Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek megéri macskát venni?

Szerintetek megéri macskát venni?

Figyelt kérdés

2017. febr. 26. 13:05
 1/8 anonim ***** válasza:
94%
Hogyhogy megéri??? Ez nem haszonállat...
2017. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha fajtatiszta macskára vágysz akkor igen, ha egyszerű házi macskát szeretnél, azt kapsz ingyen is. (bár tartani kb ugyanannyiba kerül, fajtától függetlenül.)
2017. febr. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
100%
Nem igazán mutatja ki a hűségét. Viszont egy jól emberhez szoktatott macska akár az oda is kuporodhat hozzád, mert keresi a társoságod.A dorombolás és a macska simogatása csökkenti a stresszt a gazdiban. Túl sok a cica a menhelyen szóval ha macskát szeretnél inkább fogadj örökbe. Egy macska fedobhatja a mindennapjainkat. Sok hülyeségre képesek de emellett nagyon okosak. Az én macskáim pl. parancsszóra leülnek és az egyik cicám ki tudja nyitni az ajtót. :D
2017. febr. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Attólfügg, ha bele vagy szeretve egy fajtába, akkor igen, érdemes keresni egy tenyésztőt :) De ha csak szeretnél egy bármilyen cicát, akkor az örökbefogadás a jobb megoldás :)
2017. febr. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem venni nem. Kivéve ha nagyon beleszeretsz egy fajtába, de ne a kinézet alapján válassz!


Ha cicát szeretnél, akkor örökbe is tudsz fogadni vagy menteni egyet az utcáról, hamarosan úgy is itt a kiscica szezon. :(


Én az egyiket egy szelektív kukából szedtem ki, a másikat egy folyóparton találtam. Abszolút megérte, imádom mindkettőt, akármekkora bunkók. :)

2017. febr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Inkább örökbefogadni :) Bár nem nagyon értem, mit jelent ez esetben a "megéri" szó. Kicsit bővebben?
2017. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Én azért adtam ki sok pénzt a cicámért, mert azt szerettem volna, ha olyan társat találok, akinek tökéletesen megfelelnek az általam biztosított életkörülmények, és nekem is megfelelnek az ő tulajdonságai. Egy ragdollt választottam, mert azok garantáltan nyugodtak, kiegyensúlyozottak, kevés a mozgásigényük, így lakásban való tartásra ideálisak. Nem szedik szét a lakást akkor sem, ha egyedül hagyják őket. Emellett nagyon intelligensek, igazi társként viselkednek, kivéve a részüket a mindennapi eseményekből.


Megérte megfizetni, mert olyan tenyészetből való, ahol csak a legelőnyösebb tulajdonságokkal rendelkező cicákat tenyésztik tovább, gondos törődést kapnak pici koruktól, biztosan nincs vérfertőzés, kiszűrik a betegségeket. Gyönyörködöm a szépségében és az intelligenciájában minden nap. Az első naptól az alomba pisilt, soha máshova. Bármit ott hagyhatok a konyhaasztalon, eszébe sem jut beleenni. Soha nem tett tönkre semmit. Ugyanakkor tudom, hogy ő is jól érzi magát velem itt a lakásban. (3-as válasszal szemben nagyon is kimutatja a hűségét, kötődését.)


Lehet az embernek szerencséje az örökbefogadott cicával is, de ott mindez nem garantált. Ettől függetlenül nagyra becsülöm azt, aki bevállalja a kockázatot, és mondjuk mentett cicát fogad be.

2017. febr. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 7-es vagyok. Leírtam egy véleményt, megírtam, hogy szerintem miért éri meg pénzt adni egy cicáért. Ugyanakkor elismeréssel adóztam az örökbefogadóknak. Nem értem, miért kell valakit csak azért lepontozni, mert más véleményen van, mint az, aki a választ haszontalannak ítéli.
2017. márc. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!