Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akik vágják a macska körmét,...

Akik vágják a macska körmét, milyen gyakran vágjátok le, minden benti macskának ajánlott a körömvágás? Nem akadályozza őket a mászásban, pl. kaparófára?

Figyelt kérdés

Az egyik macskámnak lehet, hogy túlnőtt kicsit a körme, gyakran beakad ruhába, egyéb dolgokba.

Gondoltam neki levágom, érdemes lenne a többinek is?

Trixie körömvágó ollóra gondoltam, hogy olyat vennék nekik, innen melyik lenne jó választás? [link]

Egyébként van kaparófájuk, meg rendes fa is van bent, azt is nagyon szeretik.



2013. jan. 2. 13:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Benti cicának kéthetente vágjuk a körmét. Körömvágás után egy kicsit ügyetlenebb, ha túl rövidre sikerül vágni, gondja nem lesz belőle, csak pár vicces pillanat. :)

Ha még nem csináltál ilyet, akkor első alkalommal kérj meg egy szakembert, (állatorvost, kozmetukust) hogy mutassa meg, pontosan hogyan kell.

Én az állatorvostól kértem körömvágót, nála vettem és már nem tudom, milyen fajta.


A kinti, vagy kinti-benti cicáknak nem szabad vágni a körmét.

2013. jan. 2. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Vicuska87 ***** válasza:
68%

Nekem 2 van és benti. Körömvágás, olyan 2-3 hetente van, amikor már érzem, hogy nagyon hegyes nekik, és nagy. De akkor sem biztos, hogy mindet le kell nekik vágni, van ameklyik tompább, azt nem szoktam bántani.

Biztos nézted már a cica körmét! Ugyanolyan, mint az emberé, van egy érrel behálózott körömrész, és lefelé pedig már csak simán fehér a vége. Én nem szoktam nekik nagyon rövidre vágni, mert akkor már nagyon kockázatos, hogy belevágok a húsos körömbe. És alulról felfelé egyre vastagszik a köröm, és a ha fentebb vágom, akkor fáj nekik, mert ott vastagabb a köröm. Inkább sűrűbben vágok kicsit! Mivel én csak épp a helyét csippantom le, nem szokott baj lenni nekik seholsem.

2013. jan. 2. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Mecse ***** válasza:
100%

Ilyenem van;


[link]


Én teljesen meg vagyok vele elégedve.


2-2.5 hetente csetkelem a körmeit, nem akadályozza semmiben, nem is szabad annyira rövidre vágni. Úgy mászik utána is mintha mi sem történt volna, kaparófára is meg mindenre :).


Én azért vágom elsősorban mert akad neki bele mindenbe amikor nagyon hosszú és néha percekig nem tudja kiszabadítani magát pl. függönyből, olyankor nyávog hogy jöjjek segíteni, akasszam ki a körmét :D...


Ahogy Vicus is mondta a nagyon végét lecsippented ami ilyen átlátszó színű (hogyha fehér a körme a cicádnak akkor ez tisztán elkülöníthető az alsóbb tömör fehér színű résztől amiben vér is áramlik), hogyha fekete a cicud körme akkor pedig mivel nem látod honnantól fogva erezett, a felső 2 millit simán lecsípheted abból is, ott még nem lehet keringés.

2013. jan. 2. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Maxitabi ***** válasza:
100%

Nem tudom pontosan, milyen gyakran,de sajna érzem, ha kell már vágni..

Nem ördöngösség,csak tényleg arra ügyelj, hogy ne vágj bele a vérrel ellátott részbe!

És nem akadályozza őket semmiben a tompább karom...Az én Maximusom vígan fenn ugrál a konyhaszekrények és a könyvespolcok tetején, ill. élezi a karmát a kaparófán..

2013. jan. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, mindegyik válasz hasznos volt!
2013. jan. 2. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!