Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Alomba való piszkítási problém...

Alomba való piszkítási problémák.! Hogyan szoktassam vissza?

Figyelt kérdés

2. cicának van mi neveltük fel ők.

Apró korukban mi segítettünk nekik pisi és kaka ügyében.

Mikor már elkezdek járkálni kaptak egy kis elkerített részt a szobában mikor láttuk hogy már maguktól is sikerül a piszkítás betettünk nekik egy tálcát homokkal azonnal rászoktak az alom használatára.

Mikor kissé nagyobbak lettek egyre többször engedtük ki őket a szobába az alom tálcát is kivettük nehezen de elkeszték használni.

Mikor kezdtek nagyobbak lenne szabad utat kaptak a szobában az alom tálát ki kicseréltük nagyobbra nagy nehezen de sikerült alomra szoktatni a szobában is.

Aztán az egész házát uralhatták mikor találtak egy igen jó helyet ahol elvégezték a nagy és kis gondjaikat is oda is kapta egy almot nagyon szépen az alomba végezték a gondjaikat hol az egyikbe hol a másikba de mindig az almot használták.

Ara már rájöttünk hogy nem szeretik a piszkos almot így minden nap tisztítva van.

Nem rég tiszta káosszá váltak mindenhova piszkítanak csak az alomtálcába nem előszeretettel a szőnyegre most ép végzik a dolgaikat a jobbik eset az hogy a fürdő fő lefolyójába pisilnek.

Ezt az egész káoszt az egyik cica kezdte el ivartalanítás után a másik is elkezdte.

Mind ez a káosz még ivartalanítás előtt kezdődőt.



2017. febr. 26. 18:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Valamit jeleznek vele a cicák.

Milyen változás történt az életetekben? Ezáltal az övékben is? Ez bármi lehet.

Valamint az alom változott-e (minősége), megfelelő-e.

Jó helyen van-e ott az almostál (nekik)?

2017. febr. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem változott semmi sem se velük sem velünk kapcsolatban.

Nem szokásos alom tálcájuk volt nagyon megszokták gondoltuk nem bolygatjuk meg őket vele azzal hogy kicseréljük nekik de ahogy elkészték hanyagolni az almot gondoltunk kicseréljük háta rászoknak vissza de nem ez sem vált be.

Most tettünk egy alomtálcát oda ahova jelenleg piszkítanak.

2017. febr. 26. 18:40
 3/12 anonim ***** válasza:

Hst ez erdekes, ilyet meg nem hallottam. Nekem 2 lakasban tartott macskam van, gyakorlatilag mindketto raszokott az alomra pillanatok alatt. Azota is hasznaljak, akarhova is teszem. Csak megmutatom nekik hogy hol van. Nekem mondjuk kint van erkelyen, macskaajton keresztul kell kimenniuk, de ezzel sem volt gon 1 masodpercig sem.

A szonyegre nalunk max hanyni szoktak...vagy a kint felejtett cipokbe, papucsra :D

Szerintem is inkabb az alommal lehet a gond, valamiert nem szeretik, nem tetszik nekik...vagy nem jo helyen van. Lehet szegyenlosek, fedett az alomtalca?

Olyat olvastam itt multkor hogy valakinke a cicaja raszokott hogy a furdokad lefolyoba pisil...ott azt tanacsolta neki mindenki, hogy zarja a furdoszoba ajtot. Szoval ezek szerint vannak cicak, akik egyszercsak valtoztatnak a szokasokon. Ki kell tapasztalni hogy lehet oket visszaszoktatni. Esetleg probalj 2 kulon alomtalcat a 2 cicanak csak ugy ideiglenesen kiprobalni, mert, lehet egymas szaga zavarja oket.

2017. febr. 26. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

kicsi koruk óta egy helyen van az alomtálca mert ott szokták meg nagyon azt is használták idáig.

aztán ez már régebben volt az amit te is mondtál hogy lehet szégyenlősek így kiettünk nekik még egy almot ahova ép pisiltak (szekrény és a fel közé) és az megint bevált azt használták egyik az egyiket használta a másik a másikat van hogy cseréltek de nem vont gond. Most kivetüla szekrény mellől mert egy jó pár hónapja nem használták és kitettük oda ahova előszeretettel végzik a dolgaikat.

Jelenleg a szőnyegre és hát a pisit elég nehéz kimosni belőle nyáron másabb volna kert ki akasszuk és slaggal jól megáztassuk és kicsurog és a napon megszárad de így nem hogy nincs jó idő és hát elég kellemetlen szaga van.

2017. febr. 26. 19:02
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, a cicák ivartalanítva vannak-e? Ha nincsenek, akkor ezt mindenképpen végeztessétek el hamar. Az összevissza pisilés az ivarérettséggel is összefügghet. Az alom legyen mindig tiszta, és minimum kettő legyen a 2 cicának, 2 helyen. Ne homokot, hanem macskaalmot használjatok, akár lehet a 2 almosba más-más fajtát is tenni, meglátjátok, melyiket használják szívesebben.

Alapesetben a cicákat szinte nem is kell alomra szoktatni, csak megmutatni nekik és ők oda mennek.

Ha fentiek nem segítenek, állatorvosi kivizsgálás is javasolt, bár én gyanítom, hogy inkább az ivarosság lesz a gond.

2017. febr. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem az ütötte meg a szeme, hogy homokot használtok? Akkor az lesz a gond. Az nem tud kiszáradni, büdös a vizelettől és a macska arra nagyon kényes. Vegyetek csomósodó almot, azt lehet szépen tisztítani, meg fog szűnni a gond.
2017. febr. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok, homokot használtok? A macska nagyon tiszta állat, gondolom, nem kell mondanom, kint a kertben a homok más, mert a kert nagy, de egy almostálban biztos, hogy nincs olyan érzése a macskának, hogy az tiszta. Erre elég érzékenyek.
2017. febr. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Homokat csak az első hétben használtunk náluk mikor elkezdtek önállóan üríteni.

Aztán vetünk nekik rendes almot sokfajtát kipróbáltunk de az a fás alom vált be felszívja a pisit és szétmállik és szagja sincs 2 alomtálca is megvan nekik 2 különböző helyen és minden nap tisztítva van mert arra rájöttünk hogy igen finnyások. :)

Egy hete lettek ivartalanítva de mint mondtam az ivartalanítás előtt is csinálták de most még rosszabb.

Azt a sok választ amit kaptam nagyon köszönöm és várok még ötleteket hogy mit tegyünk de ezek mind miendben vannak

2017. febr. 26. 22:46
 9/12 anonim ***** válasza:
Az jutott még eszembe, hogy esetleg nem kicsi az alomtálca? Enyémek legalábbis szeretnek jó alaposan munkálkodni az alomban dolog végzése előtt is, után is, amihez kell a hely :) Egyébként az is zavarhatja őket, hogy más-más helyeken találják az almosdobozt, mint pár nappal előtte. Ki kéne jelölni egy nyugodt helyet, ahol állandóan megtalálják. Ahova dolgukat végezték, ecetes vízzel dörgöld át, azt igen utálják és a pisiszagot is megszünteti.
2017. febr. 26. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

körülbelül úgy 2 hete cseréltünk nekik nagyobbra mert arra mi is gondoltunk hogy kicsi mert igen nálunk is úgy van ahogy te mondod hogy nagy munkába kezdenek előtte is utána is :) Az egyik alomtálca kicsi koruk óta egy helyen van és mint mondtam idáig nem is volt gond mert mindig szépen az alomba mentek most meg nem. most jelenleg tetűnk egy alomtálcát oda ahova piszkítanak.

Az ecetet még nem próbáltuk de kipróbáljuk köszönőm :)

2017. febr. 27. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!