Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy szoktassam le a majdnem...

Hogy szoktassam le a majdnem egy éves cicám, hogy ne menjen fel az asztalra, szekrényre? Mindig mindent lelökdös.

Figyelt kérdés
2008. okt. 10. 10:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

nekem 2 macskám van, szerintem lehetetlen őket teljesen leszoktatni róla, egyszerűen szeretik a magasságot. nekünk a konyhapultról és az étkezőasztalról sikerült őket valamennyire leszoktatni, bár ha nem vagyunk otthon, azért néha észrevesszük a nyomait annak, hogy fenn voltak.


ha cicát vállaltál, akkor neked is alkalmazkodnod kell hozzá, olyan helyre tedd a dolgokat, ahonnan nem tudja lelökdösni.

2008. okt. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
én erre azt a taktikát ismerem, hogy tegyél egy tányérkába valami jó nagy hangot maga hagyó tárgyakat, pl aprópénzt, és azt mikor a cica lelöki és csörömpöl nagyon megijed, és egy idő után benne lesz a félelem, és nem ugrál majd az asztalra
2008. okt. 10. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
nekem is ezt csinálja a cicám...annyi van,hh meglátom h ott van és szólok neki erélyesebben,elindulok felé,és azonnal leugrik félve...
2008. okt. 10. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A macskák a világ legkíváncsibb állatai. Nem hiszem én sem, hogy le lehet szoktatni arról, hogy fölmásszon a pultra. Amikor hazamegyek, egyből a táskát, szatyrot nézi, hogy mi van benne :))) Volt már, hogy lopott is, pedig szerintem túl is van etetve egy kicsit.

Ilyenek, nem lehet idomítani őket, mint a kutyát.

2008. okt. 10. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
az enyém is kuthászkodik rögtön...:D mászik a szatyorba h mit kapott...:D a chipseszacsiból meg mindig teli szájjal jön ki ha otthagyjuk vhol:D
2008. okt. 11. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%
A nővéremnek a virágspriccelő vált be.
2008. okt. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A viragspriccelo bar le lett szavazva, valoban jo otlet. Semmivel nem rosszabb a macskanak, mint ha rauvoltesz es az felve elfut.

A viz permettol semmi baja nem lesz, csak egyszeruen nem szereti, igy idovel bevesodik a macska agyaba, hogy ha ide-oda felugrok, vagy ezt/azt csinalok, akkor ez lesz a "buntetesem".

Valamilyen szinten a macska is nevelheto, meg ha annyira nem is, mint egy kutya.

2008. okt. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Vagy vizzel egy picit lespricceled vagy miközben hangosan,erélyesen azt mondod:NEM!,közben rákoppintasz az orrára!Egy idő után már a nem szóra később már egyáltalán nem ugrik fel!
2008. okt. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
a macskának aztán próbálhatsz az orrára koppintani, ha megijed tőled, fél órán keresztül lehet hajkurászni a laksában :D
2008. okt. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!