Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hova fordulhatok jogorvoslatér...

Hova fordulhatok jogorvoslatért Debrecenben? A perzsa cicámat pároztatás közben elfertőzte a tenyésztőnél (szaporítónál) lévő kan. Orvosi kezelés alatt áll. Tetves, atkás, és gombás lett a cicám. Többszöri felszólításra, megkeresésre nem reagál.

Figyelt kérdés
2011. ápr. 21. 07:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Hát ha van időd, pénzed, kedved indíthatsz pert is....nem?

Ügyészség?

2011. ápr. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Nem is fog!
2011. ápr. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom a cicádat, de ebben az országban sajnos nem nagyon foglalkoznak ilyennel a bíróságok... Amerikában az ilyen miatt automatikusan kimennek az állatvédők ellenörzésre!

Én is gondolkoztam hasonlón néhány éve. Aztán felhívtam néhány ismertebb tényleges tenyésztőt és ők lebeszéltek a dologról, mert akár nemiúton terjedő betegséget is kaphat a cica!

De sok sikert neked!

2011. ápr. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
67%

Elso korben: Kandur egyszer meg lehetne jegyezni, es az a +3 betu leirasa nem a vilag, cserebe nem gondolnak idiotanak.

Masodik korbe: Van arra barmi bizonyitek, hogy egyaltalan talalkoztak az allatok? Es hogy ott fertozodott meg?

Miert vitted oda egyaltalan?

Jogorvoslat talan lehetne, de azert ez a dolog ketiranyu - tartok tole, "anyagi haszonszerzes kozbeni nem minden uj jott ossze, ahogy gondoltak" esete forog fent, semmi szerzodes, sem alombejenlento, se semmi. Igy nehez tenylegesen barmit is tenni.

Ezt a bekat be kell nyelni, es azon gondolkodni, miert is vinnyognak sokan a "hobby tenyesztes" (szaporitas) ellen...

2011. ápr. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen van bizonyíték,méghozzá ha a rendőrség annak számít akkor atom biztos.Levelezések, telószám stb.Remélem te nem vagy hasonló szaporító,utálom az ellenséges embereket.Ha valaki macskát, kutyát, szaporít ne csak a pénzt lássa benne, tegyen azokért a szerencsétlenekért, a minimum az ,hogy a közvetlen tartózkodási helyét tisztán tartja, eteti őket, gondozza. De ha csak a pénzt látja és még a beteg állatot is képe fialtatni haszonszerzés miatt ott az emberi értékekkel baj van.Ismerősen csengenek ezek a mondatok, mintha már valaki mondta volna ezeket nekem a telefonban.Folytatjuk!!!!!!
2011. ápr. 22. 06:37
 6/10 anonim válasza:
Akkor miért kuplerájba vitted a macsekodat?
2011. ápr. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kedves kerdezo, en vagyok aki a "bekat le kell nyelni"-t irta.

Lehet, nem ugy fogalmaztam, hogy rendesen megertsd a mondanivalomat, ez neha elofordul. Termesztetesen, neked van igazad mindenben, kiveve abban, hogy azzal, hogy kozremukodtel abban hogy a macskak talakozzanak, te is hibas vagy.

Rengeteg mod van a "bosszuallasra" (kezdve az apeh rakuldesevel) de fenttartom, hogy ebben a "jatekban" ket hibas is van, es ket artatlan macska is.

(Egyaltalan fiv negativ, es hasonlo kotelezo dolgokat tudott mutatni? (btw, csak mert lehet, hogy mostmar nem csak a bolhaval, es hasonloval van fertozve a macskad...))

2011. ápr. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Szeretném leszögezni, hogy álló háborúban nem veszek részt. Ha ez a fórum erről szól, hogy unatkozó emberszabásúak vádaskodnak akkor mai napon törlöm magam. - 1-ajánlotta egy ismerős tenyésztő hogy megbízható.2-Miért gondolod hogy én nem győződtem meg róla,3- jeleztem neki hogy nem éppen megfelelő a körülmény. 4-biztosított, hogy a lakásban lesznek, nem az általa kialakított bezárt helyen,kívánságaimnak miszerint az oltási könyve rendben,betegségben nem szenved, parazita mentes!!!!! csak akkor lehetséges a pároztatás. Mindenről biztosított. Na okoska lépj túl az én problémámon, keres magadnak másik idiótát.Azzal szórakozz ne velem. Ne is válaszolj.
2011. ápr. 22. 13:05
 9/10 anonim ***** válasza:

Figyelj, az hogy torlod magad, vagy sem, igazan nem hat meg senkit.

Amirol te beszelsz, indithatsz polgari peres eljarast a nem teljesitett szezodott dolgokert, ugyveddel. Illetve, tehetsz feljelentest a rendorsegnel allatkinzasert.

De amugy nem ertem, hogy "mi bajod"?

Ne felejtsd, hogy csak annyi informaciobol tud itt barki gazdalkodni, amenyit kozolsz.

Mert meg mindig nem tiszta, hogy egy felelotlen tenyeszto (bejegyzet, de minek) vagy egy "hobby tenyeszto, (szaporito) az, aki miatt ennyire merges vagy.


Egyebbkent pedig, jol megfogalmazott kerdesre normalis valaszok szoktak szuletni - a te kerdesedre a valasz: indits ellene polgari peres eljarast, ha van folosleges idod, es penzed. Ha nincs, veresd meg.

2011. ápr. 22. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
.
2011. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!