Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan vegyem rá anyukámat,...

Hogyan vegyem rá anyukámat, hogy macskát tarthassak?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretnék egy macskát, egy kis cirmosat.

Mivel a legtöbb helyen ingyen el lehet hozni,ezért maga a cicus nem kerülne pénzbe.

Viszont mivel van 2 nem túl macska barát kutyánk ( akik nem járnak be a házba) muszáj lenne a házban laknia, de persze néha kivinném őt a levegőre.

Eléggé antiszociális vagyok, van talán 2 barátom ezért a macska tökéletes lenne számomra.

Sajnos 7-15ig egyedül lenne, megfelelő élelemmel és vízzel ez nem hiszem, hogy gondot okozna, természetesen játékok és kaparófa mellett.

De már párszor rápróbáltam, hogy engedje meg, de nem nagyon tudom megtörni... Valakinek ötlet?? :((



2017. febr. 6. 07:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem oda írni, 16 éves vagyok.
2017. febr. 6. 07:30
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha anyukád nem szeretne bent állatot tartani, nem fogod tudni meggyőzni.


De állatot úgy NE vegyél magadhoz, hogy valaki a családból/háztartásból nem akarja, mert az mindenképpen konfliktushoz fog vezetni, és természetesen a macska issza meg a levét.

2017. febr. 6. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%
Igy latatlanba nehez segiteni.Nem tudom,h anyud miert nem akarja a cicat.Lehet attol fel,h majd neki kellene gondozni,de ha segitesz otthon mondjuk a kutyaknal,akkor latna,h radlehet bizni egy allatot es lehet megenyhulne.Esetleg a zsebpenzed egy reszet a cicara kolthetned.Egyebkent lattam mar olyan kutyat aki a hazhoztartozo macskat elfogadta,csak a tobbit nem.Szoval akar az osszeszoktatas is megoldhato lenne es,akkor lehetne kijaros a cica.
2017. febr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Szia ! Ne írj magadról 16évesen olyat,hogy antiszociális vagy ! Oké :) Attól hogy van két barátod,és nem vagy egy celeb,attól még lehetsz jó ember ! Most beszéljünk a macskákról. :) Ha a cica ivartalanítva van,akkor szerényebb,nem csavarog,bújósabb.Miért kell anyukádat meggyőzni ? Csak te és ő éltek együtt ? Bármilyen állatot választasz,azzal foglalkozni kell.Ha anyukád dolgozik, akkor egyedül marad a cica bezárva.Sokan attól tartanak,hogy bepisil a cica,és be kakil.Mármint a házba ! Ezért kell macska alom.Ha meg is van a cica akkor rá kell szoktatni,hogy az alomba járjon pisilni,kakilni.Azért,hogy meglegyen a kis barátod,előfordulhat,hogy el kell takarítanod a pisijét a szőnyegből,vagy a kakit beletenni az alomba,hogy a macsek tudja hogy oda kell kakilnia.Szerintem anyukád ezzel tisztában van.Az az igazság,hogy nekünk is van macskánk,és mi is rá szoktattuk az alomra,most télen,de egyébként nyáron kint végezte el a dolgát.Nem tudom milyen suliba jársz.Ugyanis ha olyan suliba,hogy nyáron nincsen nyári gyakorlatod ,akkor lenne időd foglalkozni a macsekal.Ha nagyon nagyon szeretnél cicát,abban nem csak a símogatás van,hogy milyen aranyos.Mivel kicsi cica elhordhatja a zoknidat,rágcsálhatja a kábeleket is akár.Apukád nem él veletek ? Mert ha csak te vagy,és anyukád akkor neked nagyon de nagyon kedvesnek kell lenned,és anyukádnak segíteni,és sok mindent megtenni azért hogy cicád legyen.Alkut kellene kötnetek ! Átvállalni anyukádtól feladatokat pl segítesz mosni,főzni,takarítani,bevásárolni 16éves vagy és minden érdekel amit tiltanak....Én is ilyen voltam.A legjobb az ha leültök ,és megbeszélitek komolyan ! Nem szól a háttérben a tv,vagy rádió,hanem csend van.És elmondod neki,hogy nagyon szeretnéd a cicát,és megkéred hogy mondja el mit tegyél azért,hogy lehessen macsekod.Jó is állat a mi cicánk,is most is ott fekszik az ágyamon. :) De hidd el,volt hogy a kakiját megfogtam egy nájlon zacskóval,és bele tettem az alomba.Volt olyan is amikor a szőnyeget súroltam,hogy a pisi szag megszűnjön. Addig amíg nincsen cicád,addig a barátodék cicájával is foglalkozhatsz.De a legfontosabb az,hogy mond el anyukádnak,hogy hajlandó vagy áldozatot hozni azért hogy legyen cicátok.(Áldozat hozatal az nem azt jelenti,hogy hagyod magadat keresztre feszíteni.) Hanem amiket leírtam.És egy dolgot jegyez meg ! Attól hogy most nincsen cicád,még van rengeteg időd,és lehet 1-2év múlva ! :)
2017. febr. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintetek mennyire viselne meg ha 8 orara egyedul hagynam?
2017. febr. 6. 10:37
 6/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nagyon.Talan amig kicsi.A macskak nagyon sokat alszanak.Valoszinu,h azt a 8 orat alvassal toltene.De,ha adsz neki valami jatekot es van neki kint szaraztap es viz,akkor bizti ellesz egyedul.3-mas voltam.
2017. febr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Koszonom mindenkinek, a 3. valaszolonak kulonosen ♡
2017. febr. 6. 11:22
 8/11 anonim ***** válasza:
A macskát nem viseli meg az egyedüllét, ha egész nap itthon vagyok, akkor is többnyire csak azt látom, hogy alszanak, max. néha jönnek oda egy kis simiért.
2017. febr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

A cica nem kerül pénzbe, az oltások, féregtelenítés, ivartalanítás, kellékek (macskahordozó, alomtál, alom, bolhák ellen valami) és az etetés viszont igen. És ez még csak a minimum, előfordulhat olyan betegség vagy baleset, amikor soron kívül kell állatorvoshoz vinni, vitaminokat venni stb.

A cicával kapcsolatos teendők között nem csak az etetés és a simogatás, játék szerepel, hanem alomra szoktatás, alomtakarítás, cicaszőr (és egyebek) feltakarítása is.

Anyukád azért is aggódhat, mert a macskák esetenként elég jól át tudják rendezni a lakást, kikaparni a bútorokat, szőnyeget, a virágcserepekből a földet, lelegelni a szobanövényeket, odahányni a padlószőnyegre, lepisilni ezt-azt, nyávogni éjszaka... Nem minden macska olyan "illemtudó", hogy rögtön (megfelelően) használja a kaparófát, almot, cicafüvet stb., sok türelem, odafigyelés szükséges, főleg az első 1-2 évben.

Lehet, hogy te mindezekkel már most is tisztában vagy, és hidd el, nem lebeszélni akarlak a cicákról, én az összes rosszaságukkal együtt imádom őket, egész életemben voltak macskáim. De ezeket át kell beszélni anyukáddal (családoddal), és együtt, felelősen dönteni, hiszen anyukád is együtt élne majd velük, és ha te éppen nem vagy ott (mert elutazol vagy éppen másik városba mész továbbtanulni), neki kell majd ellátni őt, takarítani utána. A macskatartás nem 2 éves projekt...

2017. febr. 6. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszolók már sok hasznos dolgot elmondtak.

Nekem van macskám, nagyon szeretem és persze nem adnám vissza, de azért nem mindig egyszerű vele. Pedig nagyon rendes, csak az alomba pisil-kakil és jórészt alszik, ha nem vagyunk otthon, ő nem rendezi át a lakást.

De van egy bőrfotelunk, amit kinézett magának, teljesen kilyukasztgatta a körmeivel. Más bútort nem bánt, de ezt a fotelt azért kicsit sajnálom.

Előfordult, hogy karácsonykor lett nagyon beteg, rohantunk vele az ügyeletre, ahol az ügyeleti díjjal együtt 30 ezer Ft-ot fizettünk a vérvételért és a kezelésért.

Naponta porszívózok, felmosok, mert rengeteg a szőr és néha alom darabkákat találok itt-ott.

Ha éjszaka unatkozik, akkor bizony elkezd zörögni, nyávogni, motyogni magában, amire felébredünk. Ha kizárom-persze csak olyan helyre lehet, ahol az alom és a kajája, vize van- akkor kaparja az ajtót. Vannak ilyen érdekes éjszakák :)

Ez nekem nem gond, mert vállaltam a cicával járó dolgokat.

Olyasvalakire, aki ezt nem szeretné, nem lehet ráerőltetni.

Ráadásul elég veszélyes lenne neki az, hogy két olyan kutya van kint, aki nem szereti a cicákat.

A cicák kíváncsiak. Az enyém egyszer-egyszer ki szokott lógni.

Persze össze lehet szoktatni a kutyát a macskákkal (nekem is van két kutyám, akik kinti-bentiek), de ha a cica úgy szökik ki a cicád, hogy még nincsenek jóban, abból nagy baj lehet.

Azt javaslom, beszélj anyukáddal, mondd el neki, hogy mit szeretnél és hallgasd meg azt is, hogy ő mit szeretne. Ha ő nagyon nem akarja a cicát, akkor el kell fogadnod a döntését.

Off.: a két kutya mellett lenne elég időd a macskára?

2017. febr. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!