Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hol adnának nekem élő egeret...

Hol adnának nekem élő egeret el, a cicámnak kajának?

Figyelt kérdés
Melyik boltba árulnak egeret? Mennyiért? Kevés erre fele az egér, pedig az a kedvence. Vennék neki. Hol?

2017. jan. 27. 21:23
 1/6 anonim ***** válasza:
31%

#radicspeti

Nem lehet vennixdd legalabbis meg nem hallottam rolaXD

2017. jan. 28. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Élő egeret kisállatkereskedésben vehetsz 500-1000forintért, bár ott nem kajának, hanem hobbiállatként adják őket. Mindenesetre nem javaslom, hogy egérrel etesd akárhonnét is szerzed be! Sosem lehet tudni, hogy nem fertőzött valamilyen betegséggel ami macskákra is terjed, vagy nem evett meg valamilyen mérget, amitől aztán elpusztul a cicád. Inkább vegyél olcsó húsokat, ha megfőzöd és összetöröd benne a csontokat, semmi baja nem lesz a cicának és garantáltan szeretni fogja azt is.
2017. jan. 28. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, dehogy 1000 forint egy egér, még csak az kéne :)

Mérettől függően a takarmányegerek (fehér egér, tenyésztett) 80-150 forint az olyan kisállat-kereskedésekben, ahol tartanak hüllőeledelt.

Ezeket az egereket erre a célra tenyésztik, tehát nem fertőzöttek, nem ettek mérget stb. Gondolj bele, olyan trópusi, egzotikus állatokat etetünk ezekkel, amelyek sokkal-sokkal érzékenyebben, mint egy cica...

Mindamellett szerintem ne vegyél neki egeret, én sajnálnám az egeret, szenved, mire a macska megöli. Oké, ha elfog egy egeret a házban, istállóban, az rendben van (tanyán nőttem fel), de hogy külön ezzel a céllal elébe tenni egy érző, élő állatot, amivel lehet, hogy aztán egy órán át játszik "ami az egérnek nem játék...), sz szerintem kegyetlenség.

Mielőtt valaki beszólna, a kígyóimat is elölt takarmánnyal etetem, szóval eleve fagyasztva veszem nekik. Ha így adnád neki, vagy esetleg te magad agyoncsapnád az egeret, akkor viszont szerintem egy jó táplálékkiegészítő a macskának.

2017. jan. 28. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi3#. Agyon csapom én neki, utánna eheti. Imádja az ízét, szőröstűl böröstűl befalja. Amugy 1# mi ez a radicspeti dolog? Le maradtam valamiről? Vagy akarsz gyakori idióták kettőt?
2017. jan. 28. 09:08
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, budapesti vagy-e, de szerintem minden nagyobb helyen találsz olyan állatkereskedést, ahol van takarmányegér. Illetve van olyan tenyésztő, akik a fagyasztott eleségállatot postán is kiküldi. Én fagyasztva szoktam venni egy nagy halommal, és amennyi kell, annyit kiolvasztok az állatoknak. Előző este a fagyasztóból kiveszem, reggel megkapják.

(#3 voltam. radicspeti nem tudom, kicsoda)

2017. jan. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, igen ez a fagyasztott egér mégis jobban hangzik. A radicspetis az 1#nek szólt. Köszi.
2017. jan. 28. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!