Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikortól és hogyan kell a...

Mikortól és hogyan kell a macskát nevelni?

Figyelt kérdés
Kutyám már volt több is , macskám most van először . Alap dolgokat szeretnék neki megtanítani . Ne másszon az asztalra , kinnt végezze a dolgát ...
2009. okt. 19. 19:08
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
8 hetes korától,ha már eszik önállóan akkor elvileg el lehet hozni az anyukájától, de az a legjobb ha minél több időt tölt az anya cicával mert Ő fogja megtanítani vadászni,meg minden féle apróságra.Ennél többet az ember szerintem nem tehet,Általában a cicák szobatiszták,csak mindig lenni kell neki macska wc-nek mindig tiszta alommal.Ezen kívűl a macska öntörvényű sosem fog behódolni az embereknek.
2009. okt. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
az első vagyok még, :) Az asztalra hogy ne mennyen fel meglehet probálni egy ideig hagymát vagy kv-t tenni az asztalra mert annak az illatát nem szeretik, vagy ha látod hogy felmegy akkor azonnal ( nem később) lespriccelni vizipisztollyal!
2009. okt. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
50%
Az első perctől fogva lehet és kell Őket nevelni, és bármily meglepő ugyanúgy, mint egy gyereket. Sokszor, türelmesen elmondod neki mit szeretnél. Értelmesebb, mint hinnéd! A spriccelés, csak akkor "jó" megoldás, ha azt akarod féljen valamitől. Egy erőteljes és határozott NEM bőven elég.
2009. okt. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
0%
Macskát KELL nevelni, mi az hogy az anyja megtanítja vadászni és az ember nem tehet többet? Viszont nem a gyerekhez hasonlítanám a nevelését hanem a kutyákéhoz. Kutyád már volt, szóval mindent bele:)
2009. okt. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
Semmi köze a macskanevelésnek a kutyáéhoz!A macska igenis más állat mint a kutya.Nem tudom kinek a macskája tanulta meg az ül vagy fekszik parancsot!Tessék próbálkozni!!!
2009. okt. 22. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
Az én macskám kint végzi a dolgát de bent is van wc ha éjszaka van rá szüksége!Nem tanítottam magától belement annyi volt a dolgom,hogy betettem az almot!Az asztalra való felugrálás nálam is volt ,de sok türelemmel leszoktattam.Ha 30 x ugrott fel én 30x vettem le,aztán megtanulta,hogy felesleges és nem megy fel.
2009. okt. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
0%

8:28-asnak: [link]

És ez egyáltalán nem egyedi eset. Attól még hogy a macskagazdák nagy része nem neveli a macskáját, nem foglalkozik vele, igen is jól nevelhető és tanítható állatról beszélünk! És 1-2 élettani apróságot figyelembe véve nevelhető úgy, mint egy kutya. Sőt, úgy is kell nevelni.

2009. okt. 22. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
43%
12.04!És ezt miért kell tudnia a macskának?Szerinted a macska erre való,hogy pitizzen a kajáért?Nagyon okos állat én azt nem vitatom 1 percig sem de ez túlzás!Légyszíves írd le nekem ennek mi a haszna,mitől jobb ez a macskának vagy nekem ha ezt betanítom neki?
2009. okt. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
52%
Szellemileg foglalkoztatod. Ez által lesz kiegyensúlyozott. Arányban lesz a fizikai és a szellemi aktivitás. Szorosabbá válik köztetek a kapcsolat, mivel kellemes időtöltés mindkettőtöknek.
2009. okt. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
30%
Ezt te sem gondolod komolyan!!Szellemileg foglalkoztatom?Ez inkább cirkuszi idomítás,ettől nem lesz kiegyensúlyozott! Mindig éltek velem macskák soha nem idomítottam és nem is fogom és hidd el kiegyensúlyozottabbak nem is lehetnének!
2009. okt. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!