Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan tudnám "elmacskátlaníta...

Hogyan tudnám "elmacskátlanítani" a kertemet? Mindenhova ahol bemásznak szögesdrót?

Figyelt kérdés

Csak nem olyan hülye egy macska, hogy belemászik a tüskékbe!

Kutyát nem tarthatok, de nem akarom, hogy bántódásuk essen! Ezért gondoltam a szögesdrótra! Ahol bemásznak a kerítés között, oda felhúnzék 1-2 sort. Csak van annyi eszük, hogy az acéltüskébe nem mászik bele!



2014. jan. 31. 10:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a szögesdrót nem megoldás, azon is átjutnak valahogy. Vannak már különböző spray-k, amik állítólag távol tartják, vagy ultrahangos riasztó.
2014. jan. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Jön a tavasz, ültess macskariasztó növényeket.
2014. jan. 31. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Öntsél valeriánát a szomszéd kertjébe, akkor ott fognak gyülekezni.
2014. febr. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Nemko77 ***** válasza:

A macska nem fog odamenni és megállapítani, hogy "aha, ez acéltüske!", nem azért mert hülye, hanem azért mert állat.

Egyszer-kétszer megsértik magukat akkor megtanulják. De amúgy nem túl humánus megoldás, én is inkább az ultrahangos megoldást ajánlom vagy nézz utána mik azok a növények amiket rühellnek a macskák és ültess azokból párat.

2014. febr. 1. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Létezik egy macska-jaj nevű növény, lehet kapni kertészetben, de mindenki azt mondja, hogy nem igazán hatásos.

Ültess levendulát, zsályát, a virágok közül büdöskét.

Azt a helyet is kerülik, ahova vízzel felkevert kávézaccot öntesz, a növényeknek meg kifejezetten hasznos.

2014. febr. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!