Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Panelba macska?

Panelba macska?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy macskát, de panelba lakom. Milyen fajtát lenne érdemes választanom illetve mire lenne szüksége?

2017. jan. 28. 00:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%

Sima házi is tökéletes.

Almos doboz, etető tál, étel, játékok, kaparófa az alapkészlet. Ezenkívül érdemes ivartalanítani, hogy megkíméld magad a tüzelési időszak vernyogásától és az esetleges jelölgetéstől. Plusz oltások és rendszeres féregtelenítés.

2017. jan. 28. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
10%
Továbbá gondold meg hiányzik-e a sok szétkapart bútor, és a rengeteg szőr.. nagyon szeretem az állatokat, nekünk van macska a párom miatt de őszintén szólva nekem nem kellene. Az almot szétkaparja hiába a zárt alomtartó, kaparófát kiröhögte, hozzá sem nyúlt, ellenben az összes bútorral.. továbbá ha azt hiszi nem látom, felmászik a konyhapultra, asztalra, amin a kaját csinálom..nem vagyok finnyás, de előbb kaparja a pisit-kakát az alomban,majd belemászik a kajába..nekem ez kicsit sok. leszoktatni még eddig nem ment..Ha lehetőségem lenne, inkább kutya..fele annyi baj nincs vele, nevelhetőbb és (az én tapasztalatom szerint) jobban kötődik, jobban szeret. Persze ha nem zavarnak ezek a dolgok, akkor hajrá. :) Ajánlom a menhelyes cicákat, rengeteg szebbnél szebb van, és azok alapból ivartalanítva vannak. És mivel jobb helyre kerülne, biztos hálás lenne.
2017. jan. 28. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
85%
#2 szerintem egyszerűen az a baj, hogy nem szereted a macskákat/nem valók neked. Simán tarthatók lakásban, nekünk egyik macskánkkal sem voltak ilyen gondok, amikről írtál.
2017. jan. 28. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Szeretem a macskákat..de tény,hogy nem bent. Gyerekkorom óta mindig volt, kisebb koromban udvaron/nyárikonyhában, ott buli volt. Kint "kártékonykodtak" bent csak jöttek bújni, meg kaját kunyizni. Azóta szinte mindig panelban laktunk. Volt kb. 6 macskánk. Mindegyik rossz volt. Kettő belőlük egyenesen pokoli volt, megtámadott ok nélkül, szétmarta/harapta a lábamat, amikor bementem a szobába. Szőrprobléma meg nem hinném,hogy nincs nálad sem..nekünk a mostani is rövidszőrű, minőségi tápot kap (Royal Canin) mert ettől talán kissé kevésbé hullik..de így is sok. Mindenesetre van gond velük. Persze azt jól látod,hogy inkább kutyás vagyok. :) De attól még értek hozzájuk és szeretem is őket. (sok mentett cicánk is volt). Nekem valahogy a kutyák jobban bejöttek. esetleg adhatsz tanácsot, hogyan szoktassam le az asztalra ugrálásról, vagy a bútor kaparásról. :) Vettem macskamentát is,azzal bedörzsöltem a kaparót, hátha megszereti..bújt hozzá, szeretgette.. :D De nem kaparta...azóta sem. :)
2017. jan. 28. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicáim udvaron éltek évekig, és utána kerültek lakásba. Ők is a bútorokon próbálták ki a körmeiket, hiszen nem tudták, mire való a kaparófa.

Én külön tréningeztem őket erre, hogy használják, és sikerül megtanítani nekik! :)

Jutalomfalattal csalogattam őket oda, és rávettem őket hogy felálljanak a kajáért két lábra, és ilyenkor az első két mancsukkal volt, hogy megtámaszkodtak a kaparófán, illetve feljebb nyújtózkodtak rajta egy kicsit. Néha meg is csúszott rajta a lábuk. Így jöttek rá, hogy azt jó kapargatni. Mert mindig ott ágaskodtattam őket a kajáért. Ezután már maguktól is elkezdték használni, a bútoros balesetek pedig megszűntek.

2017. jan. 28. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
71%
Persze, nyugodtan szerezz be egy cicát, szerintem házit. Almostál, kaparófa, etető itató tálka, lehetőleg ne fém. Macskafű, játéknak jó egy maddzag is, fél évrsen az ivartalanítás nem árt, és oltások. Féreghajtó 3 havonta. Sok boldogságot előre is a cicához.
2017. jan. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A többiek már minden leírtak.Nekünk is voltak panelos cicáink,de ők kijártak,így nem kellett kaparófa meg alom.
2017. jan. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Sima házi cicát javaslok. Sok kölyök is van a menhelyeken.

Szükséged lesz: egy megbízható állatorvosra először is.

2 tálkára, víznek és ennivalónak. Kaparófára, alomtálra, macskaalomra, ehhez egy lukacsos lapátkára a takarításhoz. Vehetsz neki különféle fekhelyeket, mászókát, játékokat, de személy szerint ezek nagy részét pénzkidobásnak tartom.

2017. jan. 28. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
10%
Menhelyi korcsot nem ajánlok lakásba. A fajtatiszta cicák többsége direkt szobacica, nem is adják el kinti tartásra. A ragdollt ajánlom. Bútor, kisgyerek és más állat barát fajta.
2017. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le a bútorkaparásról, hogy ahol kaparta oda felragasztottam kétoldalú ragasztószalagot..(tv-ben láttam) és a macsek többé nem kaparászta...és a leszedés után sem nyúlt már hozzá.
2017. jan. 29. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!