Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az eddig benti macska allergia...

Az eddig benti macska allergia miatt kikerült és szökik, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

4 éves macsek,a kislányom (17hós) sajnos a múlthéten a gyanúnk beigazolódott orvos által is. Az orvos az állat azonnali eltávolítását javasolta.

Folyton az utcán van a macska :( Félek, hogy elütik :( Hogy lehet erről leszoktatni?



2017. febr. 2. 12:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Sehogy. A macskák területe igen nagy, természetes, hogy kóborolnak, átnéznek 1-2 km távolságra lévő kertekbe is. Az ivartalanítás valamennyire csökkenti a sétákat, de nem fog kerítésen belül maradni akkor sem.


Ha félted, akkor a legjobb lenne, ha elajándékoznátok.

2017. febr. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ha forgalmas helyen laktok és eddig benti macska volt, nincs "tapasztalata" a kinti élettel, így nem is olyan ügyes mint egy kinti cica, tehát nagyobb a valószínűsége annak is, hogy elütik. Ha nincs ivartalanítva, akkor szinte azonnal vemhes is lesz. Amúgy sincs téli bundája, felelőtlenség kitenni a hidegbe, azért még nincs tavasz. Inkább keressetek neki egy olyan gazdát aki tudja bent tartani.
2017. febr. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Hat itt senkinek nem kell. Annyi macska van mindenhol még a kicsiket sem fogadja be senki.
2017. febr. 2. 12:57
 4/11 anonim ***** válasza:
Akkor ivartalaníttatni kell, azzal csökken valamilyen szinten a kóborlási vágya.
2017. febr. 2. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el ivartalaníttatni, bár ez sem garancia hogy nem fog elszökni.
2017. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Leszoktatni? Sehogy. A macskát nem állítja meg a kerítés. Egy kinti macska kóborolni fog, (jó eséllyel) ivartalanul is.


Az ivartalanítás segíthet, hogy ne keveredjen bunyóba más macskákkal, (vagy ha nőstény, ne jöjjön haza egy alomnyi kiscicával évente 3x), de ez nem fogja megakadályozni, hogy az utcán kóboroljon.


Hirdesd meg akár Facebookon/hirdetős oldalakon/újságban/stb., keress neki gazdit, aki tudja lakásban tartani. Attól függetlenül, hogy a közvetlen környéken senkinek sem kell, messzebb még találhatsz felelős gazdit neki.

2017. febr. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én cicáim ivartalanítás után szinte egyáltalán nem kóboroltak el.
2017. febr. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt javaslom,hogy vidd be a cicát a házba (akár csak az előszobába). És azzonnal tedd fel különböző oldalakra és próbálj neki gazdát találni.Le is írhatod a szomorú történeteket ,az be szokott válni .

Próbálj neki más gazdát keresni.

Sajnálom,lehet kegyetlennek tűnök, de az a cica eddig benti volt, nem csaphatod csak úgy ki az utcára egyik napról a másikra. Főleg,hogyha forgalmas helyen laktok..Pár hónapot adok neki max..Vagy még annyit sem.Forgalmas utak mellett 1-2 év az átlagéletkor cicáknál.

Ha már 4 éve megvan a cica, legalább ennyit megérdemelne szerintem,hogy keresel neki egy jó gazdát.. Addig meg legyen bent, csak nem hal bele a gyerek ha még egy hétig bent van a cica..

Facebookos csoportok,saját falad,jófogás stb..A cica képével és a történettel hidd el lesz gazdi.

De ha kint hagyod, lehet még ma elütik..És nem is érti szerencsétlen,hogy eddig lehetett bent veletek a jó melegben, veletek együtt, most meg kirakjátok a hidegbe egyedül..

2017. febr. 2. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
34%

Értem, tehát, most, hogy a gyerekednek - gyógyszerrel kezelhető! - nyűgje van, inkább kibs.zod a macskádat... gyönöyrű és felelős gazdi vagy, tényleg.

Mi lenne, ha visszavinnéd a cicát a szobába, vagy elzárva, és keresnél neki új helyet.

Mivel még nem élt kinn, egy hetet nem adok, és elütik, vagy megfogja a kutya.


De a lányodnak mindenképp kell allergiagyógyszer, mert azt mégsem várhatod el, hogy mindenhol totál steril legyem minden - nem nálatok! Elég, ha egy kis barátjának van macskája, vagy szőr a ruháján, akkor allergizálni fog rá, az orvost meg agyon kell cseszni egy lapáttal. Nekem ilyet mond, hogy dobjam ki az állatot, megnézheti, mit kap.

2017. febr. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó , egyet értek veled, én sem értem az ilyen anyákat.Rengetegen megszabadulnak az állattól a gyerek miatt..

Ha nincs más megoldás,akkor keresni kéne neki legalább egy gazdát.Egy évek óta benti cicát nem teszünk csak úgy ki az utcára. Ha kinti-benti lett volna, talán még megérteném.

2017. febr. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!