Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől folyhat így a nyála a...

Mitől folyhat így a nyála a cicámnak?

Figyelt kérdés

Néhány napja tüsszögni kezdett a cicám. Elkezdtem neki adni cica multivitamint és Enroxil Flavour-t. Másik cica is ezt kapta náthára. Tegnap óta viszont nyálfolyási "rohamai" vannak. Úgy értem, már csak ritkán tüsszög, de akkor úgy hogy a nyála is úgy folyik, hogy konkrétan tiszta nyál minden körülötte is. Aztán sokszor órákig megint semmi. Egyébként eszik rendesen, talán kicsit kevésbé rohan a kajához, de szegénykém már fél is tőlem, hogy mit akarok vele már megint csinálni. Kedve is igazából ugyanolyan, csak most fél mindentől. Néztem a szájába, sebet fekélyt nem látok. Lehet hogy a gyógyszertől lenne ez? Most úgy döntöttem nem adok többet neki belőle.

Valaki tapasztalt már ilyet?



2017. jan. 31. 22:34
 1/8 anonim válasza:
0%
Lehet csak beteg és átfog rajta menni megfázott vagy vlmi ,vagy megdöglik ,a rosszabbik esetben... Ha gondolod akkkr vidd ek állatorvoshoz és ő majd megmondja hogy mi a baja. :)
2017. jan. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
33%
semmi baja, max megdöglik :D ezen jót röhögtem, de különben igaza van: valószínűleg nincs nagyobb baja, de biztosat csak a doki tud mondani.
2017. jan. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az en cicámnak is ugyanez volt bár neki nem csak a nyála hanem az orra is folyt tendesen.Nekem antibiotikum szurit adotta doki a cicámnak és rendbejött.
2017. jan. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Lehet, hogy macskanátha, de az is lehet, hogy nem az. Bölcsebb döntés lett volna (és lenne még mindig) orvoshoz elvinni, saját kezelés helyett.


Ugyanis attól, hogy a másik cicádnak macskanáthára ezt a gyógyszert adták, még nem biztos, hogy ennek a cicának is ugyanaz a baja, vagy hogy ugyanaz a gyógyszer segít rajta.


Vidd el dokihoz, vagy legalább hívd fel. Többet fog tudni mondani, mint mi.

2017. febr. 1. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%
Én ilyen esetben dokihoz szoktam vinni, pár ezer ft, és ő ért a cicákhoz velem ellentétben. Így mindenki jól jár, én is, mert megnyugszom, hogy jó kezekben van, a cica is, mert meg gyógyul, és a doki is.
2017. febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Első kettőnek üzenem, hogy nálunk még az állatok se döglenek meg, esetleg meghalnak.

A probléma az hogy nincs a környékünkön normális állatorvos. Csak hogy néhány tapasztalatot említsek:

1. kutyámnál a babéziát torokgyulladásnak nézte

2. ivartalanítás közben megölte a macskámat

3. ismerős palotapincsijének túlnyomta a szemét

4. babéziát hólyaggyulladásnak nézett


Ez mind különböző állatorvos és még egy csomó tapasztalatot nem is említettem. Jah és pont, a doki mondta, hogy nyugodtan adjam a többinek is! És ugyanúgy kezdődött mint a másiknál, hogy tüsszögött!

Ezek után ehhez a dokihoz se mennék vissza!!!

2017. febr. 1. 10:40
 7/8 anonim ***** válasza:
Valamilyen vírusos felső légúti fertőzés biztos van, calici vagy herpes. Az antibiotikum jó, legalább 7-10 napig adni kell. A nyálzás leggyakoribb oka a szájfekély, lehet leukosis vagy macska AIDS miatt, esetleg panleukopenia miatt ami a nyelvet is kimarja. Próbálj meg belenézni a szájába. Elég baj ha rossz a tapasztalatod a helyi állatorvosokkal, de muszáj lenne keresni egy megbízhatót, akár kicsit távolabb, mert nem fogsz tudni mindent egyedül megoldani.
2017. febr. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Probalj meg keresni egy normalis allatorvost, ha ezekkel ennyire rossz a tapasztalatod. Merrefele laksz? Hatha valaki tudna ajanlani valakit. Ez azert is fontos lenne, hogyha komoly baja lesz a macskadnak, legyen kihez fordulnod.


Sokfele oka lehet annak, hogy tusszog, es nyalzik egy macska, es interneten keresztul sajnos nem fogja tudni diagnosztizalni senki sem. Lehet bakterialis hatteru, virusos, idegen test...stb.


Antibiotikumot pedig nem szabad nehany napig adni, es utana abbahagyni, mert elosegiti a rezisztens bakteriumok kialakulasat, es kesobb mar nem fog egyaltalan hasznalni az antibiotikum.

2017. febr. 1. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!