Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Folyamatosan eltünnek a...

Folyamatosan eltünnek a cicáim, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volt 6 cicám, ebből maradt 2.. Nagyon szeretem őket és nagyon hiányoznak😭😭 Mindegyiken volt nyakörv. Nem voltak egy kóbórlós stílusú macskák... A masik ketto cicam utal bent lenni (foleg most a ho miatt) es nem tudok mit csinalni belehalnek ha ok is eltunnenek

Mellettunk cica utalok laknak. Csak a mi utcankban van 20 cica minimum. Mit csinaljak hogy bent maradjanak, vagy hogy ne vigyek el oket Vagy ne tunjenek el? (Bp, Pesztszentlőrinc 18.ker)



2017. jan. 14. 12:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Bent kell őket tartani, más megoldás nincs. Ha ki is engeded őket, csak ivartalanítást követően, úgy kevésbé akarnak majd elcsavarogni.
2017. jan. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Egyébként ha kiskoruktól bent vannak tartva, nem is igazán akarnak kimenni.
2017. jan. 14. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
2 felnőtt (4 és 6 éves) kijárós ivartalanított cicám hoztam be lakásba (költözés miatt), lassan egy éve vannak bent, és bírják. Első hónapba kivágytak, azóta az erkélyre se nagyon akarnak kimenni, játékokkal, foglalkozással, bújkálókkal nagyon jol be lehet őket szoktatni. Családi háznál megoldás lehet a macskabiztos kerítés is, akkor a kertbe ki tudnak menni, tovább nem. Első kör valóban az ivartalanítás. Nyakörvet hiába teszel rájuk, mérgezés, kutyák ellen nem hat, csak látják, hogy van gazdájuk. Be kell őket zárni, különben a maradék 2 is a 4 szerencsétlen sorsára fog jutni. Esetleg ajándékozd el őket olyan gazdának, aki biztonságot ad nekik.
2017. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kinti macskánál szerintem annyit lehet tenni, hogy ivartalanítod őket, bár akkor is elcsavaroghatnak. Nekünk benti macskánk van, amikor ki szeretne menni(max egy óra) pár méteres pórázra kötjük, elnézelődik, levegőzik, azután be akar jönni. Sokan megvetettek minket már emiatt, de a macsek megszokta, az idén lesz hét éves. Ha csak szimplán kiengednénk, világgá menne, megölné a szomszéd kutya, vagy elütné egy autó. Kinti macskát udvaron belül tartani szerintem nem lehet, egy madár vagy bármi egyéb miatt is elcsatangolhat sajnos..
2017. jan. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

A kinti cicák sajnos ritkán élnek sokáig, mert mindenki szomszédságában akad olyan ember, aki nem kedveli a macskákat és mérget tesz ki nekik :(

Az ivartalanítással csökken a cica vágya a kóborlásra, szóval mindenképpen ajánlott megműttetni.

A macskabiztos kerítés remek dolog, de sajnos nagyon drága, bár léteznek a neten házi megoldások, amikkel érdemes próbálkozni.

Pl.: [link]

Felénk is nagyon sok macskát megmérgeznek, ezért az enyém bent van, de néha azért kiengedem. Neki a házban van a biztonság, ezért soha nem megy a kapunk kívülre. Csak a kertben nézelődik. És persze csak akkor mehet ki, ha otthon vagyok és be tudom engedni, ha bejönne. Olyankor kopog :D

2017. jan. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
47%
Szerelj fel kamerát és jelentsd fel a tolvajt.
2017. jan. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Jó kis hely ez a 18.ker, én is ott lakok,és nállunk is van pár ilyen macskák elvarázsolója tipusu szomszéd. Hát én úgy védekezek, hogy ivartalnittatom őket, és igyekszem főleg bent tartani, neked is ezt tudom tanácsolni.
2017. jan. 14. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! #7 vagyok. A Pestlörinci.Még egy tipp: menj ki a temetőhöz és járd jól körbe hívogasd a cicáid(sajnos azért is van ott annyi cica, mert kedvelt kidobó helye a zsákos frodóknak) 3 oldalról etetgetnek ott civilel, a főbejáratnál,de ott kevesebb a cica, a kis bejáratnál ott sok van és hátulról a Gulner ált.iskola oldaláról,bár ott bejárat nincs de esténként ott etet egy pasi. Szóval próba szerencse.
2017. jan. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
*civilek
2017. jan. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, a cicaim ivartalanitva vannak mar eleg reg ota. A Pesztszentlőrincinek is nagyon koszonom valaszat, ahogy lesz idom kimegyek a temetohoz, hugom ugy is abba a suliba jar 😊
2017. jan. 15. 00:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!