Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Allergiás lennék, ha bizonyos...

Allergiás lennék, ha bizonyos helyeken rám tör a tüsszögés, párás levegő okozhatja?

Figyelt kérdés

Itthon nem tüsszögök,pedig van három szobacicánk. Így kizárbám,hogy az állatszőrre allergiás lennék.

Ha a barátoméknál vagyok,nagyon sokat keéé tüsszögnöm,folyamatosan folyik az orrom és tüsszögök is. Érzem is,hogy itt másabb a levegő. Az biztos,hogy nagyon párás. És észrevettem,hogy nem figyelnek a rendszeres szellőztetésre,gondolom a fűtés miatt. Imádják a párom szülei 24-28fokosra fűteni a kertesházukat.

Küzdenek is a penésszel,főleg a bejárati ajtó előtt látványos. De pl a vendég szobájuk is nagyon penészes. Nem azt mondom,hogy ott hagyják,de egyből nem takarítja le anyósom,max ha vendégek jönnek.

A sógornőmék panellakásban vannak,minz.én. viszont náluk műanyagnyílászárók vannak,mint az anyósoméknál.Az ablakokról szintén itt is csurog a víz,gondolom itt is párás a levegő. Náluk penészt nem láttam.

De itt a sógornőméknél is irritálja valami az orromat. Már.meg is jegyezte a sogornöm hogy biztos allergiás vagyok a macskára,mivel nekik is van szobacicájuk.

De én kizárnám,otthon semmi bajom :D


Arra lennék kíváncsi, aa párás levegőtőm tüsszöghet e az ember vagy a penésztől?

Szerintetek egészséges párás levegőben élni?

Hiába szellőztetnek,egész nap nem.lehet nyitva az ablakuk télen..

Olyat is olvastam,de lehet tévedek,hogy a párás levegő segíti pl a poratka elszaporodását?


Csak mindig hülyénel néznek,ha pl vendégség e vagyon náluk,és rámtör a tüsszögés,hogy szerintem a.penész az oka.

Idegesít,hogy úgyérzem végre valamiben igazam van és senki se hisz nekem.



2017. jan. 17. 13:16
 1/1 demet77 válasza:
A párás levegő zárt helységben igenis kedvez a mikroszkopikus gombáknak,különféle kórokozók szaporodásának.A jelen esetben túlérzékenységről van szó;a párás dohos levegő nagyon ártalmas még egy fitt sportolónak is,ugyanis a penészgombák spórái komoly veszélyt jelentenek!Kevesen hajlandók elfogadni azt a tényt,hogy a kedvenc háziállataink is parazita cisztákat terjesztenek(!)még akkor is,ha szobatiszták,hisz mindig újra fertőződnek.
2017. jan. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!