Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Brit macska természete?...

Brit macska természete? Gyerek mellé ajánlott? (3 éves)

Figyelt kérdés
Mindennapi tapasztalataitokat szeretném megismerni. Rombol vagy egy nyugodt mackó, mennyire bújós stb
2017. febr. 14. 07:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
100%
Lehet ez macskánként változó, de az enyém kifejezetten vad. Gyakran harap, minden indok nélkül és az anyukája is hasonlóképpen.Mindig szeretgettük, most is imádjuk, de nem tudjuk mitől viselkedik így, lehet játék nála, de ahhoz néha elég durvának tartom.
2017. febr. 14. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
100%

Szia!

Nekem Brit cicám van 6 éve. :) Ő egy igazi tökéletes példája a fajtaleírásnak: dagadt, mackó, gyönyörű, nagyon intelligens (nyitogat mindent, el tud bújni, ha mást akar enni, akkor fejjel lefelé fordítja az tálacskáját :) )

Gyönyörű kislány, kék színű. Néha beszélgetni is lehet vele, mert válaszol.

De a természete igazi brit. Sajnos nem egy bújós cica :( Követ minket minden hova, főzéskor ott van a konyhában velem, de ne érjek hozzá. Mert akkor kiabálja, hogy neee :D Ha jönnek kisgyerekek, fogja magát és elmegy aludni. Persze lehet tőle kapni szeretgetést, de azt is úgy, hogy megdörgöli a lábam a farka végével. Túlzásokba nem esik, igazi Brit. :D :D

Persze én megdajkálom akarata ellenére is, olyankor nagyon mérge. Látná a pufi kis arcát. :) Viszont alváskor nagyon boldog. Olyankor lehet simogatni is és hangosan doromból. + nagyon szeret velem aludni.


Ha lesz következő cicám, ő is Brit lesz. Nagyon intelligens, gyönyörű és egy igazi személyiség. :)


Természetesen nem minden brit olyan, mint az enyém. Tudok olyan cicát is, aki igazi kis szeretetbomba. Ez már tényleg a cica személyiségétől függ.

Szóval pontosan nem tudjuk megmondani, hogy neked milyen személyiségű macsek jut. De ez a fajta tényleg nagyon különleges.

2017. febr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Aranyos dolgokat írtatok, erről a távolságtartó britről, igazi arisztokrata lehet. Annyira szeretnék egy cicát, és tényleg csak a kisfiam miatt vagyok bizonytalan, nehogy ne jöjjön ki a gyerekkel.
2017. febr. 14. 08:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Próbálj meg olyan tenyésztőt keresni, akinél van kisgyerek, így már egy eleve gyerekhez szokott cicát kapnál.

Nekem nem Brit van, hanem egy más fajta, szintén nem bújós cica.

Nagyon nehéz volt megtanulni, hogy ne nyúljunk hozzá és ne ölelgessük, mert annyira cuki, hogy nehezen lehet ellenállni. De ha akarata ellenére szeretgetjük, karmol és harap.

Ezt elég nehéz egy kisgyereknek megmagyarázni. De ha megérteted vele, hogy a macska nem játék, hanem egy "egyéniség", szabad akarattal, akkor nagyon jó barátok lehetnek.

De az elején nagyon oda kell majd figyelned. Meg kell tanulni a testbeszédéből olvasni. (Elég csúnya sérülést tud a körmével okozni)

Az enyém is követ mindenhová, örül, ha hazaérek, olyankor egy percig lehet ölelgetni is :)

De egyébként zavarja a szoros testi közelség.

Sok macska van így ezzel, de lehet, hogy te pont kifogsz egy bújósat.

2017. febr. 14. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez csak egy meglátás, de én úgy vettem észre eddig, hogy inkább a kandúrok azok, amelyikek dajkálhatók, a nőstények nem annyira, főleg az ivartalanítot kandúrok. Nekem eddig 4 macskám volt, de gyerekként anyunak sok volt, úgyhogy ebből mondok tapasztalatot.
2017. febr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
Nekem brit kék kandúrom van. Őt sem lehet csak úgy szeretgetni és ölelgetni, ha éppen nincs kedve hozzá, mert olyankor harap és karmol. Szintén mindenhová követ és rengeteget próbál velünk beszélgetni, azaz ránk néz és nyávog mintha közölni szeretne velünk valamit. A társaságot kifejezetten szereti és igényeli, csak azt nem, hogy piszkálják, mert azért rögtön megharagszik. Nagyon intelligens, rengeteg dolgot sajátít el, viszont gyerek mellé csak akkor ajánlanám, ha a gyerek már kicsit nagyobb és megérti, hogy a cica nem szereti, ha sokat nyomkodják, szeretgetik, tehát 4-5 éves kor alatt szerintem nem a legjobb választás.
2017. febr. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
20%
A brit a legjobb választás kis gyermek mellé.
2017. febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a kedves válaszaitokat! Jol esik, hogy komolyan veszitek ezt a kérdést! Kedves utolsó ! Én sajnos nem îgy látom... mindenki lebeszél a brit cicáról. Nem szeretnék neki rosszat, masik fajtán töröm a fejem. Mi az ami a brit cicáknál kedvesebb?
2017. febr. 14. 22:54
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Mindegyik macskának hegyesek a körmei, sérülést bármelyik tud okozni. A bújósság, vagy kedvesség egyedenként változó. Az én cicám (maine coon) egy távolságtartó, arisztokrata kisasszony, a tesói meg kedves, bújós cicák. Pici korukban is látszott, hogy ilyenek.

Ha kiválasztottad a tenyésztőt, akkor erdemes többször megnézni majd a kiscicákat és ismerkedni velük egy picit. Rendes tenyésztő 10-12 hetes kor alatt oda sem adja a cicát és ennyi idősen már azért látszik a személyiségükből valamicske. Legalábbis nekem a tenyésztő elmondta, hogy milyen a kiválasztott cicám és erről meg is győződhettem a saját szememmel :) Ma is olyan távolságtartó, mint pici korában. Nagyon bizalmas, tündéri, de nem csípi, ha babusgatják. Viszont imád játszani. A cicák olyan játékokat szeretnek, amiket egy kisgyerek is tud velük játszani.

2017. febr. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%
Én a sziámi macskát javasolnám, nagyon társaság kedvelő, ember központú, kedves, bújós természetű cica. Nagyon okos és könnyen tanítható. Viszont, ha emellett a cica fajta mellett döntesz, tudnod kell róla, hogy ez a fajta igen beszédes, tehát majdnem mindenért nyávog. Ha éppen nem vele foglalkozol hanem újságot olvasol nyávog, ha zuhanyzol nyávog, ha főzöl nyávog, ha éhes vagy valami problémája van is nyávog, egyesek szerint ezért kissé zajos lakótárs. Kintre azaz udvarra nem ajánlanám, ez tipikusan szobacica fajta, szóval ezt is át kellene gondolni, hogy csak benti lesz e a cica, vagy kinti-benti, esetleg csak kinti. Szerintem a sziámi egy nagyon egyedi jellem, rengeteg szeretetet ad, imádja, ha őt szeretgetik, gyerekekkel is nagyon szelíd.
2017. febr. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!