Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogszerű az, amit az alábbiakb...

Jogszerű az, amit az alábbiakban részletezek - macskáknak kötelező a védőoltás?

Figyelt kérdés

Örökbe fogadtunk egy cicát, interneten hirdették, úgy kaptuk meg, hogy örökbeadási szerződés született. Házicica, úgy találták őt a testvéreivel együtt valahol bokorban. Örültünk a cicának, bár most az bosszant, hogy az örökbeadási szerződésben igaz benne van, hogy be kell oltatni és ivartalaníttatni. Ezt majd meg is tesszük, de a szerződésben ez időhöz van kötve. Kérdezem: mi köze már az örökbeadónak ahhoz, hogy mikor visszük oltatni a cicát és mikor ivartalanítatjuk, hiszen a miénk.... Zaklat a felelősségrevonásával az örökbeadója, holott még nem aktuális a szerződés szerint mindez.

Férjemnek voltak cicái a megismerkedésünk előtt, ráadásul maine coon, tehát nem is házimacska, a maine coon tenyésztője nem zaklatta őt azzal, hogy mikor oltatja be és ivartalaníttatja. Nem is tette meg, csak jóval később a cica megvásárlását követően és nem is volt örökbeadási szerződés sem.

Macskáknak egyáltalán kötelező az oltás?

Persze majd beoltatjuk, ivartalaníttatjuk a cicánkat, de hadd legyen már ez akkor, amikor nekünk alkalmas, elvégre mi etetetjük, gondozzuk, a miénk a cica....

Megjegyzem, a cica benti cica és nem is engedjük ki, nincs is igénye rá, nem szalad ki a szabadba még akkor sem, amikor nyitva hagyom az ajtót véletlenül, de ekkor sem tudna elkóborolni, mert zárt udvar van nálunk. Tehát nem akaszkodhat össze másik cicákkal, nem fertőzódhet meg ilyen értelemben.



2017. febr. 27. 11:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem írod, mennyi idő telt el az örökbefogadás óta. Ha nem sok, és még messze van a szerződésben megszabott határidő, akkor az örökbeadó kicsit túl buzgó. Bár emiatt ne haragudjatok rá, nyilván csak biztonságban akarja tudni a cicát, ez valahol érthető.

Nekünk is benti cicánk van, de oltatjuk minden évben, mert a cipőnkön behozhatunk bármilyen kórokozót, és a benti cicák immunrendszere kevésbé erős.

Egyébként a macskáknál nincs kötelező oltás (a mi társadalmunk még nem elég civilizált ahhoz, hogy erre igényt tartson...) de ha szerződésben vállaltad, akkor ez számodra mindegy, hiszen a szerződés értelmében már kötelezhető vagy rá.

Én amondó vagyok, essetek rajta mielőbb túl, az a legjobb mindenkinek - főleg a cicának.

2017. febr. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Szűk két hónap telt el.

Persze, értem, hogy aggódik az örökbeadó a cicáért, de majd beoltatjuk, amikor nekünk aktuális.

A cica még "vadóc" a férjemmel, velem nem, tehát még a hordozójába való betétel, kivétel is stressz szegény cicánknak.... Bár igaz, nem egy "doberman", hogy én egymagam ne tudnék megbirkózni azzal, hogy elvigyem állatdokihoz a cicát és ott lefogjam....

2017. febr. 27. 12:06
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Figyi, ha szerződéssel adta, akkor jogosan kérdez utána. Ha többször hívogat, akkor meg kell mondani, hogy ez zaklatás, hiszen a szerződésben ez és ez szerepel, ilyen meg olyan időpontokkal. Na most, házi macskát bárhonnan szerezhettetek volna, ha nektek pont ez kellett, szerződéssel, akkor így jártatok. Amúgy meg ilyet akkor szoktak, ha az a macska törzskönyves.
2017. febr. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha számodra túl sok volt a feltétel, ami a szerződésben szerepelt, akkor nem kellett volna belemenni.

Annyi gazdára váró cica van, hogy biztosan találtál volna más örökbe fogadhatót, akár feltételek nélkül is.

Aláírtál egy szerződést, köteles vagy teljesíteni. Ha a határidőig még túl sok az idő, jelezheted, legyen szíves addig visszafogni magát.

Hivatalosan nincs kötelező macskának előírt oltás. Viszont van bőven elkapható macskabetegség még benti cicáknál is.

A veszettségi pedig azért hasznos, mert, ha pl a cica vadóc, és akár játékból egyszer annyira megharapná, megkarmolná valamelyikőtöket, hogy orvoshoz kellene mennetek, akkor bizony a nem oltott cica miatt kapnátok a veszettség elleni oltássorozatot. A hivatalt nem érdekli,hogy a cica sosem volt kint a lakásból.

Évente egyszer igazán nem érvágó egy-egy oltás beadatása a cicának. Elenyésző összeg a fenntartása mellett.

2017. febr. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kötelező oltás macskáknak, de ajánlott őket oltatni.


Az viszont jogszerű, hogy ha aláírtál egy szerződést, akkor teljesítened kell a benne foglaltakat. Tehát, ha időponthoz van benne kötve az oltások vagy ivartalanítás időpontja, akkor te azt aláírásoddal elfogadtad. Ha nem teljesíted, az szerződésszegésnek minősül, és akár érvényét is vesztheti ezzel a szerződés, tehát visszavehetik a cicát. Ez a jog.


Érdemes lenne inkább megfogadni a szerződésben foglaltakat, amik nyilván a cicád érdekében kerültek bele.

2017. febr. 27. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van mert könnyen jött, könnyen ment elvtől fél az örökbeadó. Ha ivartalanítva van abba benne van már eleve egy 10ezres, ha oltatod is akkora macsekbe belenyomtál már egy 20ezret és akkor szerinte kisebb eséllyel dobod ki hisz kárba menne a pénz. Tudom a felszerelés is, de az jó egy másik cicának is, érted. Ha a gyermekedet örökbeadnád te is szeretnéd hogy olyan helyre kerüljön ahol megbízható felelőségteljes gazdik vigyáznak rá.
2017. febr. 27. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szerződésben szerepel,hogy oltatod és ivartalanítod,akkor kötelességed megtenni. Az oltásokat egy cicának már 6-8 hetes korában meg kell kapnia,valószínűleg ezért sürgeti a dolgot az örökbeadó.A férjed a volt cicáját ha tenyésztőtől vette akkor alapból megvoltak az oltásai,és már csak az éves kombinált oltásra kellett vinnetek,és csak ivartalanítás után adta oda a törzskönyvet gondolom.Ha új cica kerül egy otthonba akkor az első út amúgy is az állatorvoshoz kell vezessen, ez a ti érdeketek is.Tényleg cipőtalpon be lehet vinni akár halálos betegségeket is a lakásba,sokkal többe kerülne ha lebetegedne a macska,mint az oltások.Azt nem írtad milyen idős a cica,de itt a párzási időszak,szóval most kéne ivartalanítani.Ráadásul most sok akció is van ivartalanításra.
2017. febr. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi volt megszabva időpontként a szerződésben, oltásra, ívartalanításra? Szerintem oltatni már tényleg elvihetted volna, ha van szerződés, ha nincs. Gondolom ez idegesíti, mert én sem érteném, hogy lassan két hónap el teltével, vajon miért nem került még sor?
2017. febr. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha aláírtad, akkor tényleg köteles vagy elvinni.


Egyébként a kiscicákat érdemes minél előbb elvinni (értem ez alatt, hogy két hónapos korától kezdve), mivel rájuk különösen veszélyes a macskanátha és ezt bent is könnyen elkapják. Ha ivartalanításhoz még fiatal is, oltást bizonyára kaphat már.

2017. febr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy megvannak az ajánlott időpontok,hogy mikor kéne beoltatni a cicát.

Állatorvostól tudsz kérni ilyen listát,hogy melyik oltást hány hetesen ajánlják és melyiket mikor kell majd ismételni.Célszerű ezt követni.

Ivartalanítással sem érdemes sokat várni.Ha nőstény,azon kapod magad,hogy még épp 1 éves lett,de már fial..Ha meg kandúr,akkor meg jelölget,megőrül ivarzási időszakban stb..

Én azt mondom ess túl az ivartalanításon és az oltásokon,főleg ha szerződésben is benne volt.

Egyébként nem kötelező a védőoltás cicáknak(sokáig én is feleslegesnek tartottam).Aztán jött egy betegség mindegyik cicámnál,amit meg lehetett volna előzni védoltással.És olyan betegség volt,ami halálos kimenetelű lehetett volna,ha nem visszük orvoshoz időben!

És sokkal több pénzt ráköltöttünk a kezelésükre,mintha csak beoltattuk volna őket időben..Én ezerszer megbántam,szerintem érdemes oltatni őket.

Ha mindenki oltatná a cicáját,akkor rengeteg kórt vissza tudnánk teljesen szorítani és idővel a védőoltás is kb felesleges lenne.Embernél van olyan,amire régen volt oltás,de ma már nincs, nincs rá szükség.De anno,az oltások előtt rengetegen haltak meg benne.

Macskáknál is vannak veszélyes dolgok,amik megelőzhetőek lennének.

Szerintem vidd el orvoshoz, előbb-utóbb úgy is muszáj lesz a szerződés miatt.

Egyébként megértem,hogy bosszantó,hogy így zaklatnak a dologgal.De te vállaltad,amikor örökbe fogadtad.

És nem véletlenül kérik ezt..A te cicád is egy olyan alom eredménye,ahol az anyát és apát nem ivartalanították és gondolom nem is oltották.

Rengeteg ilyen kidobott,gazdátlan kiscica van, mert sajnálják az emberek az ivartalanításra a pénzt.

2017. febr. 27. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!