Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 1 hete befogadtam egy kóbor...

1 hete befogadtam egy kóbor cicát, de most aggódok, hogy beteg. Vagy csak depressziós lett a bezártságtól?

Figyelt kérdés

Felhoztam egy cicát a lakásunkba, aki az elmúlt 1 évet utcán töltötte. Pénteken ivartalanították, de az elmúlt 2 napban olyan furcsa. Nem igazán van étvágya, a nap nagy részében csak fekszik egy helyen. + ma reggel hányt is egyet.

Már így is elég sok pénzbe került a műtét, alom, chip, stb, most nem férne bele még egy komoly orvosi vizsgálat is :( Főleg, hogy csak ideiglenesbe van nálam, mert gazdit keresek neki.


2017. jan. 23. 18:45
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Pici gyulladás gátló, fájdalomcsillapító tejbe téve mehet neki, én szoktam de ezt ki kell számolni.
2017. jan. 23. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Sajnos pedig, ha nem akarod, hogy elhulljon, jobb, ha megvizsgáltatod. Ha már ennyit ráköltöttél, és elhullana, sokkal problémásabb lenne... mintha most +5-10 ezer forintot sajnálnál. Annyi van. Amúgy lehet, csak hormonprobléma, vagy lustul, de inkább nézze meg a doki.
2017. jan. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Bár távgyógyító lennék és segíthetnék, de sajnos az a rossz hírem, hogy dokihoz kéne vinni, kérj részletfizetést.
2017. jan. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ivartalanítás előtt megvizsgálta az orvos? Oltásokat gondolom nem kapott. Az ivartalanítás eléggé megviseli a macska immunrendszerét (főleg ha nőstény cicáról van szó), úgyhogy ilyenkor simán felülkerekedhet rajta valamilyen lappangó betegség, ami eddig nem mutatott tüneteket. A helyedben én is orvoshoz vinném, talán semmi komoly, de biztos ami biztos.
2017. jan. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az utcán sajnos bármit elkaphatott, és elképzelhető, hogy a műtét utáni legyengült immunrendszerén felülkerekedett valami.

Mindenképp vidd orvoshoz, ha nem javul az állapota 24 órán belül. Szerintem ne aggódj, a tünetek alapján egyszerű vírus vagy baktérium lehet. Vitaminos injekció vagy antibiotikumos kezelés hipp-hopp helyrehozza. És nem kell erre egy vagyont elkölteni.

2017. jan. 23. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 2 napban minden rendben volt, de ma hajnalban megint hányt, a tegnapi vacsorát, szinte teljesen emésztetlenül. Elvittem orvoshoz, de semmit nem látott. Láza nincs, az ínyét nézte, hogy milyen a színe, az is rendben. Nem tüsszög, széklete normál.

Kapott antibiotikumos injekciót, 2 nap múlva újra vinni kell. Vett vért, holnap délutánra lesz meg az eredmény, de azt mondta így első ránézésre nincs baj.

Mondjuk a leukózis még benne van a pakliban :(

2017. jan. 26. 19:55
 7/9 anonim ***** válasza:

Az én cicámnak is pont ilyen tünetei voltak.

Adtam neki antibiotikumot, de azt is kihányta. Végül magától helyrejött 1-2 nap alatt. A te macskáddal is minden rendben lesz, a kóbor cicáknak nagyon erős immunrendszerük van.

2017. jan. 27. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Roni0309 válasza:
Ilyen esetben a legjobb ha nem tudsz valamit egy kóbor állatról vidd el állatorvoshoz!
2017. ápr. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a korábbi válaszokat.

Úgy fest, hogy Csipet velünk marad, már nem lenne szívem másnak adni :)

A hányásos dolog pedig elmúlt, az elmúlt 2-3 hónapban talán egyszer hányt, de gondolom ez cicáknál normális.

[link]

2017. máj. 4. 09:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!