Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ha tenyésztőnél várólistán...

Ha tenyésztőnél várólistán vagyok, előbb-utóbb mindenképp fel fog hívni, ha sorra kerülök, vagy érdeklődjek külön az egyik kicsiről?

Figyelt kérdés

Két alom van a tenyésztőnél, amire fel vagyok iratkozva, ezek közül az első alomnál legalább 20-25 ember van előttem azon a bizonyos listán, a frissebbik alomnál (mostanság születnek) pedig elvileg én vagyok a második, aki feliratkozott.


A régebbi alom esetében nemrég váltak elérhetővé nyilvánosan is eladásra a kiscicák, de nem tudom, hogy érdemes volna-e érdeklődnöm az egyik cicáról, vagy ha az előttem lévő 20 emberből senki nem komoly érdeklődő eléggé, és nem viszik el előttem, úgyis mindenképpen felkeres a tenyésztő?


Valóban jellemző, hogy a várólistán sorban halad az érdeklődőkön, akiket felírt?


Nagyon izgulok az egész miatt, először vásárolok tenyésztőtől, és végre találtam egy normálisat. Nem szeretném elszúrni ezt, vagy (feleslegesen) zavarni őt. Így inkább itt megkérdezem, hogy valakinek van-e ezzel tapasztalata?


A válaszokat köszönöm.



2017. febr. 17. 10:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha egyszer felhívod/ráírsz fb-n, és normálisan megkérdezed, hogy állnak a dolgok, érdeklődsz pl. a vemhesség lefolyásáról, az nem zaklatás, normális tenyésztő szívesen veszi.


Az, hogy mennyire megy lista szerint, rajta múlik.

2017. febr. 17. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors választ! :)
2017. febr. 17. 11:08
 3/9 anonim ***** válasza:
78%

Egyetértek az elsővel :)

Egy jó tenyésztő felelősségteljes annyira, hogy olyan helyre adja az állatot ahol jó helye lesz, és nem csupán a várólistát zongorázza végig. Nyilván válogat a jelentkezők közül. Nem szép dolog "pofára" menni, de a kutya érdeke ezt kívánja.

Ha az anyacica egészsége felől is érdeklődsz, láthatja, hogy nálad jó kezekben lesz a pici. Mindenképp pluszpont.


Ugyan én nem kereskedem állattal, de egyszer ingyen továbbadtam a jó állapotú konyhafelszerelésem. Persze két percen belül jelentkezett rá ötven Mancika, akiknél anyagilag nem volt indokolt a segítségkérés, de látták az üzletet a dologban. Aztán ötvenegyediknek végre felkeresett egy fiatal leányzó, aki korán lett terhes és összeköltöztek a barátjával egy örökölt házban, de sok felszerelésük hiányzott még.

Nyilván hiába kullogott a sor végén, neki adtam oda a cuccot.

Hallgattam aztán mindent azoktól, akik rögtön a hirdetés megjelenésekor jelentkeztek, de hadd engedjen már meg ennyit magának az ember :D

Nem témába vág na, csak eszembe jutott példaként. Nem mindenki tartja magát egy lista sorrendjéhez, még ha elméletben az is lenne a helyes.

2017. febr. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
78%

Egyébként biztos, hogy annyian várnak előtted, ahányról tudsz?

Csak mert én ha állatok sorsa függne tőlem, biztos, hogy nem árulnám el a valódi sorrendet a várólistán.

Épp ezért, hogy kényelmesen tudjak variálni, ha valakinél nem érezném biztonságban a picit :)

2017. febr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudhatom, hogy valós-e az érdeklődők száma.


Mindenképp szeretnék jó benyomást tenni a tenyésztőnél, hónapok óta foglalkozom aktívan a témával és készülök. Amikor először beszéltem vele (előzetesen levelet is írtam), azt mondta, pozitív benyomást keltett benne a levelem, és hogy ritkán találkozik ilyen jól összeszedett érdeklődéssel. Épp ezért sem szeretném lerombolni az egészet, és éretlennek, megfontolatlannak vagy épp tolakodónak tűnni.


Az anyacica egészségéről egyébként is érdeklődöm :) Írtam neki, de még nem reagált (FB szerint látta). Türelmes vagyok, igyekszem nem gyors következtetésekre jutni, hogy valami rosszat mondtam.

2017. febr. 17. 14:08
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen felesleges az aggodalmad. Egészen nyugodtan rákérdezhetsz konkrétan arra, hogy van-e még szabad kiscica a már megszületett alomban. Ezt a tenyésztő nem veszi zaklatásnak, teljesen normális kérdés.

Ha nem válaszol, akkor meg inkább keress másikat. Picit gyanús nekem az is, hogy azt mondta, 20-25 ember van előtted. Nekem kicsit felvágásnak tűnik. Nem lehet, hogy ezzel próbálja értékesebbnek mutatni a cicáit?

Egyébként hogy érted, hogy "végre találtál egy normális tenyésztőt"? Szerintem ez azért nem annyira nehéz...


Megkérdezhetem, milyen fajta cicát vásárolsz, és mennyiért kínálják? Ugye nem azért tömegelnek nála a vevők, mert túl olcsón adja? Törzskönyvet kapsz, ugye?

2017. febr. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#6


Végül rákérdeztem tegnap. Sajnos egyetlen cica van mindkét alomban, akik elérhetőek kedvencnek, ebből a két cicából az egyik elkelt (persze pont olyan színe és neme volt, mint amilyenre a legjobban vágytam), a másik még nem biztos. Reménykedem, hogy őt esetleg megkapom, mert legközelebb csak jóvan később lesz olyan alom, amiben születhet az elképzelésemnek megfelelő cica.


Mentségére szóljon, hogy lehet, én emlékszem rosszul a 20-25 emberre, de az is lehet, hogy ő túlzott. (Annyit biztos említett, hogy "sokan" érdeklődtek, de saját elmondása alapján ezek gyorsan le szoktak csökkenni, mert kevés a komoly szándékú.) Azzal indokolta, hogy erre az alomra már régóta vártak többen (főként korábbi, már tőle vásárolt gazdik is), a szülők komolyabb múlttal rendelkeznek, és ez volt az utolsó alom attól az anyacicától.


A megfelelő tenyésztő megtalálását én egyébként nem feltétlen láttam olyan könnyűnek. Belefutottam kevésbé bizalomgerjesztő tenyésztőbe is, tk-s szaporítóba is, meg olyanba is, aki már túl sokért adja a cicáit (180-200 ezer fölött). Ő az első olyan, akivel idáig megvan a kölcsönös szimpátia.


MC-t szeretnék venni. Nem adja "túl olcsón" (100e alatt meg sem fontolom az ilyesmit), nem szaporító, ez 100%. Szóba sem jöhet nála, hogy törzskönyvvel vagy vételárral alkudozik. A beszélgetéseink (és képek/videók) alapján úgy tűnik, lelkiismeretesen csinálja, komolyan foglalkozik a cicáival, és azokat is nyomon követi, akiket odaadott új gazdiknak.


Törzskönyv, szerződés (+ivartalanítási kötelezettség hobbi célnál), oltás-féreghajtás, eü. szűrések (szülőknek és kicsiknek is) genetikai és fertőző betegségekre, chip, eü. garancia mind alapnak számítanak nála. Nem is veszi komolyan azokat, akik úgy állnak hozzá, hogy "tk nélkül lehetne olcsóbb is", mert nem ad tk nélkül. Kb. 130 ezres vételárra számítok.


Egyébként nyilván, a komolyabb vevők nem szoktak "tömegelni" nála, ha van is 20 ember, aki jelentkezett, azokból esélyesen legalább 15 kapásból felszívódik, mikor szóba jön a foglaló.

2017. febr. 18. 08:55
 8/9 A kérdező kommentje:

Egyébként köszönöm mindenkinek a válaszokat.


Valóban én gondoltam és paráztam túl a dolgot. :) Még tegnap válaszolt, kedves, normális hangnemben, korrektül.

2017. febr. 18. 09:01
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam az, aki felvetettem a kétségeket a tenyésztővel kapcsolatban, de amit itt leírtál, az nagyon megnyugtató. Sok örömöt a leendő cicával!
2017. febr. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!