Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Létezik az, hogy egy bizonyos...

Létezik az, hogy egy bizonyos macskára legyek allergiás?

Figyelt kérdés

Pici gyermekkorom óta macskák közt nőttem fel, voltak kint is az udvaron, bent is a lakásban, semmi baj nem volt.

Párom macskája viszont lehoz az életről. Ha csak a közelemben van, olyan érzésem van, mintha a világ összes macskaszőre az otromba és a torkomba ragadt volna, kapar, irritál. Emellett a két alkaromat sebesre vakarom annyira viszket.

De csak ez a cica.

Ha pénteken este megyek páromhoz már egyből kezdődnek ezek a tünetek de amint pl hétfő reggel eljövök, estére semmi bajom. Ha anyum cicájával találkozok, sálként a nyakamban csüng egész nap a jószág de semmi bajom. Ugyanígy nem "bántott " még párom cicáján kívül más cica sosem.



2017. febr. 21. 21:16
 1/10 anonim ***** válasza:
77%
Nem lehet, hogy a párod macskáján levő bolhairtóra vagy valami ilyesmire vagy allergiás?
2017. febr. 21. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Szerintem is az elsőnek van igaza.


Cseppents egy picit a bőrödre abból, amit a macskáján használ (bolhairtó, sampon, ilyenek)

2017. febr. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Létezik, de én sem tudom az okát. Nekem macska allergiám van. Éppen ma megyek a pulmonológiára, megkérdezem mitől lehet ez, mert én is így vagyok, hogy a saját macskáim közül(mind házi, rövidszőrü, ivartalanított, oltott macska) mégis van egy amelyikre nagyon allergiás vagyok, és van egy amelyikre egyáltalán nem.
2017. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Most értem haza a pulmonológiáról, rákérdeztem a dokinál, azt mondta, hogy bizonyos allergiák van hogy elmúlnak, ha túl gyakran érintkezel velük, vagy legalábbis csökkennek a tünetek, ez igaz is lehet, mert az a cica akire nagyon allergiás vagyok ö vele ritkán érintkezek, amelyikre meg egyáltalán nem vagyok allergiás ő kiskorától az én szombámban szetet aludni, így megszoktam. Eleinte még tüsszögtem tőle, de mára már semmi tünet.
2017. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy valami másra vagy allergiás ami csak barátodnál van?


Valami növény, vagy ilyesmi?

2017. febr. 22. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Esetleg gyakrabban kéne port törölni, porszívózni és macskát kefélni barátodéknál. Nálam is igen könnyen viseli párom a két macskát, de kell is utánuk takarítani rendesen.
2017. febr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!:)

a bolhairtó is lehet, bár nem tudom, lehet magamra tenni hogy kiderüljön?

Valami lehet a porszívózással is, néha már látszik a szőr a földön de nem állhatok neki csak úgy nagytakarítani..

2017. febr. 23. 21:16
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy az anyukád cicája nőstény, a párodé kandúr? Ivaros, vagy ivartalanított? Mert az ivaros kandúr allergizál leginkább.
2017. márc. 15. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
nem letezik ilyen, nem kedvel az a macska teged sztem ez teny de ilyen nincs amit te irsz mas vmi ott a baj.
2017. márc. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ivartalanított lány cica, 3 éves kb, és imádjuk egymást, folyton bújik, dorombol, hízeleg. Sosem zavarom el, akkor se ha a lábamon alszik, csak szenvedek utána egy fél napot.
2017. ápr. 5. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!