Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyünk? Hogyan lehetne...

Mit tegyünk? Hogyan lehetne leszedni őket?

Figyelt kérdés
A macskánk szerdán fialt a padra. Nem vmi stabil a padlója (a garázs felett van). Attól félünk, hogy le fognak esni mert eléggé a szélén vannak 4 lett. Nem merünk hozzá nyúlni, mert akkor lehet, hogy ott fogja hagyni őket. Hogyan lehetne leszedni őket? Vagy mit lehet csinálni?
2010. máj. 7. 21:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még olyat, hogy a macska, főleg a házi, otthagyná a kölykeit, ha ember ér hozzájuk. Ezt eddig csak az őzről hallottam, de ha van ilyen, szóljatok.

Ha a saját macskád, akkor fogd meg, és vidd onnan a "fészküket". Bár az anyamacska elköltözteti a kiscicákat, ha úgy látja jónak, tehát esetleg fellebbez a döntésed ellen, de ha jó helyet találtok neki, el fogja fogadni. Mi anno átcuccoltattuk a kis családot a garázsból az egyik melléképületbe, és beletörődött az anya.

2010. máj. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Azt írod a te macskád, szóval gondolom te eteted és foglalkozol vele, ha így van akkor biztos hogy nem bánja majd ha hozzáérsz a kicsinyeihez. Viszont ha leszedted akkor tedd őket egy nagy kibélelt dobozba egy eldugott sarokba vagy polcra vagy bárhova, mert ha nem érzi biztonságban a kicsiket akkor képes visszacipelni az előző helyre... vagy máshova ahol meg sem találod.
2010. máj. 7. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"fialt a padra."


Mire? Próbálj egy kosarat kibélelni az tetszhet az anyának és elfogadhatja.

2010. máj. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

szerintem semmiképp se nyúlj hozzá. nekünk is volt ilyen, és miután hozzáértünk az egyikhez, már nem is foglalkozott vele, elvitte messzire, és az elpusztult.

esetleg fogj meg egy plédet vagy pokrócot, amin a macskád aludni szokott, hogy ne érezze annyira az illatodat, és azzal vidd máshova. de valószínűleg vissza fogja cipelni ugyanoda..

2010. máj. 7. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A Macska nem Őz !

Nyugodtan nyúlj hozzá a kicsikhez és tedd őket biztonságos helyre ! Nem fogja őket otthagyni , és ugyan úgy fog róluk gondoskodni! A mamánál mikor születtek (1x hál' istennek,mert ivartalanítva lett ) A kezembe születtek bele , napos korától fogva mindig voltak "babusgatva" nem lett semmi bajuk! Akinél ilyen történt ott más volt a "hiba" oka , nem az hogy hozzányúltak!

Szedtem én össze már hordóba ellett macsekot 6 aznap született kicsivel , pedig kóbor macsek volt , mégis csináltam neki helyet, és szépen felnőttek a kicsik , majd új gazdihoz mentek (anya cica pedig ivartalanításra) !

Ne hagyd ott őket!!

2010. máj. 8. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem akarjuk megfogni őket kézzel, mert már jártunk így. Egy idegen macska a garázsunkba fialt és ugye volt ott mozgás ezért otthagyta őket. A barátnőmék is egyszer arrébb vitték vagy 1 méterrel kézben a saját macskájának a kölykeit és az is otthagyta őket.
2010. máj. 8. 13:29
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a teraszra rakta le a kiscicákat,de kb.5 nap múlva fel vitte a padlásra ahol ha elkezdenek a kiscicák járni pont kiesnek a lyukon, méghozzá a nagykutyához szóval (mivel sejtettük hogy visszavinné) bedeszkáztuk a lyukat ahol be tud menni megvártuk hogy észrevegye hogy oda már nem tud bemenni és kivittük neki a kiscicákat(mivel nekünk csak kint lehetnek állatok) és azóta (ez ma történt) teljesen megvan zakkanva egyszerűen nem akarja hogy itt legyenek mert nem érzi biztonságosnak, szóval folyamatosan hordozgatja őket ha kimegyünk......(pedig kibélelt biztonságos doboza van....)......viszont azzal egyet értek hogy simán hozzájuk lehet nyúlni........
2010. máj. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!