Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskaűző házi praktikák?

Macskaűző házi praktikák?

Figyelt kérdés

Egy 3 lakásos házban lakunk, miénk a leghátsó lakás, külön udvarral. Az első szomszéd macskákat tart, van neki vagy 6. Mivel most kezdenek tüzelni, eszméletlen büdös van az udvaron, ráadásul most vettem észre, hogy mindenféle bűntudat nélkül telibeh*gyozzák a bejárati ajtónkat is. Pedig kutyánk is van, de ugye a macskák voltak itt előbb, a kutya meg bent. Meg amúgy sem egy macskaellenes jószág.

Volt macskám, tudom, hogy megy a tüzelési időszak meg minden, de azért kezdek kicsit besokallni.

Tavasszal a párkányra virágokat akarok tenni, már előre látom, hogy bele fognak feküdni a cserepekbe.

Arra gondoltam, hogy valami szagot keresek amit nem szeretnek, és körbepermetezek vele a nem kívánt területeken....Kérdés, van-e ilyen szag?


2017. febr. 24. 10:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
A dezodor, parfümök szagát ki nem állhatják.
2017. febr. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Meg lehet csinálni a kerítéseteket macska távoltartóra egy kis kézügyességgel is akár. Nem néz ki rosszul és humánus, nem mondhat rá senki semmit. Betörők ellen is jó:) Keress rá a neten.
2017. febr. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én cicáim a citromos eukaliptusz illóolajtól menekülnek, ha megérzik. De létezik kifejezetten macskariasztó spray is.
2017. febr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
61%

Talán meg lehetne kérni az állatvédőket, hogy világosítsák már fel a szomszédot az ivartalanítás lehetőségéről. Ez az állapot nem csak neked rossz, de a macskáknak és a szomszédodnak is. Mi lesz, ha majd ellenek a cicái? Elássa a piciket a kertben?


Válaszolva a kérdésre: Állítólag a citrusillatot nem szeretik. Létezik macskaűző spray, de tapasztalatom szerint annyit ér, mint halottnak a csók. A szomszédot kellene valahogy felelős állattartóvá nevelni, de ez persze általában mission impossible.

2017. febr. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Tisztában van az ivartalanítás fontosságával, intézi is, de saját bevallása szerint nem győzi egyedül, és igazából ez a része engem nem is nagyon érdekel. A macskabiztos kerítés jó ötlet, de mivel ez egy albérlet, nem szeretnék költeni rá.
2017. febr. 24. 11:13
 6/17 A kérdező kommentje:

Ja, és az ivartalanítással még nem oldódik meg az a probléma, hogy olyan helyekre mennek az udvaromba, és oda piszkítanak, ahová én nem szeretném.

A citrusos dolgokról hallottam én is, lehet, hogy az lesz a befutó.

2017. febr. 24. 11:14
 7/17 anonim ***** válasza:

En is anno vettem valamilyen spray-t, ami levileg tavolt tartja a macskakat. Nem emlekszem a markajara, mert ez tiz eve volt, de mukodott es az is citrusos volt, ha jol remlik.

Mi kertes hazba koltoztunk kutyaval. Szereltunk fel kutyajtot. De kiderult hamar, hogy a szomszed macskaja bejar a kertbe, amivel meg nincs is gond (a kutyankat egyaltalan nem zavartak a macskak), viszont a macska mar volt annyira pofatlan, hogy bejart a hazba is a kutyaajton keresztul. Akkor mar a macskat is feltettem, mert azert ha a kutya rajtakapta volna, hogy az ennivalojat eszi, akkor lehet, hogy bantotta volna.

A bejarati akto kornyeket fujtam be minden reggel (biztos, ami biztos) es valoban nem azerette mar utana a macsek azt a teruletet, inkabb csak a kert hatso reszet latogatta. Mondjuk ra kb egy honapra eltunk a macska, legalabbis nem jart hozzank tobbet, de az utcan sem lattuk mar.

2017. febr. 24. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Ha vennék valamilyen citrusos illóolajat, belecsepegtetném vízbe, és permetezőbe rakva körbefújnék vele, az használna?
2017. febr. 24. 11:41
 9/17 anonim ***** válasza:
80%
Vannak azok a mozgaserzekelös illatositok, beszerzel egyet, beleteszed a legolcsobb kinai szutykot, es odarakod az ajtohoz, ugy, hogyha macska megy oda, erzekelje. Szepen automatikusan fuj egy kellemes buzfelhöt, a macska meg visszavonulot :)
2017. febr. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Retkes Jóska ***** válasza:
0%
Ne vegyél macskát
2017. febr. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!