Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vigyem el az állatorvoshoz...

Vigyem el az állatorvoshoz újra, ha tudom mi a baja és kenőcsöm is van?

Figyelt kérdés

Egy éve derült ki, hogy allergiás, mert kivakarta a hátán a szőrt. Ahogy észrevettem azonnal elvittem orvoshoz, aki azt javasolta, hogy kerüljük az olyan tápokat, amiben van tartosítószer vagy csirke. Kapott szurit és betadine-t, fertőtlenítő sampont, hámosító krémet, amivel itthon kellett napi 2x kezelni. Utána kontrollnál már nem emlékszem kapott-e szurit megint. De arra igen, hogy azt mondta a doki, hogy ilyenkor sajnos meg kell várni, míg kiürül a szervezetéből a felhalmozódott allergén, meg a sebet kezelni, mást nem lehet tenni.

Most egy hónapja vettem észre rajta, hogy megint kitépte a szőrt a hátán. Azonnal tudtam, hogy valami baj van. Újra elolvastam az összetevőket a jutalomfalatnál és kiderült, hogy mégis van benne tartósítószer, csak nem vettem észre, pedig esküszöm direkt úgy vásároltam... Nagyon mérges vagyok magamra emiatt. :(

Illetve van egy másik nagy kedvence, ami 100% hogy tartósítószer mentes, lazacos ízű, de ott meg összetevők között fel van sorolva, hogy "hús és hússzármazékok". Na erről nem tudom, hogy lehet-e csirke vagy mi ez... Ezt is azért kapta, mert nem volt feltüntetve, hogy baromfi/csirke/szárnyas stb.

Azonnal leállítottam ezeket a kiegészítő kajákat, de mint utólag kiderült anyám a tartósító menteset egy pár hétig még adta neki reggelente a kérésem ellenére... Sajnos nem érti, hogy nem a seb a betegsége, hanem az csak tünet.

Tettünk kötést a határa rögtön mikor észrevettem, hogy ne tudja vakarni és ez be is vált, nem lett sebes a háta ezúttal.

Ma anyám levette róla, hogy már nem vakarja, de mire hazaértünk a boltból, már sebesre vakarta a hátát és kitépte a szőrt. Nem tudom megértetni vele, hogy azért nem sebes, mert nem fér hozzá, nem pedig azért mert nem vakarná.


Azért nem vittem dokihoz most, mert nem lett neki sebes, tudom mi okozza a dolgot, valamint a seb fertőtlenítésére és hámosítására való kenőcs még tavalyról megvan, tudom vele kezelni. (szóval azzal ma már kezelni fogom a sebet)


Viszont nem tudom az a szuri, amit tavaly kapott pontosan mi volt, és arra gondoltam, hogy mégiscsak elviszem, de nem tudom eldönteni. Fájdalom vagy viszketés csillapító lehetett?


Szerintetek visszavigyem?


Ivartalanított kislány cica, rendszeresen oltva és utál orvoshoz menni. Mondjuk én is, mert kicsi a rendelő és beülnek 2 nagy kutyával akkor már be se merek menni, hanem kinn várom a soromat...


Előre is köszi a választ.



2016. jún. 9. 14:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen vidd el.Kérdezd meg, hogy milyen szuri volt a múltkor.Ha nem viszed el, lehet hogy rosszabb lesz
2016. jún. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a mi cicánk is allergiás volt, és szteroid injekciót kapott. Szerintem telefonon egyeztess az orvossal, hogyha nem olyan csúnya, akkor feltétlen szükséges-e vagy elég ha otthon kezelgeted :)
2016. jún. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mivel allergia volt, 100%, hogy szteroid injekció volt, az csökkenti az allergiás tüneteket. Azok a tápok, jutalomfalatok, konzervek, amikre nincs ráírva, hogy állatorvosi hipoallergén készítmény, az minden esetben tartalmaz valamilyen arányban csirkét, és egyéb allergéneket. Ezeket kerüljétek el. A sebre meg mindenképp figyelni kell, nehogy bemeneti kapu legyen a kórokozók számára - fertőtleníteni, hámosítani! Anyukát meg arra biztatni, hogy hagyja Rád a cica etetését :)
2016. júl. 21. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!