Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan szoktassam a cicámat...

Hogyan szoktassam a cicámat az alomra?

Figyelt kérdés

Ma hoztunk el egy cicát a cica menhelyről (4-5 hónapos) és ami a leginkább érdekelne hogy hogyan tudom/tudjuk az alomhoz szoktatni. Eszik iszik rendesen állatorvoshoz is elvittük mindent rendben talált és kapott védőoltást.

Vettünk almot neki de nekem személy szerint a fajtája nem tetszik annyira mivel ilyen kemény anyagból van és mikor beleraktam akkor rögtön kiugrott belőle. Próbáltam azt is hogy az első két lábával kapargatom az almot 1 percig jó is volt kicsi volt az ellenállása de végül kiugrott. Különösebben nem zavar ha bekakil/bepisil mert feltakarítom és kész. De mégis csak jobb lenne ha alomba végezné el a dolgát :D

Köszi a válaszokat :D



2016. dec. 15. 19:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Bele fog menni. Lényeg, hogy az alom számára mindig könnyen hozzáférhető legyen, és egy nyugis, csendes helyre tegyétek. Mindig tisztán kell tartani, a koszos alomba nem szívesen megy bele.
2016. dec. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha nem kell neki vécézni, akkor nem akar az alomban lenni, természetes, hogy kiugrik. Megmutattad neki, ez eddig jó, tudja, hogy ott van. Lehet már azt is tudja, hogy az a vécéje, de ez nem biztos. És ha tudja is, nem biztos, hogy tetszik neki. A menhelyen használt almot?


Azt kell csinálni, hogy figyelni kell és ha láthatóan vécézni akar, akkor tedd be az alomba. Általában hamar rájönnek, hogy oda kell vécézni, főleg ha láttak már ilyet (szüleiktől, más macskáktól), de néha előfordul, hogy kicsit nehezebben megy. Sok dolognak stimmelnie kell. Szeretnie kell az almot (az állagát, a szagát), az alomtálcát (pl. fedettet nem mindegyik szereti), nyugodt, eldugottabb helyen kell lennie és persze tisztának kell lennie. Ha nagyon nem érti miről szól ez az egész, akkor megpróbálhatod, hogy egy kis kakit teszel az alomba, hogy érezze a szagát, hogy oda kell neki is vécéznie. De erre ritkán van szükség.

2016. dec. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

a macskák nagyon okosak,általában maguktól az alomba mennek. ha mégsem sikerül elsőre,akkor a kakiból egy darabot tegyél az alomba és alaposan takarítsd fel a helyet,ahova wc-zett.

érezni fogja,hogy az alomban van már kaki és valószínű kapirgálni fogja..utána meg szerintem már oda is fog menni. nagyon szeretik elkaparni a dolgokat,úgyhogy sokkal szívesebben megy az alomra,mint a szőnyegre pl. szóval én nem aggódnék!

annyi a lényeg,hogy olyan helyre tedd,ami csöndes, nem zavarja senki.+ ha beleszokik szedd ki sűrűn a koszos részt.

csomósodós almot ajánlok.

2016. dec. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Az utolsó válaszolónak!!!

Mivel takarítsuk fel a helyet ahova kakilt?

2016. dec. 15. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!