Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A macskának fájat a lába...

A macskának fájat a lába attól ha a hátso lábán lévő körmök már túl hosszúak?

Figyelt kérdés
Sosem volt vágva neki. Amikor megy, kicsit kopognak a léptei. főleg a bal hátsó lába.
2017. febr. 17. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Benti cica? Van ahol kophatnak a körmei?
2017. febr. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Idős cica? Lehet más a gond. Pl nem tudja behúzni a karmait, vidd dokihoz. Megnézi mi a probléma.
2017. febr. 17. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Meg kell nézni, nincs-e benőtt körme vagy más baja. Az állatorvos meg tudja mutatni, hogyan kell vágni a körmét, ha kell. Nem nehéz.
2017. febr. 17. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

sziasztok!


Benti cica mert pl mindig bent alszik meg napközben bent van, de kijár elég sokat.. Ha jobb idő van egésznap is kint van akár. Viszont kint sem él tul aktiv életet, inkább csak a háztetőn ücsörög. A hátso lábán a körmök rendellenesen hosszunak tűnnek durván 2,5-3 cm szerintem. nem nézegettem sose a körmeit de most igy meglepett h miylen hosszu. Amúgy bent van neki kaparófája de azt csak az első lábaival használja.

köszi mindnekinek.

2017. febr. 17. 18:42
 5/10 A kérdező kommentje:

a cica amúgy 6 év körüli

Ben látom h a körme be lenne nőve. miközben alszik megengedi h kinyomjam előre. tehát vissza is huzodik az a köröm. de még igy is eléggé előrre áll. ezért gondolkodtma h vágni kéne esetleg. megprobálom lefotozni majd

2017. febr. 17. 18:49
 6/10 A kérdező kommentje:

itt egy kép:

[link]

2017. febr. 17. 18:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Ezek egyáltalán nem tűnnek túl hosszúnak. Sántít a cica? Vagy van bármi jele annak hogy fájna a lába?
2017. febr. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hát egy picit oylna billegve lépked a hátso lábain és mintha tul kiegyenesitené a lábait miközben megy. de amúgy inkább az a feltünő, hogy az egyik lába folyton kopog a parkettán, de csak az egyik (szerintem ez amit le is fotozam).


köszi

2017. febr. 17. 20:29
 9/10 anonim ***** válasza:
Doki. Nekem is volt kopogós cicám. Tudom miről beszélsz.
2017. febr. 17. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A kép alapján úgy tűnik, hogy az egyik ujján valamiért nem tudja visszahúzni a körmöt. Nézesd meg egy állatorvossal. Nem hinném, hogy az lenne a baj, hogy túl hosszúra nőtt. Inkább a körömágya sérülhetett meg valamikor.

A cicák csak az első körmeiket élesítik a (kaparó)fákon, a hátsók elvileg maguktól szabályozódnak.

2017. febr. 18. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!