Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Fertőzöttebb terület Bp?

Fertőzöttebb terület Bp?

Figyelt kérdés
Macskák fertöző betegségeire gondolok. Azt halottam, hogy a nem ivartalanított és nem oltott kandúrok max 5 évet élnek,és ez itt Pesten tökre igaz is ahogy látom, viszont vidéken ugy halottam tovább élnek, pl van egy vidéki ismerősöm 8éves a kandurja ivaros oltatlan, az elöző kandúrja10 évig élt. Lehet hogy vidéken kevesebb a fertőzött cica?

2017. jan. 15. 09:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Ja, hogy macskák csak fertőzésben halhatnak meg? Ez nekem új.
2017. jan. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs összefüggés a lakóhellyel. Az elmondható, hogy a kint tartott, ivaros, nem oltott/féreghajtott macskák kevesebb ideig élnek, mint benti, gondozott társaik. Felelőtlen, tájékozatlan állattartók pedig laknak nagyvárosban és vidéki falvakban is.


Ugye nem feltétlen fertőző betegség lehet csak az 5 éves kort meg nem élő macska halálának oka. Az ivaros macskák hajlamosak verekedni. Egy nagyobb városban, így Budapesten is, azért nagyobb a forgalom is, és ezáltal annak az esélye, hogy a macska autóbaleset áldozata lesz is. A esetleges mérgezés általi halálról, vagy kutyák által megtámadott és megölt macskákról nem is beszélve.


Fertőzést terjeszthetnek az élősködők, mint a kullancs. További ok lehet a férgesség (ha valaki nem gondol a kinti macskája oltására és ivartalanítására, a féreghajtásra sem feltétlen fog). Mérgező növények, rosszindulatú emberek, gyakran kóborló, ellésbe belehalt nőstények.


Számos veszély leselkedik egy kinti macskára. Tehát korántsem a fertőző macskabetegségek az egyedüli ok.

2017. jan. 15. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
54%
Ahogy öregszik a macska, egyre rosszabbak az érzékszervei, egyre jobban rövidlátó lesz. Ezért egy forgalmas helyen előbb érheti baleset mint mondjuk egy falu széli csendes utcában. Én az utóbbi típusú helyen nőttem fel és nem volt ritka hogy volt 15 éves kinti macskám is, ami állatorvost soha nem látott, mivel a gazdaságban egerészni tartott macskákat ott nem szokták oltani vagy ivartalanítani. Persze amelyik már kb. 5-6 éves volt, előfordult hogy az éppen havonta egyszer arra járó traktor elé ugrott mert már rosszak voltak az érzékszervei. Ugyanerre egy nagyvárosban nagyságrendekkel nagyobb az esélye, mármint hogy valami jármű elé kerüljön. Nemrég egyik ismerősömnél láttam egy annyira rövidlátó 14 éves kandúrt hogy messziről azt gondolta rólam hogy én vagyok a gazdája és csak egy méterről jött rá hogy idegen vagyok. Ugyanígy a hallása is pocsék volt.
2017. jan. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A nem oltott, ivaros, kijárós macskák _átlagosan_ 5 évet élnek. Ebbe az átlagba beletartozik a rengeteg 1-2 évesen elpusztult macska, és a két általad említett 8, illetve 10 éves macska is.
2017. jan. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!