdés

Láttam már nagyon sok macskát akik nagyon rosszak voltak, és szinte tönkretettek egy lakást! Meg láttam nagyon nyugodt macskákat is, akik csak a játékaikat szedték szét, vagy még azt sem!

Ez mitől függ? Nagyon szeretnék egy cicát,de csupa új bútoraim vannak, és nem akarom, hogy szétkarmolja őket!

Ez neveltetés kérdése, vagy csak a macska személyiségétől függ?


2010. máj. 5. 09:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is van egy 7 éves sziámi cicám, őt lehet nevelni.


Nem tudom, hogy a fajtája miatt van e...


De tudja, hogy nem mehetnek fel az ágyra a háószobában.


Ha kettőt tapsolok, akkor ki kell menni a szobából, mert be akarom csukni a szobaajtót.


Vagy azt is, hogy este 8kor van vacsora, előtte pár perccel már jelzi, hogy el ne felejtsem.


Ha reggel csörög az ébresztő, és mégse kellnék fel, akkor addig mászkál a fejem körül, míg ki nem szálok (na, ilyenkor feljöhet az ágyra--> nemes cél érdekében :)


Most hirtelen ennyi!

2010. máj. 5. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet nevelni csak épp nagyon nehéz és sok türelem kell hozzá.

ha nem vagy elég ügyes tapasztalt, akkor idővel visszaüt kicsit. olyan lesz mint egy elkényeztetett gyerek. én így jártam a macsekommal. 3 éves kb. már nem nagyon lehet nevelni sajnos.


amúgy vannak szerkezetek amiket lehet nevelésre hazsnálni. Pl macskariasztók. mozgásérzékelők. leteszed oda ahova nem szabad mennie és ha odamegy, akkor olyan hangot ad ki, amit csak ők hallanak de nem szeretnek. olyan mint a kutyasíp.


ami még tuti, hogy nagyon nem szeretik a hangos zajokat. a csörgést zörgést.

2010. máj. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ez érdekes, mert a 18 éves sziámi cicánk imádja ha porszívózom, a másik 7 éves pedig utálja, inkább elmenekül!


Szóval a 18 éves, mindig lábatlankodik, azt akarja, hogy őt porszívózzam! Mindig ki kell szivatnom, persze csak alacsony fokozaton, és óvatosan. :)

2010. máj. 5. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Nekünk is jólneveltek a cicáink. Tapsra abbahagyják, amit rosszalkodnénak, vagy kimennek a helyiségből. Nem ugrálnak fel a bútorokra, csak a kijelölt helyükre (ablakpárkány, radiátor, a porkrócukkal letakart puff és természetesen a házikójuk. Tudják, mikor van kaja, a mi étkezésünkkor oda sem jönnek. Van egy 11 hónapos kislányunk, az egyikük imád vele játszani, ez egy plusz jó tulajdonsága. Vigyáz is rá, amikor alszik, a szobája előtt, vagy a babakocsi előtt őrködik ilyenkor. :)
2010. máj. 5. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

szia! három cicám van, különböző természetűek.valamilyen szinten lehet őket nevelni,a két öreg igen szófogadó bölcs

cica, de legkisebb maga az ördög.

erőteljes "nem szabad" és a taps, ami nálunk nagyjából bejön,de a "pici", ha elfordulok máris újra csintalankodik.

volt régen a panelben is cicám, az egy ülőgarnitúrát

szó szerint szétmarcangolt, át kellett huzatni,de most a házban szabadon járnak ki-be, elfoglalják magukat, szóval kárt nem csinálnak.

de hidd el bármilyen "rosszak" nagyon sok örömet tudnak

nyújtani.

ma már sokféle cicajátékot, bútort , körmölőfát mlehet kapni, szóval meg van a lehetőseg a cica lefoglalására.

üdv.-cicás-

2010. máj. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanítani 1-2 dologra, amit ő is akar,

de nevelni azt tuti nem, mert makacska :)

2010. máj. 5. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Persze amelyik hagyja azt lehet.

Olyanok mint az emberek:valameik nagyon tanulékony,valakiről meg lepereg minden.


A mi cicánk van hogy rosszcsont van hogy angyal.

Például amikor leviszem őt a kertbe pórázon,esküszöm ügyesebben megy melletem mint egy kutya.

Meg ha vacsorázunk akkor csak szólunk hogy vacsora,ő ott terem,anyám kirak a mellete lévő székre egy kis tálcát,rá egy kis kaját,és szépen eggyüt kajál a család.

Azt tudja hogy étkezésnél sose mehet fel az asztalra,de azért néha a két első mancsával fellép,körbenéz hogy mi kéne neki,anyám meg rakja is oda.:D


de például a bútorokat mindig kaparja.hiába szólunk rá,csinálunk vele akármit,leszarja:D


Aztán ha viszem le őt a kertbe,csak szólok neki,és olyan engedelmesen hagyja hogy rátegyem a hámot,tudja hogy az ő érdeke.

Szval a miénk viszonylag tanulékony:)

2010. máj. 6. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!